Skip to content
Yazı Renkleri
Bulunduğunuz sayfa: Anasayfa arrow Haberler arrow Erbaa Derneği 2011 yöre yemekli geleneksel toplatısını yaptı
Erbaa Derneği 2011 yöre yemekli geleneksel toplatısını yaptı
 Sevgili Erbaalı hemşerilerim ve Erbaa dostları; 
Artık bir bağımlılık haline gelen, ne zaman bir yenisi olacak, gene hangi ilginç konu ve konuşmacı olacak diye sabırsızlıkla bekliyorum.
Pazar toplantılarının 2011 yılı son toplantısına hoş geldiniz.
İstanbul’daki hemşeri derneklerinin işlevi ne olmalıdır, ne işe yararlar sorusunu kendime hep sormaktayım?.   Diğer Resimler         Bizler Anadolu’nun belli bir yöresinin kültür harmanından gelmekteyiz. Aynı yöreden köken aldığımız için birbirimizin kültür kodlarını çok iyi bilmekteyiz. Dolayısıyla birbirimizin samimiyetini daha kolay anlayabilir, daha kolay işbirliği yapabiliriz. Yöremiz kültürünün evrensel kültürle, algılayabildiğimiz kadarıyla, yaşadığımız kent kültürüyle kıyaslayıp avantaj ve dezavantajlarını anlayabilir ve bunu birbirimizle paylaşabiliriz.
Yani bir araya gelme,  etkileşim işin başıdır, her şey onunla başlar. Ama güzel de devam etmelidir. Hemşeriler bazen bir cenazede, bazen bir düğünde, bazen bir tv programında, bazen bir yürüyüşte bir araya gelmeli, bazen de bugün olduğu gibi yöresinin kültürünün kökenlerini, kodlarını anlamak için, yöresinin 50 yıl önceki günlük sosyal hayatına sanki bir zaman makinesiyle yolculuk yapıp o günlerin coşkusunu, o günlerde yaşayanların algılarından, “ağzından” dinlemek için de toplanmaktır.
                       
İnsan çocukluğunu, çocukluğunun geçtiği kenti, arkadaşlarını ve anılarını hafızasında sanki evinin büfesinde sakladığı değerli bir kristal takım gibi saklar. Ulu orta çıkarmaya kıyamaz, değerinin anlaşılmayacağından korkar hep orada o ilk güzelliğiyle kalsın ister. O kristal takımı değerli misafirlerinin geldiği onun kıymetini anlayacakların bir arada olacağı sofraya saklar.
İşte o sofra bu gün geldi. Şimdi hepimiz o anıların değerini bilen kişilerle beraberiz, öyleyse  önce Rafet Hocam çıkarsın o kristal takımı büfesinden, sonrada hepimiz katkıda bulunalım, yani kendi kristal takımızla hafızamızdaki ilginç anıları dökerek ortaya.Bu gün biraz eğlenelim, biraz duygulanalım biz bunu hakkediyoruz dostlar.
Evet, Rafet Hocam çalıştır o zaman makinasını artık ! Buyur söz sizin,..

Not.devamını Rafet Hocamızın kaleminden yayınlayacağız.Diğer Resimler 
 

ERBAA DERNEK BÜLTENİ

Görüş ve düşünceleriniz bizim için çok önemlidir. Erbaa'mızla ilgili, Dernek çalışmalarımızla ilgili her türlü güzelliği Aylık bültenlerimizde yayınlayıp gelecek nesillere aktaracağız. Katkılarınızı bekliyoruz.

OCAK   2013 SAYI 1

ŞUBAT 2013 SAYI 2
MART  2013 SAYI 3
NİSAN 2013 SAYI 4
MAYIS 2013 SAYI 5Duyurular

2017-2018 DÖNEMİ ÖĞRENCİ BURS BAŞVURULARI 2017 - 2018 DÖNEMİ BURS BAŞVURULARI BAŞLAMIŞTIR. BURS ALMAK İSTEYEN ÖĞRENCİLERİMİZİN, AŞAĞIDAKİ BELGELER İLE 22/09/2017 VE 06/10/2017 TARİHLERİ ARASINDA DERNEK MERKEZİMİZE MÜRACAAT ETMELERİ GEREKMEKTEDİR. 

İSTENİLEN BELGELER
1- AİLE DURUMUNU BİLDİREN KISA ÖZGEÇMİŞ
2- ÖĞRENCİ DURUM BELGESİ (TRANSKRİPT)
3- NÜFUS CÜZDANI FOTOKOPİSİ
4- GARANTİ BANKASI HESAP NUMARASI

NOT: BURS BAŞVURUSUNDA BULUNAN ÖĞRENCİLERİMİZİN BAŞVURULARI, DERNEK YÖNETİM KURULU TARAFINDAN DEĞERLENDİRİLİP, ÖĞRENCİNİN KENDİSİNE BİLDİRİLECEKTİR. LÜTFEN İRTİBAT NUMARASI YAZMAYI UNUTMAYINIZ.

İLETİŞİM: (0532) 523 01 14

GENEL SEKRETER
ŞEFİK KIYAKAhmet YENİHAN ile Nostaljik Sohbet 31 Ocak 2016 Pazar günü saat 13:00 de, Beşiktaş Dernek Merkezi'nde, son 20 yılını Belediye Başkanı olarak hizmet etmiş Sayın Ahmet YENİHAN ile 'Geçmişten Günümüze' nostaljik sohbet toplantısı düzenlenmiştir. Katılımlarınızla renkli bir gün olacağına inancım tamdır. 

Sevgilerimle
Prof. Dr. Ceyhun ORAL


2015 - 2016 DÖNEMİ ÖĞRENCİ BURS BAŞVURULARI 2015 - 2016 DÖNEMİ BURS BAŞVURULARI BAŞLAMIŞTIR. BURS ALMAK İSTEYEN ÖĞRENCİLERİMİZİN, AŞAĞIDAKİ BELGELER İLE 11/11/2015 VE 21/11/2015 TARİHLERİ ARASINDA DERNEK MERKEZİMİZE MÜRACAAT ETMELERİ GEREKMEKTEDİR. 

İSTENİLEN BELGELER
1- AİLE DURUMUNU BİLDİREN KISA ÖZGEÇMİŞ
2- ÖĞRENCİ DURUM BELGESİ (TRANSKRİPT)
3- NÜFUS CÜZDANI FOTOKOPİSİ
4- GARANTİ BANKASI HESAP NUMARASI

NOT: BURS BAŞVURUSUNDA BULUNAN ÖĞRENCİLERİMİZİN BAŞVURULARI, DERNEK YÖNETİM KURULU TARAFINDAN DEĞERLENDİRİLİP, ÖĞRENCİNİN KENDİSİNE BİLDİRİLECEKTİR. LÜTFEN İRTİBAT NUMARASI YAZMAYI UNUTMAYINIZ.

İLETİŞİM: (0532) 523 01 14

GENEL SEKRETER
ŞEFİK KIYAK2011 Geleneksel Gecemize çelenk gönderenlerKLAS NET TURİZM


*****

EREKTAŞ TURİZM


*****


EROVA TURİZM


*****

GÜRSEL TEKİN
CHP GEN.BAŞ.YARD.


*****

İ.HAKKI TAHMİSCİOĞLU
PETROMEKS NİKMAK


*****

ALİ YILMAZ
AYŞ POLYMEXSİZOLASYON


*****


İSTANBUL NİKSARLILAR
EĞ.GEL.VE DAYANIŞMA DERNEĞİ
 

*****

ERBAA

DERNEKLER FEDERASYONU

*****


Çok Teşekkür ederiz
Sağolun,Varolun.

 

Ziyaretçi Defteri

Son Yazılan Mesaj
ENDER ŞEVKİ ÖNDER
TEŞEKKÜR 
 
Erbaa' lı o
Ziyaretçi Defteri - Görüşleriniz bizim için değerlidir...

Üye Girişi

Üye Girişi

SİTE TASARIM & PROGRAMLAMA - KDS | COMPETAN Bilgi Teknolojileri | Profesyonel Web Projeleri - Web Tasarım - Hosting - Alan Adı Tescili - Köy Dernek Sitesi - Köy Sitesi - Dernek Sitesi -  - Köy Dernek Web Sitesi - Köy Web Sitesi - Dernek Web Sitesi - Kişisel Web Sitesi - Şirket Web Sitesi - Kişisel Site - Şirket Sitesi - Şahıs Sitesi - Şahıs Web Sitesi