Skip to content
Yazı Renkleri
Bulunduğunuz sayfa: Anasayfa arrow Haberler arrow Kenelerle Savaş
Kenelerle Savaş
 İnsanlarda ölümcül olabilen Kırım Kongo Kanamalı Ateşi Hastalığı"nı bulaştıran kenelere karşı Erbaa ilçemizde "Kınalı Keklik ve Sülün Üretim İstasyonu" açıldı.
 
Ülkemizde son yıllarda adeta baş belası olan ve birçok kişinin ölümüne neden olan keneye karşı Çevre Orman Bakanlığı’nca doğal yöntemler ile mücadele edilmesi kararlaştırılırken Erbaa ilçemizde Sülün ve Kınalı Keklik Üretim İstasyonu açıldı.

15. Erbaa Şenlikleri kapsamında gerçekleştirilen Atık Su Arıtım Tesisi’nin açılışının ardından Organize Sanayi Bölgesi’nde keneye karşı doğal yollarla mücadele edilmesini sağlayan Sülün ve Kınalı Kekliklerin üretilerek doğaya salınacağı Üretim İstasyonu’nun açılışına geçildi. Burada üretimi yapılan Sülün ve Kınalı Keklikler, ülkemizde kenenin yoğun olarak görüldüğü bölgelerde doğaya salınacak. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Erbaa Belediye Başkanı Ahmet Yenihan şunları söyledi:

DOĞAL YÖNTEMLERLE MÜCADELE BAŞLADI

“Çevre Orman Bakanı Veysel Eroğlu’nun yapmış olduğu basın açıklamasında “Artık bilinçsiz avlanmaya son veriyoruz. Kene ve süne gibi haşereler ile artık doğal yöntemler ile mücadeleyi başlatıyoruz” dedi. Yani sülün ve kınalı keklik üreterek, doğaya salacağız. Erbaa Belediye Başkanı olarak sizlere gururla takdim ediyorum. 2005 yılından beri Sülün ve Kınalı Keklik üretiyoruz ve doğaya salıyoruz. Üretmiş olduğumuz Sülün ve Keklikleri Taşova’ya, Niksar’a Reşadiye’ye veriyoruz. Bu işi de elbirliği ile yapacağız. Burası artık Sülün ve Kınalı Keklik üretim vadisi oldu. Çevre Orman Bakanlığı’ndan talep var, ürettiğimiz Sülün ve Keklikleri bedeli karşılığı almak istiyorlar. Bizim para ile işimiz yok. Fazla bir maliyeti yok, bize çok yük olmuyor. Bu işin sevdalısı olan personellerimiz ve onlara yardımcı olan teknik eleman ve veterinerlerimiz var ve projeyi gayet güzel bir şekilde götürüyoruz.”

TABİAT PARKI KURULUYOR

Yenihan, Erbaalılara bir müjde daha vererek Sülün ve Kınalı Keklik Üretim Çiftliği’nin yanına Tabiat Parkı kuracaklarını söyledi. Orman Müdürlüğü ile el ele vererek bir tabiat parkı kurmayı hedeflediklerini beyan eden Yenihan, “Sülün ve Kınalı Keklik Üretim İstasyonumuzun kenarına takriben 5 bin ağaç dikildi ve Erbaa’mıza büyük bir düzenleme alanı kazandıracağız. Tabiat parkını daha da büyüterek kent parkına dönüştüreceğiz. Hedeflerimiz hep ileriye doğru. Kurumsallaştırmak ve sürdürülebilir kılmak için de ufak bir bedel alacağız” dedi.

Sülün ve Kınalı Keklik Üretim İstasyonu’nun açılış kurdelesini Tokat Milletvekili Dr. Reşat Doğru, Erbaa Kaymakamı Sabri Başköy, Başkan Yenihan ve ilçe Belediye Başkanları ile GOP Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Zehra Seyfikli birlikte kesti. Kurdela kesiminin ardından Sülün ve Kınalı Kekliklerin üretim merkezi gezildi.
 

ERBAA DERNEK BÜLTENİ

Görüş ve düşünceleriniz bizim için çok önemlidir. Erbaa'mızla ilgili, Dernek çalışmalarımızla ilgili her türlü güzelliği Aylık bültenlerimizde yayınlayıp gelecek nesillere aktaracağız. Katkılarınızı bekliyoruz.

OCAK   2013 SAYI 1

ŞUBAT 2013 SAYI 2
MART  2013 SAYI 3
NİSAN 2013 SAYI 4
MAYIS 2013 SAYI 5Duyurular

2017-2018 DÖNEMİ ÖĞRENCİ BURS BAŞVURULARI 2017 - 2018 DÖNEMİ BURS BAŞVURULARI BAŞLAMIŞTIR. BURS ALMAK İSTEYEN ÖĞRENCİLERİMİZİN, AŞAĞIDAKİ BELGELER İLE 22/09/2017 VE 06/10/2017 TARİHLERİ ARASINDA DERNEK MERKEZİMİZE MÜRACAAT ETMELERİ GEREKMEKTEDİR. 

İSTENİLEN BELGELER
1- AİLE DURUMUNU BİLDİREN KISA ÖZGEÇMİŞ
2- ÖĞRENCİ DURUM BELGESİ (TRANSKRİPT)
3- NÜFUS CÜZDANI FOTOKOPİSİ
4- GARANTİ BANKASI HESAP NUMARASI

NOT: BURS BAŞVURUSUNDA BULUNAN ÖĞRENCİLERİMİZİN BAŞVURULARI, DERNEK YÖNETİM KURULU TARAFINDAN DEĞERLENDİRİLİP, ÖĞRENCİNİN KENDİSİNE BİLDİRİLECEKTİR. LÜTFEN İRTİBAT NUMARASI YAZMAYI UNUTMAYINIZ.

İLETİŞİM: (0532) 523 01 14

GENEL SEKRETER
ŞEFİK KIYAKAhmet YENİHAN ile Nostaljik Sohbet 31 Ocak 2016 Pazar günü saat 13:00 de, Beşiktaş Dernek Merkezi'nde, son 20 yılını Belediye Başkanı olarak hizmet etmiş Sayın Ahmet YENİHAN ile 'Geçmişten Günümüze' nostaljik sohbet toplantısı düzenlenmiştir. Katılımlarınızla renkli bir gün olacağına inancım tamdır. 

Sevgilerimle
Prof. Dr. Ceyhun ORAL


2015 - 2016 DÖNEMİ ÖĞRENCİ BURS BAŞVURULARI 2015 - 2016 DÖNEMİ BURS BAŞVURULARI BAŞLAMIŞTIR. BURS ALMAK İSTEYEN ÖĞRENCİLERİMİZİN, AŞAĞIDAKİ BELGELER İLE 11/11/2015 VE 21/11/2015 TARİHLERİ ARASINDA DERNEK MERKEZİMİZE MÜRACAAT ETMELERİ GEREKMEKTEDİR. 

İSTENİLEN BELGELER
1- AİLE DURUMUNU BİLDİREN KISA ÖZGEÇMİŞ
2- ÖĞRENCİ DURUM BELGESİ (TRANSKRİPT)
3- NÜFUS CÜZDANI FOTOKOPİSİ
4- GARANTİ BANKASI HESAP NUMARASI

NOT: BURS BAŞVURUSUNDA BULUNAN ÖĞRENCİLERİMİZİN BAŞVURULARI, DERNEK YÖNETİM KURULU TARAFINDAN DEĞERLENDİRİLİP, ÖĞRENCİNİN KENDİSİNE BİLDİRİLECEKTİR. LÜTFEN İRTİBAT NUMARASI YAZMAYI UNUTMAYINIZ.

İLETİŞİM: (0532) 523 01 14

GENEL SEKRETER
ŞEFİK KIYAK2011 Geleneksel Gecemize çelenk gönderenlerKLAS NET TURİZM


*****

EREKTAŞ TURİZM


*****


EROVA TURİZM


*****

GÜRSEL TEKİN
CHP GEN.BAŞ.YARD.


*****

İ.HAKKI TAHMİSCİOĞLU
PETROMEKS NİKMAK


*****

ALİ YILMAZ
AYŞ POLYMEXSİZOLASYON


*****


İSTANBUL NİKSARLILAR
EĞ.GEL.VE DAYANIŞMA DERNEĞİ
 

*****

ERBAA

DERNEKLER FEDERASYONU

*****


Çok Teşekkür ederiz
Sağolun,Varolun.

 

Ziyaretçi Defteri

Son Yazılan Mesaj
ENDER ŞEVKİ ÖNDER
TEŞEKKÜR 
 
Erbaa' lı o
Ziyaretçi Defteri - Görüşleriniz bizim için değerlidir...

Üye Girişi

Üye Girişi

SİTE TASARIM & PROGRAMLAMA - KDS | COMPETAN Bilgi Teknolojileri | Profesyonel Web Projeleri - Web Tasarım - Hosting - Alan Adı Tescili - Köy Dernek Sitesi - Köy Sitesi - Dernek Sitesi -  - Köy Dernek Web Sitesi - Köy Web Sitesi - Dernek Web Sitesi - Kişisel Web Sitesi - Şirket Web Sitesi - Kişisel Site - Şirket Sitesi - Şahıs Sitesi - Şahıs Web Sitesi