Skip to content
Yazı Renkleri
Bulunduğunuz sayfa: Anasayfa arrow Haberler arrow Erbaa'da AB'den onayli üç proje
Erbaa'da AB'den onayli üç proje

 Erbaa İlçemiz önceki gün tarihi günlerinden birisini yaşadı. AB"den onaylı üç proje hayata geçirildi.

15. Geleneksel Erbaa Şenlikleri kapsamında AB onaylı Atık Su Arıtma Tesisi, Katı Atık Düzenli Depolama ve Geri Dönüşüm Tesisi ile Kınalı Keklik ve Sülün Üretim İstasyonu projelerinin açılış ve temel atma törenleri yapıldı. Belediye Başkanı Yenihan, “Şükürler olsun ki Allah bütün belediye başkanlarının hayali olan bu projeyi bana nasip etti. Bu tesisin altında bir hayat hikâyesi var. Hayal etmeden hiçbir şey olmuyor. Önce hayal ettik. Sonra devamı geldi” diyerek sevincini katılanlarla paylaştı.
 
Erbaa ilçemizde önceki gün hizmet şov vardı. Tokat ve hatta ülkemiz için çok önemli bir değer taşıyan 3 tane proje hayata geçirildi. Atık Su Arıtma Tesisi ile Kınalı Keklik ve Sülün Üretim İstasyonu’nun açılışı yapılırken Katı Atık Düzenli Depolama ve Geri Dönüşüm Tesisi'nin de temeli atıldı. 

Programlara Erbaa Kaymakamı Sabri Başköy, MHP Tokat Milletvekili Reşat Doğru, GOP Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Zehra Seyfikli, Erbaa Belediye Başkanı Ahmet Yenihan, Zile Belediye Başkanı Murat Ayvalıoğlu, Reşadiye Belediye Başkanı Rafet Erdem, Belde Belediye Başkanları, daire amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Atık Su Arıtma Tesisi Faaliyete Geçti

15. Erbaa Şenlikleri kapsamında yapılan açılış ve temel atma törenleri çerçevesinde ilk etkinlik Erbaa, Kelkit Havzası ve Yeşilırmak Havzası için hayati önem taşıyan Atık Su Arıtma Tesisi’nin açılışı ile gerçekleştirildi. Davul ve Zurna gösterileri, Karadeniz Tulum Ekibinin gösterileri ve kurban kesimi ile Atık Su Arıtma Tesisi’nin açılışı gerçekleştirildi. Törende Çevre Orman Bölge Yönetim Genel Müdürlüğü Su ve Toprak Yönetimi Daire Başkanı Veysel Aslan, Erbaa Kaymakamı Sabri Başköy, Erbaa Belediye Başkanı Ahmet Yenihan ve Müteahhit Firma Adına Kordal Köseoğlu birer konuşma yaptılar.

HAYAL GERÇEĞE DÖNDÜ

Atık Su Arıtma Tesisi’nin açılış töreninde konuşma yapan Erbaa Belediye Başkanı Ahmet Yenihan, Atık Su Arıtma Tesisi’nin bütün belediye başkanlarının hayali olduğunu ifade ederek, Atık Su Arıtma Tesisin hayata geçiriliş süreci hakkında bilgi verdi. Yenihan, “Şükürler olsun ki Allah bütün belediye başkanlarının hayali olan bu projeyi bana nasip etti. Bu tesisin altında bir hayat hikâyesi var. Hayal etmeden hiçbir şey olmuyor. Önce hayal ettik. Ama bunu gerçekleştirebilmek için bu kez de para yoktu. Belediyelerin bu tür projeleri gerçekleştirmeleri için yeterli finansmanı olmuyor. Bunlar büyük projeler. İstanbul Teknik Üniversitesi’ne gittik. Orada AB’ye sunulacak projenin temellerini attık. Daha sonra AB de projemizi kabul etti. Yer sorununu ise, Kaymakamımız ve Organize Sanayi Müteşebbis heyeti ile çözdük. ‘Arsayı verelim, birlikte yapalım, organize sanayi bölgesini içersin ve burada iş yapacak olan firmalar da ayrıca bir arıtma tesisi kurma yükümlülüğünden kurtulsun’ dediler. El ele verip bir sinerji oluşturmak neleri getiriyor, işte bunun en güzel ispatı. Arıtım Tesisi Firması da ihaleye katılıp kazandı ve işe başladık. Hazırlanan projeye göre zeminin dayanıklı olduğu görüldü. Fore kazığa gerek görülmemiş. Kuzey Anadolu Fay Hattı’nda olduğumuz için Arıtım Tesisi Firması bu kadar emek boşa gitmesin diye sağlama almak istediler ve Fore kazıklarını da çaktı ve tesisimizin anahtarını teslim etti. Bu bağlamda firmamıza ve tesisin inşaatında çalışan mühendislerimize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Dört dörtlük bir inşaat oldu. Kullanılan teçhizatın hemen hemen hepsi yurt dışından geldi” dedi.

AVRUPA GÜBRESİNE SON VERECEK

ÜRÜNLER TAMAMEN ORGANİK OLACAK

Şehirden ve organize sanayiden gelecek olan bulanık suyun tesislerde arıtılarak, içme suyuna yakın bir hale getirileceğini açıklayan Yenihan, konuşmasına şöyle devam etti: “Tesisimizde arıtılacak olan suyu tarımda kullanabileceğiz. Ayrıştırılan diğer çamur kıvamındaki katı bölümü ise, kimyasal analizlerini yaptırdıktan sonra çiftçilerimize organik gübre olarak önce bedava vereceğiz. Daha sonra da çok makul bir fiyattan satmaya başlayacağız. Çünkü bu işletmenin de bazı giderleri oluyor. Ama inanıyorum ki, Avrupa gübresine son diyeceğiz. Çiftçilerimizin arazilerini gübrelerken, tamamen doğal ve organik gübre kullanacak ve göğsünü gererek, “ben ürünümü organik olarak ürettim” diyebilecekler.”

136 BİN NÜFUSA HİTAP EDİYOR

Projenin karakteristik bilgileri hakkında da kısa bilgi veren Başkan Yenihan, “Bu proje iki aşamada kullanılacak. Birinci aşamada 90 bin nüfusa gelene kadar yani 2023-2024 yılına kadar kullanılacak. Diğer kısım yedek olarak bekletilecek. 90 bin nüfusu aştığımız zaman ise, ikinci kısım da devreye girecek ve bu da Erbaa’yı 2036 yılına kadar yani 136 bin kişilik bir nüfusa hitap edecek şekilde tasarlandı. Yani 2036 yılına kadar tesisimiz için daha para harcamayacağız. 136 bin nüfusu geçtiğimizde de 65 bin metre kare üzerine kurduğumuz için tesisimizi hemen arsamız içinde bulunan yerlere ilave havuzlar ve makine teçhizat ilave ederek uzun yıllar daha Erbaa’mıza hizmet edecek. Böyle bir proje hazırladıkları için de İTÜ’ye ve değerli hocalarına teşekkür ediyorum. Görüldüğü üzere çok güzel bir proje hazırlamışlar. Çevre Bakanımız başta olmak üzere genel müdürlerine, daire başkanlarına, DPT’ye ve Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği ve Kelkit Havzası Kalkınma Birliği’ne, bize yön ve yol veren Çevre İl Müdürümüze, çalışanlarına ve daha ismini sayamadığım, projenin hayata geçirilmesinde emeği bulunan kim varsa hepsine sonsuz teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.
 
Yapılan konuşmaların ardından MHP Tokat Milletvekili Dr. Reşat Doğru tarafından Atık Su Arıtma Tesisi’ni yapan Müteahhit Firma adına Kordal Köseoğlu’na plaket takdim edildi. 21. yüzyılın insan sağlığına önem veren bir yüzyıl olduğunu dile getiren Doğru, bunun yanında çevre sağlığının da çok önemli olduğuna dikkat çekti ve çevre sağlığı ile ilgili çok önemli bir tesis olan Atık Su Arıtma Tesisi’nin çok faydalı bir tesis olduğunu belirterek, Tesisin Erbaa, Tokat ve ülkemize hayırlı olmasını diledi.

 

ERBAA DERNEK BÜLTENİ

Görüş ve düşünceleriniz bizim için çok önemlidir. Erbaa'mızla ilgili, Dernek çalışmalarımızla ilgili her türlü güzelliği Aylık bültenlerimizde yayınlayıp gelecek nesillere aktaracağız. Katkılarınızı bekliyoruz.

OCAK   2013 SAYI 1

ŞUBAT 2013 SAYI 2
MART  2013 SAYI 3
NİSAN 2013 SAYI 4
MAYIS 2013 SAYI 5Duyurular

2017-2018 DÖNEMİ ÖĞRENCİ BURS BAŞVURULARI 2017 - 2018 DÖNEMİ BURS BAŞVURULARI BAŞLAMIŞTIR. BURS ALMAK İSTEYEN ÖĞRENCİLERİMİZİN, AŞAĞIDAKİ BELGELER İLE 22/09/2017 VE 06/10/2017 TARİHLERİ ARASINDA DERNEK MERKEZİMİZE MÜRACAAT ETMELERİ GEREKMEKTEDİR. 

İSTENİLEN BELGELER
1- AİLE DURUMUNU BİLDİREN KISA ÖZGEÇMİŞ
2- ÖĞRENCİ DURUM BELGESİ (TRANSKRİPT)
3- NÜFUS CÜZDANI FOTOKOPİSİ
4- GARANTİ BANKASI HESAP NUMARASI

NOT: BURS BAŞVURUSUNDA BULUNAN ÖĞRENCİLERİMİZİN BAŞVURULARI, DERNEK YÖNETİM KURULU TARAFINDAN DEĞERLENDİRİLİP, ÖĞRENCİNİN KENDİSİNE BİLDİRİLECEKTİR. LÜTFEN İRTİBAT NUMARASI YAZMAYI UNUTMAYINIZ.

İLETİŞİM: (0532) 523 01 14

GENEL SEKRETER
ŞEFİK KIYAKAhmet YENİHAN ile Nostaljik Sohbet 31 Ocak 2016 Pazar günü saat 13:00 de, Beşiktaş Dernek Merkezi'nde, son 20 yılını Belediye Başkanı olarak hizmet etmiş Sayın Ahmet YENİHAN ile 'Geçmişten Günümüze' nostaljik sohbet toplantısı düzenlenmiştir. Katılımlarınızla renkli bir gün olacağına inancım tamdır. 

Sevgilerimle
Prof. Dr. Ceyhun ORAL


2015 - 2016 DÖNEMİ ÖĞRENCİ BURS BAŞVURULARI 2015 - 2016 DÖNEMİ BURS BAŞVURULARI BAŞLAMIŞTIR. BURS ALMAK İSTEYEN ÖĞRENCİLERİMİZİN, AŞAĞIDAKİ BELGELER İLE 11/11/2015 VE 21/11/2015 TARİHLERİ ARASINDA DERNEK MERKEZİMİZE MÜRACAAT ETMELERİ GEREKMEKTEDİR. 

İSTENİLEN BELGELER
1- AİLE DURUMUNU BİLDİREN KISA ÖZGEÇMİŞ
2- ÖĞRENCİ DURUM BELGESİ (TRANSKRİPT)
3- NÜFUS CÜZDANI FOTOKOPİSİ
4- GARANTİ BANKASI HESAP NUMARASI

NOT: BURS BAŞVURUSUNDA BULUNAN ÖĞRENCİLERİMİZİN BAŞVURULARI, DERNEK YÖNETİM KURULU TARAFINDAN DEĞERLENDİRİLİP, ÖĞRENCİNİN KENDİSİNE BİLDİRİLECEKTİR. LÜTFEN İRTİBAT NUMARASI YAZMAYI UNUTMAYINIZ.

İLETİŞİM: (0532) 523 01 14

GENEL SEKRETER
ŞEFİK KIYAK2011 Geleneksel Gecemize çelenk gönderenlerKLAS NET TURİZM


*****

EREKTAŞ TURİZM


*****


EROVA TURİZM


*****

GÜRSEL TEKİN
CHP GEN.BAŞ.YARD.


*****

İ.HAKKI TAHMİSCİOĞLU
PETROMEKS NİKMAK


*****

ALİ YILMAZ
AYŞ POLYMEXSİZOLASYON


*****


İSTANBUL NİKSARLILAR
EĞ.GEL.VE DAYANIŞMA DERNEĞİ
 

*****

ERBAA

DERNEKLER FEDERASYONU

*****


Çok Teşekkür ederiz
Sağolun,Varolun.

 

Ziyaretçi Defteri

Son Yazılan Mesaj
ENDER ŞEVKİ ÖNDER
TEŞEKKÜR 
 
Erbaa' lı o
Ziyaretçi Defteri - Görüşleriniz bizim için değerlidir...

Üye Girişi

Üye Girişi

SİTE TASARIM & PROGRAMLAMA - KDS | COMPETAN Bilgi Teknolojileri | Profesyonel Web Projeleri - Web Tasarım - Hosting - Alan Adı Tescili - Köy Dernek Sitesi - Köy Sitesi - Dernek Sitesi -  - Köy Dernek Web Sitesi - Köy Web Sitesi - Dernek Web Sitesi - Kişisel Web Sitesi - Şirket Web Sitesi - Kişisel Site - Şirket Sitesi - Şahıs Sitesi - Şahıs Web Sitesi