Skip to content
Yazı Renkleri
Bulunduğunuz sayfa: Anasayfa arrow Haberler arrow 2011 yılı geleneksel gecesinimizi yaptık
2011 yılı geleneksel gecesinimizi yaptık
            Erbaa Kültür ve Dayanışma Derneği’nin her yıl düzenlediği “Geleneksel Erbaalılar Gecemiz” geçen sene olduğu gibi bu yıl da Anadolu yakası, Maltepe Sahil’de bulunan Tokatlı hemşerimize ait, WONDERLAND eğlence merkezinde yapılmıştır. Merkezi İstanbul Beşiktaş’ta bulunan Derneğimizin başkanı Prof. Dr. Ceyhun ORAL, protokol ve tüm misafirleri selamladıktan sonra yaptığı konuşmasında;“Değerli Hemşerilerim,              Erbaa Kültür ve Dayanışma Derneği’nin her yıl düzenlediği “Geleneksel Erbaalılar Gecemiz” geçen sene olduğu gibi bu yıl da Anadolu yakası, Maltepe Sahil’de bulunan Tokatlı hemşerimize ait, WONDERLAND eğlence merkezinde yapılmıştır.
            Merkezi İstanbul Beşiktaş’ta bulunan Derneğimizin başkanı Prof. Dr. Ceyhun ORAL, protokol ve tüm misafirleri selamladıktan sonra yaptığı konuşmasında;
           “Değerli Hemşerilerim,
            Erbaa Kültür ve Dayanışma Derneğinin Değerli Üyeleri, 1990 yılında kurulmuş olan derneğimiz İstanbul’daki Erbaalıların en önemli kurumsal yapılarından biri olarak 21. yılını tamamlarken, sizlerle birlikte son 14 yıldır kesintisiz olarak geleneksel Erbaalılar Gecesi’ni yapmanın onurunu taşımaktayız.
           Derneğimizin son yıllardaki önemli faaliyetlerinden biri de bildiğiniz gibi geleneksel yemekli Pazar toplantılarımız olmuştur. Birçok yöre derneği tarafından örnek alınmaya çalışılan bu toplantılarımızda üyelerimiz birbirlerini görüp temasta bulunurken aynı zamanda konusunda uzman bir konuşmacıyı da dinleme fırsatını bulmuşlardır.
          Tüm Erbaalıların özlemle beklediği geleneksel gecemiz, Erbaalıların tanışıp kaynaşması açısından çok değerli bir buluşma fırsatı olmaktadır. Bu gecelerde, gelecek bir yılın hedefleri şekillenmektedir. Özellikle öğrencilerimize verdiğimiz bursların kaynağı bu gecelerde oluşturulmaktadır. Bu yıl, İstanbul’da üniversite okuyan 32 Erbaalı öğrencimize derneğimiz tarafından eğitim yardımı yapılmıştır. Öyle umuyoruz ki, bu sayı sizlerin sayesinde her yıl artarak devam edecektir. Bu itibarla, İstanbul’da veya İstanbul dışında yaşayan tüm hemşerilerimizin derneğimize burs bağışı yapmasını arzu ediyoruz.
          Yönetim kurulumuzda görev yapan ve derneğimize çok önemli katkıları olan 5 köy ve kasaba dernek başkanımız mevcuttur. Derneğimizin bilgisi ve desteği ile bu dernek başkanlarımızın oluşturduğu komite, Ekin Tv’deki “Erbaa Konuşuyor” adlı programı başarıyla yürütmüştür. Bu program vasıtasıyla Erbaa’nın tanıtımına büyük katkı sağlanmış ve Tokat’ın ilçeleri arasında Erbaa adeta kıskanılır hale gelmiştir. Erbaa artık herkesin tanıdığı bir dünya şehri olmuştur.
          Birbirine inanan, birbirine güvenen ve Erbaa’nın gücüne güç katmak isteyen, Erbaa’mızın köy ve kasabalarına ait 10 derneğin katılımı ile resmen kuruluşu tamamlanan “Erbaa Dernekler Federasyonu”, hiç şüphesiz ki, İstanbul’daki Erbaalıları güçlenmesinde, sorunlarını daha kolay aşılmasında büyük rol oynayacaktır.
           Gecemize katılan ve protokolde yer alan misafirlerden;
          Bizi hiçbir gecemizde yalnız bırakmayan Erbaa’yı Kelkit Vadisi’nin incisi yapan, başarısı ile göğsümüzü kabartan Belediye Başkanımız Ahmet YENİHAN bir konuşma yaparak, dernekçiliğin zorluklarına işaret etmiş ve herkesin derneğe destek olmasını istemiştir.
           Tokat’a ve Erbaa’mıza çok önemli hizmetleri olmuş eski bakanlarımızdan, soyadıyla bağrımıza bastığımız Ali Şevki EREK gecemize renk katmıştır. Kendisi, EREK soyadının nereden geldiğini, bu soyada layık olmak için nasıl çaba sarf ettiğini ve Erbaa insanının çok vefalı olduğunu belirterek Erbaalılarla beraber olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade etmiştir.
           İstanbul 1. Bölge MHP Milletvekili adayı Tokat’lı hemşerimiz Bahar ARGIN ile 3. Bölge MHP Milletvekili adayı Erbaalı hemşerimiz Hami ARICI birer konuşma yaparak “Bu gecede siyaset olmaz, hemşerilerimizi saygıyla selamlıyor, desteklerinizi bekliyoruz” demişlerdir.
           Derneğimizin kuruluşundan bu güne kadar maddi manevi çok önemli katkılar sağlayan KAYALAR Ailesi’ni temsilen gecemize katılan Zafer KAYALAR her yıl olduğu gibi bu yılda en önemli katkıyı yapmıştır.
           Erbaalı işadamlarımızdan Ragıp ULUPINAR ve yine Erbaalı hemşerimiz Prof Dr. Fatih DURMUŞOĞLU ve Noterimiz Muharrem DİLEK de ciddi miktarda bağışta bulunmuşlardır.
           Protokolümüzde yer alan diğer misafirlerimiz ise, Maltepe Belediye Başkanı Prof Dr. Mustafa ZENGİN, Afetten Sorumlu İstanbul Vali Yardımcımız Hikmet ÇAKMAK, Emniyet Baş Müfettişi Hasan DİKİCİ, Enerji Uzmanı Hayırsever hemşerimiz Özkan AĞIŞ, Yeni Erbaa Gazetesi sahibi Hüsamettin ÇETİNKAYA, emekli öğretmen Durmuş UZUNÖZ ve kardeş İlçemiz Niksar’a ait “NİKSARLILAR EĞİTİM, GELİŞTİRME VE DAYANIŞMA DERNEĞİ” adına gecemize katılan Başkan Yardımcısı İ.Hakkı TAHMİSCİOĞLU’dur.
          Köy ve kasaba derneklerimizin de yoğun katılımı ile gerçekleşen organizasyonumuz, bağışlar açısından da en verimli gecemiz olarak kayıtlara geçmiş olup, hemşerilerimiz tarafından çok beğenilmiş olması bütün yorgunluklarımızı bizlere unutturmuştur. Gecemize katılarak bizimle beraber olan tüm üyelerimiz ile mazereti nedeniyle gelemeyip çiçek gönderen, telgraf çeken tüm üyelerimize teşekkür eder saygılar sunarım.

Prof. Dr. Ceyhun Oral
Erbaa Kültür ve Dayanışma
Derneği Başkanı

 

ERBAA DERNEK BÜLTENİ

Görüş ve düşünceleriniz bizim için çok önemlidir. Erbaa'mızla ilgili, Dernek çalışmalarımızla ilgili her türlü güzelliği Aylık bültenlerimizde yayınlayıp gelecek nesillere aktaracağız. Katkılarınızı bekliyoruz.

OCAK   2013 SAYI 1

ŞUBAT 2013 SAYI 2
MART  2013 SAYI 3
NİSAN 2013 SAYI 4
MAYIS 2013 SAYI 5Duyurular

2017-2018 DÖNEMİ ÖĞRENCİ BURS BAŞVURULARI 2017 - 2018 DÖNEMİ BURS BAŞVURULARI BAŞLAMIŞTIR. BURS ALMAK İSTEYEN ÖĞRENCİLERİMİZİN, AŞAĞIDAKİ BELGELER İLE 22/09/2017 VE 06/10/2017 TARİHLERİ ARASINDA DERNEK MERKEZİMİZE MÜRACAAT ETMELERİ GEREKMEKTEDİR. 

İSTENİLEN BELGELER
1- AİLE DURUMUNU BİLDİREN KISA ÖZGEÇMİŞ
2- ÖĞRENCİ DURUM BELGESİ (TRANSKRİPT)
3- NÜFUS CÜZDANI FOTOKOPİSİ
4- GARANTİ BANKASI HESAP NUMARASI

NOT: BURS BAŞVURUSUNDA BULUNAN ÖĞRENCİLERİMİZİN BAŞVURULARI, DERNEK YÖNETİM KURULU TARAFINDAN DEĞERLENDİRİLİP, ÖĞRENCİNİN KENDİSİNE BİLDİRİLECEKTİR. LÜTFEN İRTİBAT NUMARASI YAZMAYI UNUTMAYINIZ.

İLETİŞİM: (0532) 523 01 14

GENEL SEKRETER
ŞEFİK KIYAKAhmet YENİHAN ile Nostaljik Sohbet 31 Ocak 2016 Pazar günü saat 13:00 de, Beşiktaş Dernek Merkezi'nde, son 20 yılını Belediye Başkanı olarak hizmet etmiş Sayın Ahmet YENİHAN ile 'Geçmişten Günümüze' nostaljik sohbet toplantısı düzenlenmiştir. Katılımlarınızla renkli bir gün olacağına inancım tamdır. 

Sevgilerimle
Prof. Dr. Ceyhun ORAL


2015 - 2016 DÖNEMİ ÖĞRENCİ BURS BAŞVURULARI 2015 - 2016 DÖNEMİ BURS BAŞVURULARI BAŞLAMIŞTIR. BURS ALMAK İSTEYEN ÖĞRENCİLERİMİZİN, AŞAĞIDAKİ BELGELER İLE 11/11/2015 VE 21/11/2015 TARİHLERİ ARASINDA DERNEK MERKEZİMİZE MÜRACAAT ETMELERİ GEREKMEKTEDİR. 

İSTENİLEN BELGELER
1- AİLE DURUMUNU BİLDİREN KISA ÖZGEÇMİŞ
2- ÖĞRENCİ DURUM BELGESİ (TRANSKRİPT)
3- NÜFUS CÜZDANI FOTOKOPİSİ
4- GARANTİ BANKASI HESAP NUMARASI

NOT: BURS BAŞVURUSUNDA BULUNAN ÖĞRENCİLERİMİZİN BAŞVURULARI, DERNEK YÖNETİM KURULU TARAFINDAN DEĞERLENDİRİLİP, ÖĞRENCİNİN KENDİSİNE BİLDİRİLECEKTİR. LÜTFEN İRTİBAT NUMARASI YAZMAYI UNUTMAYINIZ.

İLETİŞİM: (0532) 523 01 14

GENEL SEKRETER
ŞEFİK KIYAK2011 Geleneksel Gecemize çelenk gönderenlerKLAS NET TURİZM


*****

EREKTAŞ TURİZM


*****


EROVA TURİZM


*****

GÜRSEL TEKİN
CHP GEN.BAŞ.YARD.


*****

İ.HAKKI TAHMİSCİOĞLU
PETROMEKS NİKMAK


*****

ALİ YILMAZ
AYŞ POLYMEXSİZOLASYON


*****


İSTANBUL NİKSARLILAR
EĞ.GEL.VE DAYANIŞMA DERNEĞİ
 

*****

ERBAA

DERNEKLER FEDERASYONU

*****


Çok Teşekkür ederiz
Sağolun,Varolun.

 

Ziyaretçi Defteri

Son Yazılan Mesaj
ENDER ŞEVKİ ÖNDER
TEŞEKKÜR 
 
Erbaa' lı o
Ziyaretçi Defteri - Görüşleriniz bizim için değerlidir...

Üye Girişi

Üye Girişi

SİTE TASARIM & PROGRAMLAMA - KDS | COMPETAN Bilgi Teknolojileri | Profesyonel Web Projeleri - Web Tasarım - Hosting - Alan Adı Tescili - Köy Dernek Sitesi - Köy Sitesi - Dernek Sitesi -  - Köy Dernek Web Sitesi - Köy Web Sitesi - Dernek Web Sitesi - Kişisel Web Sitesi - Şirket Web Sitesi - Kişisel Site - Şirket Sitesi - Şahıs Sitesi - Şahıs Web Sitesi