Skip to content
Yazı Renkleri
Bulunduğunuz sayfa: Anasayfa arrow Haberler arrow Tüm Erbaa lılara
Tüm Erbaa lılara

Değerli Erbaalı Hemşehrilerim, Bilindiği üzere Dernekler, Vakıflar ve Diğer Kamu yararına faaliyet gösteren Sivil Toplum Örgütleri, bir toplumun gelişmişliğini, Kültür seviyesini göstermesi bakımından çok önem arzetmektedir, gelişmiş ülkelerin yönetimleri sivil toplum örgütleri çok önem vermektedir, yönetimde sivil toplumun yeri çok önem  arzetmektedir.
Erbaa halkının gurbet hayatı 20 yüzyılın ikinci yarısından sonra başlamış, özellikle 1990 yıllardan sonra çok yoğun göçler nedeniyle yaşadığı yerin dışına çıkarak gurbete gelmiştir. Dernek, Vakıf gibi konularda biraz geri kalmış olmasına rağmen yinede 1980 yıllardan itibaren bu ihtiyacı hissetmiş, gelişen toplumlarda sivil toplumun önemini farkederek 1990 yılından itibaren resmen yerini Erbaa Kültür ve Dayanışma Derneğini kurararak Erbaa ve Erbaalıya yakışır bir şekilde faaliyetlerini sürdürmeye devam etmektedir.
Günümüzde bilişim teknolojilerinin çok hızlı gelişip yayılması, internetin her eve girmesi hatta  mobil araçlarla artık yayla ova her yerde kullanılması, bu teknolojinin etkin biçimde kullanılmasını kaçınılmaz kılmıştır. Bu itibarla bu güne kadar amatörce yaptığımız sitemize biraz daha ağırlık vererek bütün hemşehrilerimizle burda bir arada olmak istiyoruz, ancak bu bizim isteğimizlede olmuyor bu konuda hemşehrilerimize çok iş düşmektedir hatta asıl iş onlara düşmektedir.

Dernek olarak beklentilerimiz sitemize aktif olarak bütün üyelerimizin, bütün hemşehrilerimiz katılmasıdır, sizlerden isteğimiz elinizde bulunan eski resimler, berlgeler, külterel değeri olana eserler, tarihi bilgiler, vesikalar  her ne varsa her türlü bilgiyi paylaşmanızı bu kültür zenginliğimizi gelecek nesillere aktarmamıza yardımcı olacağı gibi sitemizinde güncel olamsını sağlayacaktır.
Saygılarımla. Adnan AK

 

ERBAA DERNEK BÜLTENİ

Görüş ve düşünceleriniz bizim için çok önemlidir. Erbaa'mızla ilgili, Dernek çalışmalarımızla ilgili her türlü güzelliği Aylık bültenlerimizde yayınlayıp gelecek nesillere aktaracağız. Katkılarınızı bekliyoruz.

OCAK   2013 SAYI 1

ŞUBAT 2013 SAYI 2
MART  2013 SAYI 3
NİSAN 2013 SAYI 4
MAYIS 2013 SAYI 5Duyurular

2017-2018 DÖNEMİ ÖĞRENCİ BURS BAŞVURULARI 2017 - 2018 DÖNEMİ BURS BAŞVURULARI BAŞLAMIŞTIR. BURS ALMAK İSTEYEN ÖĞRENCİLERİMİZİN, AŞAĞIDAKİ BELGELER İLE 22/09/2017 VE 06/10/2017 TARİHLERİ ARASINDA DERNEK MERKEZİMİZE MÜRACAAT ETMELERİ GEREKMEKTEDİR. 

İSTENİLEN BELGELER
1- AİLE DURUMUNU BİLDİREN KISA ÖZGEÇMİŞ
2- ÖĞRENCİ DURUM BELGESİ (TRANSKRİPT)
3- NÜFUS CÜZDANI FOTOKOPİSİ
4- GARANTİ BANKASI HESAP NUMARASI

NOT: BURS BAŞVURUSUNDA BULUNAN ÖĞRENCİLERİMİZİN BAŞVURULARI, DERNEK YÖNETİM KURULU TARAFINDAN DEĞERLENDİRİLİP, ÖĞRENCİNİN KENDİSİNE BİLDİRİLECEKTİR. LÜTFEN İRTİBAT NUMARASI YAZMAYI UNUTMAYINIZ.

İLETİŞİM: (0532) 523 01 14

GENEL SEKRETER
ŞEFİK KIYAKAhmet YENİHAN ile Nostaljik Sohbet 31 Ocak 2016 Pazar günü saat 13:00 de, Beşiktaş Dernek Merkezi'nde, son 20 yılını Belediye Başkanı olarak hizmet etmiş Sayın Ahmet YENİHAN ile 'Geçmişten Günümüze' nostaljik sohbet toplantısı düzenlenmiştir. Katılımlarınızla renkli bir gün olacağına inancım tamdır. 

Sevgilerimle
Prof. Dr. Ceyhun ORAL


2015 - 2016 DÖNEMİ ÖĞRENCİ BURS BAŞVURULARI 2015 - 2016 DÖNEMİ BURS BAŞVURULARI BAŞLAMIŞTIR. BURS ALMAK İSTEYEN ÖĞRENCİLERİMİZİN, AŞAĞIDAKİ BELGELER İLE 11/11/2015 VE 21/11/2015 TARİHLERİ ARASINDA DERNEK MERKEZİMİZE MÜRACAAT ETMELERİ GEREKMEKTEDİR. 

İSTENİLEN BELGELER
1- AİLE DURUMUNU BİLDİREN KISA ÖZGEÇMİŞ
2- ÖĞRENCİ DURUM BELGESİ (TRANSKRİPT)
3- NÜFUS CÜZDANI FOTOKOPİSİ
4- GARANTİ BANKASI HESAP NUMARASI

NOT: BURS BAŞVURUSUNDA BULUNAN ÖĞRENCİLERİMİZİN BAŞVURULARI, DERNEK YÖNETİM KURULU TARAFINDAN DEĞERLENDİRİLİP, ÖĞRENCİNİN KENDİSİNE BİLDİRİLECEKTİR. LÜTFEN İRTİBAT NUMARASI YAZMAYI UNUTMAYINIZ.

İLETİŞİM: (0532) 523 01 14

GENEL SEKRETER
ŞEFİK KIYAK2011 Geleneksel Gecemize çelenk gönderenlerKLAS NET TURİZM


*****

EREKTAŞ TURİZM


*****


EROVA TURİZM


*****

GÜRSEL TEKİN
CHP GEN.BAŞ.YARD.


*****

İ.HAKKI TAHMİSCİOĞLU
PETROMEKS NİKMAK


*****

ALİ YILMAZ
AYŞ POLYMEXSİZOLASYON


*****


İSTANBUL NİKSARLILAR
EĞ.GEL.VE DAYANIŞMA DERNEĞİ
 

*****

ERBAA

DERNEKLER FEDERASYONU

*****


Çok Teşekkür ederiz
Sağolun,Varolun.

 

Ziyaretçi Defteri

Son Yazılan Mesaj
ENDER ŞEVKİ ÖNDER
TEŞEKKÜR 
 
Erbaa' lı o
Ziyaretçi Defteri - Görüşleriniz bizim için değerlidir...

Üye Girişi

Üye Girişi

SİTE TASARIM & PROGRAMLAMA - KDS | COMPETAN Bilgi Teknolojileri | Profesyonel Web Projeleri - Web Tasarım - Hosting - Alan Adı Tescili - Köy Dernek Sitesi - Köy Sitesi - Dernek Sitesi -  - Köy Dernek Web Sitesi - Köy Web Sitesi - Dernek Web Sitesi - Kişisel Web Sitesi - Şirket Web Sitesi - Kişisel Site - Şirket Sitesi - Şahıs Sitesi - Şahıs Web Sitesi