Skip to content
Yazı Renkleri
Bulunduğunuz sayfa: Anasayfa arrow Haberler
Haberler
Kayalar'da Erbaaya bir mübadele Osman bey.

Image1924 Yılında Yunanistan Kayalardan yola çıkan, çoğunluğu mavi gözlü, sarı saçlı, mahsun bakışlı çocukların oluşturduğu kafile'nin, Erbaa'ya zorunlu ve zorlu yolculuğunda Osman Bey Ailesinin öyküsü.
Kayalar ve Erbaalı dostlarıma, sevgi ve saygılarımla.                                                               Süleyman KARA
 
Resim Yarışmasında Gurur veren başarı

Hacıpazar köyü Halkından olup, İstanbul da ikamet eden Fatih MERT'in oğlu Serkan MERT "DSİ nin düzüenlemiş olduğu 2010 YILI DÜNYA SU GÜNÜ YARIŞMASIN da Resim dalında Marmara Bölge 1.cisi Türkiye 3.cüsü olmuştur. Türkiye çapında bu başarıyı elde eden yovrumuzu tebrik eder başarılarının devamını dileriz. Haber linki


 
ÖSS Say.Türkiye 8.cisi Erbaadan
 Image
Erbaa Hacıpazar Köyü Nufusuna kayıtlı olup, Tokat Sigara Fabrikasında İŞÇİ olarak çalışan Ali DURAN' ın kızı Rahime DURAN Say-2 puan türünde Türkiye 8.si olmuştur. Kızımızı, onu yetiştiren ailesini ve emeği geçen bütün öğretmenlerini tebrik ediyoruz. Haberin devamını ve kızımızın hikayesini basında çıktığı gibi takip edelim.
 
Erbaalılar Taksimde
 Image
ERBAA'MIZA BİR ONUR DAHA

İstanbul Politikalar Merkezi tarafından24-25 Ekim 2008 tarihinde Green Park Otelde düzenlenen Yerel Kalkınmanın Yönetimi Uluslararası Konferansına  ERBAA YEREL KALKINMA İYİ ÖRNEKLER SIFATI ile davet edilmiştir.

Bu davete,  Erbaa Kaymakamımız Sayın Erdal ÇAKIR, Belediye Başkanımız Sayın Ahmet YENİHAN ve Sanayi ve Ticaret Odası Başkanımız Sayın Halil BAŞAK' ile İstanbu Beşiktaş Erbaa Kültür ve Dayanışma Dernek Başkanımız Sayın Prof.Dr.Ceyhun ORAL Yönetim Kurulu Üyeleri ile ve çok sayıda dernek üyesi ,ilşe birlikte katılmıştır.
Erbaa Kültür ve Dayanışma Derneği olarak Erbaamızı her alanda olduğu gibi Uluslararası alanlarda da başarı ile temsil eden Erbaa Belediye Başkanı Sayın Ahmet YENİHAN ve ekibini tebrik ediyor çalışmalarının devamını bekliyoruz.

 
Yolun Açık Olsun ERBAA
 29.03.2009 tarihinde yapılan Mahalli idareler seçimini 4. kez kazanan Erbaanın Sevilen Başkanı Ahmet YENİHAN Mazbatasını alarak göreve başladı. Yediden yetmişe herkesin sevdiği, takdir ettiği başkan diyorki "Sevgi kazandı, Yürek kazandı, Siz kazandınız " size layık olmak şereflerin en yücesi.
Erbaa Kültür ve Dayanışma Derneği olarak 4. kez Başkanlık yarışını önde tamamlayan Sayın YENİHAN' a Tebrik eder başarılar dileriz.
Yolun Açık Olsun Başkan, Yolun açık olsun ERBAA
 
Erbaa'dan Haberler


BÜYÜK ÖDÜL ERBAA'NIN 
 Sabancı Üniversitesi İstanbul Politikalar Merkezi, Sabancı Vakfı, Dünya Gazetesi, TÜSİAD-Sabancı Üniversitesi Rekabet Forumunun
26.05.2008   tarihinde
 

 
Erbaa'da AB'den onayli üç proje
 Erbaa İlçemiz önceki gün tarihi günlerinden birisini yaşadı. AB"den onaylı üç proje


 
Kenelerle Savaş
 İnsanlarda ölümcül olabilen Kırım Kongo Kanamalı Ateşi Hastalığı"nı bulaştıran kenelere karşı Erbaa ilçe 
2017-2018 DÖNEMİ ÖĞRENCİ BURS BAŞVURULARI
2017 - 2018 DÖNEMİ BURS BAŞVURULARI BAŞLAMIŞTIR. BURS ALMAK İSTEYEN ÖĞRENCİLERİMİZİN, AŞAĞIDAKİ BELGELER İLE 22/09/2017 VE 06/10/2017 TARİHLERİ ARASINDA DERNEK MERKEZİMİZE MÜRACAAT ETMELERİ GEREKMEKTEDİR. 

İSTENİLEN BELGELER
1- AİLE DURUMUNU BİLDİREN KISA ÖZGEÇMİŞ
2- ÖĞRENCİ DURUM BELGESİ (TRANSKRİPT)
3- NÜFUS CÜZDANI FOTOKOPİSİ
4- GARANTİ BANKASI HESAP NUMARASI

NOT: BURS BAŞVURUSUNDA BULUNAN ÖĞRENCİLERİMİZİN BAŞVURULARI, DERNEK YÖNETİM KURULU TARAFINDAN DEĞERLENDİRİLİP, ÖĞRENCİNİN KENDİSİNE BİLDİRİLECEKTİR. LÜTFEN İRTİBAT NUMARASI YAZMAYI UNUTMAYINIZ.

İLETİŞİM: (0532) 523 01 14

GENEL SEKRETER
ŞEFİK KIYAK

 
Bayram Kutlaması

ERBAA KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİNDEN BİLDİRİLMİŞTİR.

          Ülkemizde kan, gözyaşı, ölüm, savaş ve kaosun kol gezdiği şu günlerde; herzamankinden daha fazla birlik ve dayanışmaya ihtiyacımız vardır.
          Tam da sevince, güzelliklere ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde mübarek Ramazan bayramının gelmesi bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir.
          Bu vesileyle üyelerimizin ve hemşehrilerimizin bayramını kutlar, sağlık, güzellik ve muhabbet içinde geçmesini dilerim.

         Erbaa Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı

         Prof. Dr. CEYHUN ORAL

 
GELENEKSEL GECEMİZ YAPILDI.
   2016 İSTANBUL ERBAALILAR GECESİ YAPILDI İstanbul Beşiktaş Erbaa Kültür ve Dayanışma Derneğinin geleneksel olarak her yıl yapmaya çalıştığı İstanbul Erbaalılar gecesi 28 Mayıs Gecesi İstanbul'da yaşayan Erbaalıların geniş katılımıyla yapıldı. Kış ayları boyunca yaptığı pazar toplantılarıyla gündemi canlı tutan İstanbul Erbaa derneği yılın finalini 28 Mayıs gecesi Tarabya Cent Koleji sosyal tesislerinde havuzbaşında kutladı. Erbaa belediye Başkan'ı Hüseyin Yıldırım'ın , Erbaalı iş adamı Hüseyin Özdilek'in, Dimes holdingin yönetim kurulu bşk eski Tokat milletvekili Orhan Diren'in , İstanbul SGK il md hemşerimiz Murat Göktaş'ın, Erbaa'nın dört dönem belediye başkanlığını yapmış olan Ahmet Yenihan'ın katılımıyla daha bir değer kazanan gece dernek Başkan'ı Prof. Dr. Ceyhun Oral'ın konuşması ve dernek yönetim kurulunu sahneye çağırarak tanıtmasıyla başladı. Daha sonra söz alan belediye Başkan'ı Hüseyin Yıldırım göreve geldiğinden beri yaptıklarını anlattı. Hüseyin Özdilek yaptığı samimi ve ilginç konuşması ve sempatik tavırlarıyla geceye renk kattı. Erbaa'da uzun yıllar dahiliye uzmanlığı yapmış olan Meriç Ege nin katılımı ve konuşması sempati yarattı. Davetlilerin tanıtıldığı, ses sanatçımız Ayşegül Pınar'ın türküleriyle bizleri coşturduğu gece Antalya'dan katılan Kadir Durmuş ve eşi Selma Mahar Durmuş,Erbaa'dan katılan Eyüp Aydın, İrfan Er, Mustafa Koçhisar, Sebati Öcal, Salim Kaya'lar ,Hüsamettin Çetinkaya , nın Eskişehir Bozüyük'ten katılarak topladığı imzaları belediye Başkan'ına vererek Erbaa dışında yaşayan Erbaalılar için hatıra ormanı tahsisi isteyen Cengiz İzginin varlığıyla daha da renklendi. Yaşları ilerlemiş olmasına rağmen geceye coşkuyla katılan Halil ve Nuriye Ruhsevengil , emekli hocamız Günal Say Balcı , Nural Say, Hüseyin Özdilek'in Kızkardeşi de gecenin güzellikleri idi.Katılanların ve iş adamlarımızın katkılarıyla toplanan yardımlarla gelecek sene İstanbul'daki Erbaalı öğrenciler için burs katkısı sağlandı. İlerleyen saatlerde eski Başkan Ahmet Yenihan'ın İTÜ den arkadaşı Sarıyer Belediye Başkan'ı Şükrü Genç'in katılımıyla daha da renklenen gece geç saatlere kadar devam etti.Gecenin organizasyonunda katkısı olan Zafer Kayalar ve Ali Yılmaz'ın yardımlarıyla verimli geçen gece de Mesut Kayalar'ın tasarımı olan bardakların satışı ile Zafer Kayalar'ın eşinin yapmış olduğu tablonun satışından burs katkısı sağlandı. Son yıllarda yapılan en renkli gecelerden biri olan gece den herkes seneye buluşmak dileğiyle ayrıldı.
 
Ahmet YENİHAN ile Nostaljik Sohbet
31 Ocak 2016 Pazar günü saat 13:00 de, Beşiktaş Dernek Merkezi'nde, son 20 yılını Belediye Başkanı olarak hizmet etmiş Sayın Ahmet YENİHAN ile 'Geçmişten Günümüze' nostaljik sohbet toplantısı düzenlenmiştir. Katılımlarınızla renkli bir gün olacağına inancım tamdır. 

Sevgilerimle
Prof. Dr. Ceyhun ORAL

 
ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMASI 2015
Erbaa Kültür ve Dayanışma Derneği, Prof. Dr. Ceyhun Oral başkanlığında, yönetim kurulu üyeleri Hüseyin Çamiçi, Zafer Kayalar, Şefik Kıyak, Nur Şener, Zeki Öncü, İhsan Baygan, Muzaffer Bölücü, Hüseyin Çoban, Nihat Güngör ve Recai Karagöl katılımıyla, Öğretmenler Günü Kutlaması'na ev sahipliği yaptı.  'Eğitim Sürecinde Öğretmenin Öğrenciler ile Etkinliklerindeki Çabaları' konusunu ele alındı. Konuya girilmeden önce, insanın çok değerli ve önemli bir varlık olduğu dile getirildi. O nedenle çocuğun, gencin ve yetişkinin eğitimlerinin rastlantılarla ve deneme- yanılmalarla olamayacağı anlatıldı. Bu açıdan bakıldığında, öğretmenin okulda ve toplumda yararlı sonuçlara ulaşabilmesi için, iyi bir eğitimden geçirilmesi gerektiği vurgulandı. Bir başka açıdan, öğretmenin kişilik olarak, bedensel ve ruhsal olarak sağlıklı olması, vazgeçilmez bir koşul olarak anlatıldı. Bilgi ve Kültür alanında donanımlı, toplumun aydınlanmasında öncü olması gerektiği söylendi. Prof. Cemalettin Göbelez, kemanı ile dinleti sundu. Eşi hanımefendi, bir tanesi Öğretmen Marşı olmak üzere, katılımcılarla beraber, üç eser seslendirdi. Erbaa'dan gelen emekli öğretmenlerimiz, Siyami Aydın ve Necdet Aslan, öğretmenlik hakkında düşüncelerini belirtti ve anılarından örnekler verdiler. Katılımcı diğer öğretmenlerimiz ve misafirlerimiz söyleşilere katıldılar.

İstanbul'da üniversitede okuyan öğrencilerimiz, etkinliğimize aktif olarak katılıp, görüş bildirdiler. Kısacası, Erbaalı hemşehrilerimiz, 3 kuşak birbirinin öğretmeni - Rafet Çağlar, öğrencisi Cevat Onursal ve öğrencisi Reşat Karabağ- yukarıda belirtilen içerikteki konulara değindiler. Erbaalılar için haz ve sevinç duyulan bir gün yaşadılar. Kültürel etkinliklerimiz ve mutlu buluşmalarımız devam edecektir. 
 
DERNEK SAYMANI ADNAN AK'I UĞURLADIK
ImageDerneğimizin Kurucu üyesi ve uzun zamandan beri Saymanlık görevini yürüten Adnan AK Çocuklarının Diplomat olması ve Meksikaya tayinin olması nedeniyle eşi çocukları ile birlikte Meksikaya gidecektir. Son yapılan Yönetim Kurulu toplantısında Dernek Saymanlığı görevi Yönetim Kurulu Üyemiz Zeki ÖZGÜ seçilmiştir.
Adnan AK'a derneğimize vermiş olduğu emek ve hizmetlerinden dolayıteşekkür eder, Yeni Sayman Zeki ÖZGÜ'ye başarılar dileriz. Herşey Erbaa ve Erbaalılar içindir. Desteklerinizi bekleriz.

 
'Çanakkale'de bir üniversite gömdük biz'
'Çanakkale'de bir üniversite gömdük biz'Dünya tarihinin en kahraman ve kanlı muharebelerine sahne olan Çanakkale Savaşları'nda, yeni kurulmakta olan birliklerin subay ihtiyacı İstanbul'daki üniversite ile Anadolu'daki liselerden karşılandı. Seferberlik başlangıcında ilk silah altına alınanların üniversite ve medrese öğrencileri olması nedeniyle, Çanakkale Savaşı için "Subaylar Savaşı" da denildi.
Çanakkale Savaşı'nda 100 binden fazla okumuş ve aydın Türk'ü kaybedildi, bu kaybın olumsuz etkileri Türk İstiklal Harbi'nde ve Cumhuriyet Türkiye'sinde görüldü. Mustafa Kemal Atatürk bu kaybı şöyle ifade etmiştir: 'Biz Çanakkale'de bir dar-ül fünün (üniversite) gömdük'
 
 
GENEL KURUL DUYURUSU
Derneğimizin olağan genel kurulu 19.10.2014 Tarihinde Cihan Numa Mah. Salih efendi Sok. Bıyıkoğlu iş hani No.9/4 de bulunan Dernek Merkezimizde yapılacaktır. Yeterli çoğunluk bulunamaz ise Genel Kurulumuz 26.10.2014 pazar günü aynı yer ve saate yapılacaktır. 
Tüm üyelerimize duyurulur.

Prof.Dr.Ceyhun Oral 

 
Geleneksel Pazar sohbet toplantısına davet
 12 Ocak Pazar günü (bu pazar) derneğimiz de yine önemli bir toplantı yapıyoruz. İstanbul'da okuyan derneğimizden burs yardımı alan Erbaa' lı genç üniversite öğrencilerimizle üyelerimizi  geleneksel Pazar toplantımızda buluşturuyoruz. Sohbet toplantımızın konusu "Yaşadığımız zamanın karakteri (ruhu), ve yeni genç kuşağı anlamak. " Başkanımız Prof. Dr. Ceyhun Oral'ın yöneteceği ve "Zamanın ruhu" konulu konuşmasıyla başlayacak sohbet'e tüm üyelerimizi ve katkılarını bekliyoruz. Yer:Beşiktaş Dernek Merkezimiz.Saat: 13.00

 
Erbaa Derneği Öğrencilerle buluşuyor.
Erbaa Kültür ve Dayanışma Derneği 2013-2014 Eğitim yılında burs verdiği öğrencileri ile Beşiktaş Cihan Numa Mah.Salih efendi sok.No.19/4 te bulunan Dernek merkezinde buluşuyor.
Tüm öğrencilerimizin bu tanışma toplantısına katılmasını rica ederiz.
 

 
Hacıpazar Köyü Derneğinin 22.12.2013 Pazar günü yapacağı 1.Kahvaltılı Sohbet Toplantısına Davet

Erbaa Kültür ve Dayanışma Derneğinin geleneksel hale getirmiş olduğu yöre yemekli sohbet toplantısının yöre dernekleri ve üyeler tarafından çok beğenildiği bilinmektedir. Erbaa Derneği Kurucularından ve Dernek Saymanımız Adnan AK  Kurucusu ve Başkanı olduğu  Erbaa Hacıpazar Köyü Güzelleştirme ve Dayanışma Derneğinde aynı faaliyetleri

 
Yöre yemekli sohbet toplantısına davet

Erbaa Kültür ve Dayanışma Derneği geleneksel hale getirmiş olduğu yöre yemekli sohbet toplantısında yine ilginç bir konu ve konuşmacılarla 24 Kasım 2013 bu Pazar (Öğretmenler) günü saat 13:00 da sizleri tarihin derinliklerinde yolculuk yapmaya, öğretmenler gününü bizleri okutan Erbaalı değerli öğretmenlerimizin katılımıyla kutlamaya, bu vesile ile köy enstitüleri olgusunu hatırlayacak, tartışacak ve orada okumuş olan davetli öğretmenlerimizden (Abdurrahman Özkan, Hayri Doğan, Süreyya Tok, Halil Ruhsevengil) anıları ve yorumlarını dinlemeye tüm Erbaalılar davetlidir. Dernek Başkanın Prof.Dr.Ceyhun ORAL 0533 373 1558
yeleriyle bütünleşmiş, onlarla birlikte gelişen Tokat ilinin örnek derneği olmak için tüm Erbaalı arkadaşları ve dostları pazar günü saat 13 .00 de Beşiktaş'taki dernek merkezimize bekliyoruz. Bu mesajı lütfen ilgili arkadaşlar paylaşsın.Teşekkürler. Ceyhun ORAL .İstanbul Erbaa Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı. 
Merhum Av.Bedirhan ÖZALP'ı anma toplantısı
Erbaa Kültür ve Dayanışma Derneği 01.09.2013 tarihinde vefat eden Dernek kurucusu (Merhum) Av. Bedirhan OZALP anısına 03.11.2013 Pazar Saat 13:30-16:00 arası Beşiktaş'ta bulunan Dernek Merkezinde ailesi, sevenleri ve Erbaalıların katılacağı ANMA tertip edilmiştir. Sizde davetlisiniz. Prof.Dr.Ceyhun ORAL
 
2014-2015 yılı burs müracatı başladı
Erbaa doğumlu olup, "öncelikli olarak ailesi Erbaa'da ikamet eden" ve İstanbul da 4 yıllık Üniversite okuyan "ihtiyaç sahibi" öğrencilere daha önceden olduğu gibi 2014 - 2015 öğretim yılında da BURS verilecektir. BURS MÜR.FORMU doldurularak gerekli olan evrakları hazırlayıp en son 31.10.2014 tarihine kadar Dernek merkezimize veya 0533 373 1558 nolu telefonla irtibat kurarak elden teslim edilecektir. Evrakını süresi içinde teslim etmeyen, eksik evrak veren değerlendirme dışı tutulacaktır. Gerekli hassasiyetin gösterilmesini rica ederim. Prof.Dr.Ceyhun ORAL   Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır


Gerekli Belgeler:
  Üniversite (Yeni Kazanan)
  • 2014 Üniversite Sınav Sonuç Belgesi (ÖSS ve ÖSYS) (Puanını ve Türkiye sıralamasını gösteren belgeler)
  • Nufus Cüzdan Fotokopisi
  • Aile gelir beyannamesi
  • Öğrenci Belgesi
  • Öğrencinin sürekli İrtibat Telefonu
  • Kendi adına İşbankası Hesap Nosu

Üniversite (Ara Sınıf)

  • 2013-2014 Öğrenim dönemi (Transkript)
  • Nufus Cüzdan Fotokopisi
  • Aile gelir beyannamesi
  • Öğrenci Belgesi
  • Öğrencinin sürekli İrtibat Telefonu
  • Kendi adına İş Bankası Hesap Nosu


 
Bursiyer Öğrencisi Meliha KILIÇ'ın başarısı
Derneğimizin Bursiyer Öğrencisi Meliha KILIÇ İş hayatına atılmış olup, siz değerli hemşerilerine, idarecisi ve hocası olduğu derneği Folklor Kurumu, 49. dönem kayıtlarının başladığını belirtmekte, sizin destek ve yardımlarınızı beklemektedir. 1964'ten bu yana, alanında uzman eğitmen kadrosuyla folklora hizmet eden Folklor Kurumu olarak, folklor gönüllülerini kazanmaya ve kazandırmaya devam ediyoruz. İlgili linkten, kayıt yaptırabilir veya ilgili telefon numaralarından bilgi alabilirsiniz


 
BÜYÜK ERBAA BULUŞMASI

11.12.13.14 - Ağustos - 2013 tarihlerinde Erbaa'da  ilk defa yapılması düşünülen ve arzu edilen; büyük  Erbaa buluşmasını ERBAA KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ olarak destekliyor ve katılıyoruz. Dünya üzerinde yaşayan tüm Erbaalıların bu etkinliğe katılmasını arzu ediyoruz. bu mümkün olmuyorsa bile senelik iznini Erbaa'da geçiren üyelerimizin mutlaka katılmasını istiyoruz.  ETKİNLİK DETAY: Açılış Demeci  1.Gün     2.Gün    3.Gün    4.Gün
                                                                                                               Prof.Dr.Ceyhun ORAL                             

 
2013 yılı Geleneksel gecemizi yaptık

 ERBAA KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 2013 YILI GELENEKSEL GECESİNİ BU YIL 01 HAZİRAN CUMARTESİ ÜSKÜDAR NAKKAŞ TEPEDE BULUNAN NAKKAŞ KEBAPTA ERBAALILARIN KATILIMIYLA YAPTI. 
Erbaa Kültür ve Dayanışma Derneği’nin her yıl düzenlediği “Geleneksel Erbaalılar Gecemiz” bu yıl Üsküdar Nakkaş tepede bulunan NAKKAŞ KEBAP’ta yapılmıştır.Resim 1  2  3  4


 
Sağlık eski Bakanı Dr.Cevdet AYKAN Erbaalılara hitap etti

Erbaa Kültür ve Dayanışma Derneğinin geleneksel hale getirdiği yöre yemekli sohbet toplantısı bu yıl Anneler günü münasebeti nedeniyle12 Mayıs 2013 Pazar günü Kadıköy de bulunan Nabizade Konağında sabah kahvaltısı tarzında gerçekleştirilmiştir. Programın konuşmacı konuğu Sağlık eski Bakanı Dr. Cevdet AYKAN ağabeyimizdi. Erbaa Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Prof.Dr.Ceyhun ORAL misafirlere,.. video.1   video.2  Dr.Aykan
 
Yöre yemekli sohbet toplantısı

Geleneksel yöre yemekli sohbet toplantımız bu ay 12.05.2013 pazar günü Kadıköy Hasanpaşa Nabizade Sok.No.47 de bulunan NABİZADE KONAĞI - da yapılacaktır. Kahvaltının konuşmacı konuğu Eski Sağlık Bakanlarından Erbaa’lı Ağabeyimiz Dr. Cevdet AYKAN tüm Erbaalılar davetlidir. Detaylı bilgi: www.nabizadekonagi.com   Prof.Dr.Ceyhun ORAL


 
2013 yılı Geleneksel gecemiz

Değerli dostlar,.. 1990 yılında kurulmuş olan Erbaa Kültür ve Dayanışma derneğimiz İstanbul’daki Erbaalıların en önemli kurumsal yapılarından biri olarak 23. yılını tamamlarken, son 17 yıldır kesintisiz olarak geleneksel Erbaa'lılar gecesini yapmanın onurunu taşımaktadır. Bu bilgi birikim ve tecrübe ile üyelerimizin taleplerine göre şekillendirdiğimiz Geleneksel gecemizi bu yıl 1 Haziran 2013 Cumartesi saat 18:00 - 23:30 arası Boğaziçi manzarası eşliğinde Nakkaş Kebap'ta yapılacaktır. Tüm Erbaalılar davetlidir.                                                                                                             Prof.Dr.Ceyhun ORAL
                                                                                                                           Yönetim Kurulu Başkanı


 
2.Öğrenci Kahvaltısı ve Sohbet toplantısı yapıldı.

Erbaa Kültür ve Dayanışma Derneği Bursiyer Öğrencileri ile 2. kahvaltıda bir araya geldi. Hava Muhalefeti nedeniyle Öğrencilerin katılımın sınırlı olması toplantını heyecanını düşürmedi. Daha önce Öğrencilerle yapılan 1. kahvaltının verimli geçmiş olması, yöneticileri çok heyacanlandırmış olup, 2. kahvaltıya tam kadro katılma arzuları, Nihat GÜNGÖR abimizin ve katılan konutlatrın anlatığı Eski Erbaa anıların herkesin yüzünde bir tebessümle mutlu ayrılamsını sağlamıştır. video video video  video  video   video video

 
Erbaa Derneğinden aynı günde çifte etkinlik

Erbaa Kültür ve Dayanışma Derneği 17 Mart 2013 Pazar günü Saat 10:00 da Beşiktaş'taki dernek merkezinde 2.ci Öğrenci kahvaltısında biraraya geliyor. Bu kahvaltıya 2013 eğitim yılında derneğimizden burs alan öğrencilerimizle birlikte, önceki yıllarda bursiyer olan öğrenciler ve yönetim kurulu üyeleri katılacaktır.
13:00 da başlayacak 2. Program yöre yemekli pazar toplantısı olacaktır. Zaman zaman yapmaya devam edeceğimiz toplantımızın konusu "büyüklerimizin gözünden eski Erbaa mız" olcaktır. Bu ay konuk konuşmacımız Nihat Güngör ağabeyimiz. Tüm Erbaalıları bekliyoruz. Prof.Dr:Ceyhun ORAL 0533 373 1558

 
ERBAA DERNEĞİ BÜLTENİ YAYINLANMIŞTIR

Erbaa Derneği Bülteni Ocak 2013 Sayı 1  Şubat 2013 Sayı 2 Yayın hayatına başlamıştır. Bundan böyle yaptığımız her türlü etkinlik burada BÜLTEN olarak yayınlanacaktır. Bu nedenle sizin görüş ve düşünceleriniz bizim için çok değerlidir. Erbaa'mızla ilgili, Dernek çalışmalarımızla ilgili eskilerden veya yeni olan her türlü güzelliği Aylık bültenlerimizde yayınlayıp gelecek nesillere aktaracağız. Katkılarınızı bekliyoruz. Prof.Dr.Ceyhun ORAL

 
Bursiyer Örencileri ile ilk Kahvaltısını yaptı

 Erbaa Kültür ve Dayanışma Derneği 24 Şubat 2013 Pazar günü Bursiyer Öğrencilerine Beşiktaşta bulunan Dernek Merkezinde kahvaltıda buluştu. Kahvaltının amacı Burs alan öğrencileri yakından tanımak, Bursiyer Öğrencilerimizin diğer öğrencilerimizle kaynaşmayı sağlamak en önemlisi “ileriki yıllarda derneğimizi emanet edeceğimiz yöneticileri  Video.1 Video.2 Video.3 Resimler

 
Yönetim Kurulu Üyemizin evi yandı
 Kağıthane Seyrantepe, de bulunan Yönetim Kurulu Üyemiz Hüseyin ÇAMİÇİ'ye ait 4 katlı bir apartmanının çatısında henüz belirlenemeyen sebepten yangın çıktı. Gece saat 02.00 sıralarında çıkan yangında bütün çatı alevlere teslim oldu. İhbar üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangına müdahale etti. Yaklaşık 1 saatte söndürdülen yangın çevrede büyük paniğe neden oldu. Çatının küle döndüğü yangında cankaybı olmaması en büyük tesellimiz oldu.Bir vatandaş tarafından cep telefonu kamerasıyla kaydedilen görüntülerde alevler yangının boyutunu gözler önüne seriyor.


 
 
 
Erbaa Derneği Aşk ve Marazi Aşk'ı konuştu
Erbaa Kültür ve Dayanışma Derneği Yöre Yemekli Sohbet toplantısını 27.01.2013 Pazar günü saat 13:00 da Dernek Merkezinde yaptı. Konuşmacı konuğumuz Erbaa'lı Hemşerimiz Psikiyatrist Dr.Basri DOĞU, Aşk ve Marazi Aşk'ı farklı boyutları ile üyelerimizle paylaştı. Aşk sadece toplumda bilinen yönleriyle olmadığı Mevlana'nın öğretisinde Aşk: ateşten bir denizi mumdan kayıkla geçmektir... Yanıp kül olmadan asla geçemezsin. Aşk işte böyle bişey ben sizleri Basri DOĞU'nun sunumu, resimleri  ve Videoları ile  başbaşa bırakalım. 
VEFAT VE TEŞEKKÜR

Sevgili ve değerli kardeşimiz ARSLAN GÜRKAN ’ ın vefatı nedeniyle 12.01.2013 tarihinde cenaze törenine katılarak acımızı paylaşan, bizleri yalnız bırakmayan Erbaalı bütün Akraba, dost ve yakınlarımıza, Dernek Başkanımız ve aile yakınımız Prof. Dr. Ceyhun ORAL ‘a , Dernek Yönetimi ve Üyelerine, telefonla başsağlığı dileyenlere, evimize kadar gelerek taziyede bulunan tüm yakınlarımıza minnet ve şükranlarımızı sunarız. Ayrıca, Hayır Kurumlarına bağışta bulunan dostlarımıza sonsuz teşekkür ederiz.

                                               BERİL – AYŞEN GÜRKAN

                                                        VE AİLESİ
 
Psikiyatrist Dr. Basri Doğu " Aşk ve marazi aşk" ı anlatıyor

Erbaa Kültür ve Dayanışma Derneği her yıl Geleneksel olarak düzenlediği yöre yemekli Pazar sohbet toplantılarına devam ediyor. 2013 yılının ilk sohbet toplantısı 27.01.2013 pazar günü saat 13.00 da Beşiktaş ' taki dernek merkezimizde yapılacaktır. Bu toplantımız özellikle Erbaalı gençlerimize yönelik bir konuda olup, Konuşmacımız Psikiyatrist Dr. Basri Doğu " Aşk ve marazi aşk" konusuna psikopatolojik açıdan yaklaşacaktır. Bütün üyelerimizin Özellikle gençlerimizle birlikte katılımınızı bekliyoruz. Dernek Başkanı Prof.Dr.Ceyhun ORAL


 
2007 yılı geleneksel gece videosu
Erbaa Kültür ve Dayanışma Derneğinin 31.05.2007 tarihinde düzenlemiş olduğu Geleneksel Erbaa gecesi videosu elimize yeni ulaşmıştır.  Bu güzel geceyi sizlerle paylaşmaktan onur duyarız. Erbaa yı, Erbaalıları merak edenlere işte bir Erbaa resitali. bundan sonra düzenleyeceğimiz gecelere bütün Erbaalıları bekleriz. Gecemize ait videomuz.


 
Rafet ÇALAR 'ın anlatımı ile (Erbaanın eski adetleri)

Erbaa Kültür ve Dayanışma derneği 04.11.1011 tarihinde düzenlediği Yöre Yemekli Sohbet toplantılarında Derneğimize, Erbaamıza ve Ülkemize önemli hizmetlerde bulunan Emekli Öğretmen Rafet ÇAĞLAR Dernek merkezinde geçmişten geleceğe Erbaayı anlatıyor. VİDEO 1       VİDEO 2       VİDEO 3         VİDEO 4         VİDEO 5     İzleyelim, izletelim. (Erbaa Kültür ve Dayanışma Derneği)


 
Yeni Yönetim Yöre Yemekli Sohbet Top. yaptı
 Erbaa Kültür ve Dayanışma Derneği Yöre Yemekli Sohbet toplantısını yaptı. Toplantımızın konuşmacısı Yeni Yönetim Kurulu Üyemiz Süleyman KARA  özetle; Sigorta Sunumunda,  Kasko, Trafik, Yangın, Dask, Bireysel Emeklilik, Sağlık Sigortaları konusunda önemli bilgiler verdi. Özellikle 1 Ocak 2013 tarihinden itibaren Bireysel Emeklilik Sigortalarında devletin yıllık brüt asgari ücretin %25’ine kadar katkı sağlayacağı (her 100 TL. için 25 TL.) konusunu hatırlatarak,imkanı olan hemşerilerimizin bu hususu  değerlendirmeleri halinde gelecekte önemli tasarruflar sağlayabileceğini belirtmiştir.
 
1920 ve 1970 arası Erbaa
Erbaa Anadolu Öğretmen Lisesi'nde tarih öğretmeni olarak görev yapan Arif ÖZBEYLİ 1920 yıllardan 1970 yıllar arasındaki Erbaa'yı Tarihi belge resim ve tanıklardan topladığı bilgilerle  Tarih eğlencesi sitesini hazırlamamın sebebi  21 yıllık bilgi birikimini meslektaşları ve öğrencilerle paylaşmak isteği üzerine yaptığı, çok değerli, faydalı ve verimli çalışmasını bizde aynı duyuğularla paylaşıyoruz. Arif Öğretmenimize teşekkür ederiz. http://www.erbaadernegi.com  
Erbaa Derneğinde Yeni Yönetimi Görev bölümünü yaptı
ImageErbaa Kültür ve Dayanışma Derneği 20.10.2012 yaptığı Olağan Genel Kurulda oluşan, yeni Yönetim Kurulu Üyeleri ile ilk toplantısını ve görev bölümünü yaptı. Derneğin eski yönetim kurulu büyük ekseriyetle korunurken, çok renkli yeni üyelerle güçlü bir yönetim oluşturuldu. Başkan Erbaa Derneğinde yönetime seçilen üyeler arasında ASIL-YEDEK ayrımı yapılmadığı ve tüm üyelerin asıl üye gibi her toplantıya çağırıldığını belirterek, Erbaa'lı bütün üyelerimizin yönetim kurulu üyesi gibi çalışması gerektiğini söyledi.           Başkan Prof.Dr.Ceyhun ORAL,
 
Erbaa Derneği Genel Kurulunu yaptı
Erbaa Kültür ve Dayanışma Derneği 20.10.2012 Cumartesi günü Beşiktaşta bulunan dernek merkezinde Genel Kurul toplantısını yaptı. Kurban Bayramı tatili nedeniyle Genel Kurula katılımın sınırlı olduğu gözlendi.  Kurulduğu günden bu güne kadar büyük bir sevgi - saygı ve hoş görü çerçevesinde geçen toplantıda derneğin iki yıllık faaliyetleri, gelir gider tabloları önümüzdeki yılın bütçesi ve aşağıda adı soyadı bulunan yeni yönetim ve denetim kurulu listesi bütün üyelerin oyunu alarak oy birliği ile seçildi. Genel Kurula katışan tüm üyelerimize teşekkür ederiz.


 
Kayalar Kimya ile birlikte içimiz yandı
 Derneğimizin Kurucu Başkanı Büyüğümüz Abimize ait Boya fabrikasında çıkan yangın Erbaalı hemşerilerimizi derinden üzmüştür. Çıkan yangında can kaybı olmaması üzüntümüzü biraz hafifletmiştir. İstanbul Erbaa Kültür ve Dayanışma Derneği olarak tüm üyelerimiz bize ulaşıp, üzüntü ve kaygılarını paylaşmıştır. Erbaa Derneği olarak bizde üyelerimizde aldığımız güçle hep bir ağızdan "GEÇMİŞ OLSUN KAYALAR AİLESİ" diyoruz. Allah (cc)hu sizleri ailenize ve biz Erbaalılara bağışlasın. İnanıyoruzki en kısa zamanda fabrikanın daha iyisini kuracaksınız.Duaalarımız sizinle.                 Erbaa Kültür ve Dayanışma Derneği Beşiktaş - İstanbul
 
Geleneksel gecemize davet
    Dernek Üyeleri ve Değerli Erbaa’lı Hemşerilerim;
    Derneğimizin geleneksel 2012 Erbaalılar gecesi 26 Mayıs Cumartesi günü akşamı İstanbul Tarabya CENT Kolej, Sosyal Tesislerinde yapılacaktır.  Geçen yılAnadolu yakasındaki hemşerilerimizin arzularına uyarak Maltepe Sahil yolundaki Wonderland tesislerinde yaptığımızi buyıl Avrupa yakasında yapma kararı aldık.
Gecemiz Saat 19:00 da kokteyl ile başlayacaktır.  Tüm Erbaalılar davetlidir.
                                                                          Prf Dr. Ceyhun ORAL
                                                                     Erbaa Kültür ve Dayanışma
                                                                            Derneği Başkanı 
Müdür Hasan Bey'in Esaret anıları
ImageEski Bakanlaımızdan Dr. Cevdet AYKAN'ın babası Müdür Hasan bey'in Tarih ve Toplum Dergisinde yayınlanan "Esaret anıları" siz değerli Erbaalılarla paylaşmak, Erbaamızın yetiştirdiği tarihe malolmuş çok değerli insanları gelecek nesillere anlatmak tanıtmak bizlerin toplumsal görevlerindendir. S.1  S.2  S. S.


 
Erbaa Derneğinden ilginç bir konu ve konuk

Erbaa Kültür ve Dayanışma Derneği Geleneksel Yöre yemekli geleneksel toplantısını 18.03.2012 tarihinde Dernek merkezinde yaptı. Konuşmacı Anadolu Ajansında Savaş Muhabirliği yapan Hemşerimiz Caner GÖREN iidi. Konuşma konusu "Bosna ve Irak" savaş anıları olarak planlanan proğram zaman yetersizlği nedeniyle sadece Bosnada yaşanan savaş anıları ile bizi yaşanan dehşet dolu günlere götürdü. KOnuşmacımız Diğer anılar bir sonraki toplantılarımıza dyerek toplantı yöresel yiyeceklerle sohbetle bitirildi.resimler
 
Geleneksel Toplantımıza Davet
Anadolu Ajansında Savaş Muhabirliği yapan Hemşerimiz Caner GÖREN "Bosna ve Kuzey Irak'ta" yaşadığı savaş anılarını ve hatıralarını 18.03.2012 Pazar günü Saat 13:00-15:30 saatleri arasında DERNEK MERKEZİMİZDE bizimle paylaşacaktır.
Yöre yemekli toplantımızda sizi aramızda görmekten Erbaa Derneği olarak onur duyarız.Yanınızda mutlaka Dernek faaliyetlerine hiç katılmayan yeni bir Erbaalı  hemşerimiz ile gelmeniz gücümüze güç katacaktır.

 
Ali KURTUL Vefat etti
Tokatlılar Derneğinin kurucularından olan Ali KURTUL (Atom Ali) Tokatlıların Ali amcası 13.01.2012 günü hakkın rahmetine kavuşmuştur. Merhuma Allah (cc)dan Rahmet diler kederli alesi başta olmak üzere tüm tokatlılara başsağlığı dileriz. Hepimizin başısağolsun.
 
Erbaa Derneği 2011 yöre yemekli geleneksel toplatısını yaptı
 Sevgili Erbaalı hemşerilerim ve Erbaa dostları; 
Artık bir bağımlılık haline gelen, ne zaman bir yenisi olacak, gene hangi ilginç konu ve konuşmacı olacak diye sabırsızlıkla bekliyorum.
Pazar toplantılarının 2011 yılı son toplantısına hoş geldiniz.
İstanbul’daki hemşeri derneklerinin işlevi ne olmalıdır, ne işe yararlar sorusunu kendime hep sormaktayım?.   Diğer Resimler        
Bir Bağışta ANALİZ DERSANESİNDEN
Erbaalı hemşerimiz Günay YELER'e ait olan KADIKÖY ANALİZ DERSANESİ Erbaa Kültür ve Dayanışma Derneğinden her yıl 2 öğrenciye Ücretsiz kurs vermektesir. Günay bey daha önceden olduğu gibi bu yılda 1.000.00 TL NAKİT Bağış yapmıştır. Erbaa Kültür ve Dayanışma Derneği olarak Günay beye SONSUZ TEŞEKKÜR eder, diğer Erbaalı iş adamlarımızı derneğimize eğitim desteği vermeye davet ederiz.  http://www.erbaadernegi.com

 
İşte vefalı Erbaalı budur Tahir Murat SAKALLI
Eebaa da doğup büyüyen, üniversite okumak içn İstanbula gelen bir öğrenci istanbulda kendine sığınacak bir yer destek olacak bir dost el ararken Erbaa Kültür ve Dayanışma Derneği imdadına yetişir azda olsa zor günlerinde yanında olur sağladığı burs ve verdiği manevi destekle okulunu başarıyla bitiri ve meslek hayatına atılır atılmaz Erbaa Derneğinin faaliyetlerine katılır ve hemen ben bu derneğin bursları ile okudum artık bende burs vermek istiyorum der Tahir Murat SAKALLI ve burs vermeye başlar. Vefa budur dost el budur haydi sende bir öğreciye burs vermek istermisin.
 
2011 yılı geleneksel gecesinimizi yaptık
            Erbaa Kültür ve Dayanışma Derneği’nin her yıl düzenlediği “Geleneksel Erbaalılar Gecemiz” geçen sene olduğu gibi bu yıl da Anadolu yakası, Maltepe Sahil’de bulunan Tokatlı hemşerimize ait, WONDERLAND eğlence merkezinde yapılmıştır. Merkezi İstanbul Beşiktaş’ta bulunan Derneğimizin başkanı Prof. Dr. Ceyhun ORAL, protokol ve tüm misafirleri selamladıktan sonra yaptığı konuşmasında;“Değerli Hemşerilerim, 
Geleneksel Toplantımıza Davet
23.01.2011 Pazar günü saat 12:30 – 15:30 arası Beşiktaş ta bulunan Dernek Merkezimizde her yıl düzenli olarak yapılan Geleneksel toplantımız yapılacaktır. Toplantımızın konuşmacısı Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Fizik Tedavi Bölüm Hocası Prf.Dr.Ülkü ATAIRMAK “Eklem Romatizması, Bel ve Boyun fizik tedavisi kolunu konferans verecektir. Tüm üyelerimizi ve hemşerilerimizi bu önemli konferansı takip etmeye davet ediyoruz.                     Erbaa Kültür ve Dayanışma Derneği

 

 
Erbaa Derneği Genel Kurulunu yaptı.
 Erbaa Kültür ve Dayanışma Derneği 24.10.2010 Pazar günü Beşiktaşta bulunan Dernek Merkezinde Olağan Genel Kurul Toplantısını 13:00 - !6:00  Saatları arasında yapıldı.  Başkan Prf.Dr.Ceyhun ORAL iki yıllık faaliyetlerle ilgili üyelere detaylı bilgi verdi. Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu, Gelir Gider tabloları, Denetim Kurulu Raporlarının onaylanmasından sonra. Yeni dönem Dernekte öncelikle görev almak isteyenler tesbit edildi. Köy Derneklerinden

 
Dernek İftarımıza Davet
On bir ayın sultanı olan Ramazana kavuşanlara  ne mutlu, Erbaa Kültür be Dayanışma Derneği olarak Her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz İFTAR bu yıl 28 Ağustos Cumartesi günü, Beşiktaş Yıldız Teknik Üniversitesi içinde bulunan ÇATI RESTORAN da yapılacaktır. Erbaalılar olarak hep birlikte iftar yapmak dileğiyle.


 

 
Dr. Cevdet AYKAN

 Erbaa Derneğinin 2010 yılı Geleneksel gecesine davet ettiğimiz Dr Cevdet AYKAN'ın Dernek Başkanımız Prf.Dr.Ceyhun ORAL' a yazdığı mektup.
 
Geleneksel Toplantımıza davet
07.03.2010 Pazar günü saat 14:00 da Beşiktaş ta bulunan Dernek Merkezimizde Geleneksel toplanmız yapılacaktır.
Bu sefer toplantımızda, Ders çalışma teknikleri ile Sınavlara nasıl hazırlanmamız gerektiği konularında uzmanlar eşlinde çok önemli bilgiler sunulacaktır.
Tüm üyelerimizi ve hemşerilerimizi bu önemli semineri takip etmeye davet ediyoruz.
                                Erbaa Kültür ve Dayanışma Derneği 
Teşekkür
Derneğimize 2.000.00 TL Nakit bağış,.. Kadıköy Altıyolda bulunan ANALİZ Dershanesinde 1. Öğrenciye ücretsiz eğitim bursu veren Yönetm Kurulu Üyesimiz Kadıköy ANALİZ Dershanesi sahibi Günay YELER'e bu güzel bağış ve katkılarından dolayı Erbaa Kültür ve Dayanışma Derneği adına sonsuz  teşekkür ederim. Herşey gönlünüzce olsun.

                                                                Prf.Dr.Ceyhun ORAL
                                                                Yönetim Kurulu adına
                                                                   Dernek Başkanı
 
Geleneksel Toplantımıza davet
27.12.2009 Pazar günü saat 14:00 da Beşiktaş ta bulunan Dernek Merkezimizde 2009 yılının son Geleneksel toplantısı yapılacaktır.
Toplantımızda Konservatuvar öğrenimini sürdüren Erbaalı Bursiyer Öğrencimiz Meleha KILIÇ Hikayelerle Türküleri bize seslendirecek. Tüm üyelerimizi ve hemşehrilerimizi bu güzel programı dinlemeye davet ediyoruz.

                                                                             Erbaa Kültür ve Dayanışma Derneği 
Domuz Gribi
1. Ellerin sıklıkla yıkanması ( Bütün bildirgelerde bahsedilmiştir) 
2. “Hands-off-the- face” “Ellerinizle yüzünüze dokunmayın” yaklaşımı.
Yemek, banyo 
2009 gecemiz çoşkuyla kutlandı
              Erbaa Kültür ve Dayanışma Derneği 2009 yılı geleneksel gecesi 23.05.2009 Cumartesi günü, Türkiye Spor Yazarları Derneğinin Levent te bulunan sosyal tesislerinde kutladı.
             Geceye Erbaa’nın yetiştirdiği özel yetenek, Emrah muhteşem sunumuyla renk kattı.
            Gecemize çok sayıda davetlinin katıldığı gözlendi, Başkan Prof Dr. Ceyhun ORAL konuşmasında geleneksel gecelerin iyi olduğunu bu geceler sayesinde insanların senede bir kez de olsa bir birlerini görme fırsatı buldukları söyledi.Her yıl Erbaalı öğrencilere düzenli olarak verilen bursların artırılarak devam edeceğini ve bu konuda davetlilerden yeteri kadar burs bağışı yapıldığı belirtti.
           
Başkan Prof Dr. Ceyhun ORAL geleneksel gecelerimizde bizi yalnız bırakmayan davetliler ile Yönetim kuruluna teşekkür etti.
              Sırayla Gecemize katılan misafirlerimizden Erbaa Belediye Başkanı Sayın Ahmet YENİHAN Erbaa da yapılan hizmetleri anlatan bir konuşma yaptı her yıl düzenlenen Yayla şenliklerine İstanbulda yaşayan Erbaalıları davet etti.
              Bursa dan gelen gururumuz, hayırsever işadamı Hüseyin ÖZDİLEK (Özdilek Havlularının sahibi) bir konuşma yaptı birlik beraberliğin önemine değindi kendi çalışma hayatından örnekler vererek, çalışmanın insan hayatına olumlu katkısından bahsetti.
              Tokat Milletvekilimiz (DİMES)in sahibi Sayın Orhan DİREN bir konuşma yaptı Erbaa’nın il olmasıyla ilgi yaşadığı bir anısını anlattı.
               Gecemize Yine gurur duyduğumuz iş adamlarımızdan Derneğimizin her türlü yükünü koşulsuz üstlenen Yılmaz KAYALAR'ın yeğenleri Zafer KAYALAR ve Mehmet KAYALAR ile isimlerini sayamadığımız çok sayıda Erbaalı katıldı.

Gece Resimleri


 

 
2007 Erbaa Gecesi

Değerli Hemşerilerim,..
Her yıl büyük bir titizlikle organize ettiğimiz Geleneksel Erbaa’ lılar gecesi 26 Mayıs 2007 gecesi Tarabya Cent Koleji Sosyal Tesisleri Havuz Başında 280 davetlinin katılımıyla muhteşem biçimde kutlandı.


 
Tüm Erbaa lılaraDeğerli Erbaalı Hemşehrilerim, Bilindiği üzere Dernekler, Vakıflar ve Diğer Kamu yararına faaliyet gösteren Sivil Toplum Örgütleri, bir toplumun gelişmişliğini, Kültür
 
2008 Erbaa Gecesi


2008 Gecesi Cent Kolejinde yapıldı Sosyal Tesislerinde yapıldı, Gecemize İstanbuldaki Erbaalıların yanısıra, Ankaradan birincilik ödülü ile gelen  Erbaa Belediye Başkanımız Sayın Ahmet
 
Tuğrul SELÇUK ' un ağabeysi vefat etmiştir.
Erbaa'mızın yetiştirdiği heykeltıraş Tuğrul SELÇUK' un ağabeysi emekli Astsubay Raci SELÇUK kardeşimiz hakkın rahmetine kavuşmuş olup 18.06.2016 Cumartesi günü Düzce de ebediyete uğurlanmıştır. Merhuma Allahtan rahmet ailesine ve üyemiz Tuğrul SELÇUK kardeşimize başsağlığı dileriz. Allah rahmet eylesin.
 
Aydin ŞENEL ' in annesi vefat etmiştir.
Derneğimizin kurucu üyesi Aydın Şenel' in annesi Saliç Şenel bu gün 29.06.2014 tarihinde vefat etmiş olup Cenaze bu gün öğle namazını müteakip Karayaka kabristanina defnedilecektir.Merhumeye Allah (cc)dan rahmet geride kalan çocukları ve ŞENEL ailesine şahsım ve Yönetim Kurulum adına başsağlığı ve sabırlar dilerim.
 
 
İhsan KOCAOĞLU vefat etmiştir.

Erbaa'da 2.Dönem 1973-1980 yılları arasında Belediye Başkanlığı yapan, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz KOCAOĞLU'nun babası İhsan KOCAOĞLU 25.02.2014 bugun hakkin rahmetine kavusmustur. Cenaze yarin Öyle Namazından sonra Erbaa Şehir Mezarlığında defnedilecektir. Merhuma Allah ( cc )dan rahmet diler geride kalan yakinlarina bassagligi ve sabirlar dilerim.                Prof.Dr.Ceyhun ORAL 
Bedia BAÇ vefat etmiştir
Dr.Yavuz BAÇ'IN Annesi Bedia BAÇ 23.02.2014 bugün hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenaze yarın Zincirlukuyu Camiinde öyle namazından sonra Zincirlikuyu Mezarligina defnedilecektir. Merhumeye Allah ( cc )dan rahmet diler geride kalan yakınlarına başsağlığı ve sabırlar dilerim Prof.Dr.Ceyhun ORAL 

 
Necla Önder vefat etmiştir
Eski Tokat Milletvekillerimiz den (merhum) Reşit ÖNDER'in eşi (Yön.Kur. Üyemiz Sezer SÜZER'in yengesi)  Necla ÖNDER 21.01.2014 bugün vefat etmiştir. Cenaze yarın kılınacak öyle namazından sonra Erbaa da toprağa verilecektir. Merhumeye Rahmet, geride kalan yakınlarına başsağlığı ve sabırlar dilerim. Prof.Dr. Ceyhun ORAL
 
Hüseyin ÇAMİÇİ'nin acı günü
Erbaa Kültür ve Dayanışma Derneği Başkan Yardımçısı Huseyin CAMICI'nin kardesi Siyami ÇAMİÇİ'nin Esi 09.01.2013 gunu hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenaze yarin oyle namazini muteakip Salkımören koyünde toprağa verilecektir. Merhumeye Allah (cc)dan Rahmet, geride kalan Eşi,çocukları ve ÇAMİÇİ ailesi başta olmak üzere tüm sevenlerine Bassagligi ve sabirlar dileriz. Mekani Cennet olsun. H.CAMICI 0533 734 9799 http://www.erbaadernegi.com Prof.Dr.Ceyhun ORAL 
Eyüp PEYNİRCİ vefat etmiştir.
ImageErbaa Kültür ve Dayanışma Derneği Yönetim kurulu üyemiz İbrahim ARSLAN'IN dayısı TONU köyünden Eyüp (çavuş) PEYNİRCİ 07 Ocak 2014 bu gün vefat etmiştir. Cenazesi bu gün ikindi namazını müteakip Tonu (Akkoç) köyün de defnedilecektir. Merhuma Allah (cc)dan Rahmet diler, Yakınlarına başsağlığı ve sabırlar dileriz. Mekanı cennet ruhu şad olsun.  Prof.Dr.Ceyhun Oral
 
Şecaattin TÜZEMEN vefat etmiştir.

Erbaa'nın Say ailesinden Türkan Tüzemen'in eşi, Şecaattin Tüzemen 16.11.2013 bu gün vefat etmiş olup, yarın Karaca Ahmet Mezarlığı Şakirin Caminden İKİNDİ namazında kalkacaktır. Merhuma Allah (cc)dan Rahmet diler geride kalan yakınlarına Başsağlığı ve sabırlar dileriz.

http://www.erbaadernegi.com

 

 

 

 

 

 
Ogeday ULUPINAR vefat etmiştir.
Erbaa Kültür ve Dayanışma Derneğimizin üyesi Ali Galip ULUPINAR'ın oğlu, Ragıp ULUPINAR'ın yeğeni Ogeday ULUPINAR elim bir Trafik kazası sonucu vefat etmiştir. Cenaze 11.11.2013 bugün ikindi namazını müteakip ŞİŞLİ CAMİİNDEN kaldırılarak tefnedilecektir. Merhuma Allah(cc)dan rahmet diler ailesi başta olmak üzere tüm sevenleri ile Erbaalılara başsağlığı ve sabırlar dileriz.Prof.Dr.Ceyhun ORAL http://erbaadernegi.com 
Yusuf ALTUN vefat etmistir.

Çocukluğu gençliği ve okul yılları Erbaa'da geçen, iş hayatına Taşova'da devam eden, son yıllarını  İstanbul'da geçiren Yusuf ALTUN hakkin rahmetine kavuşmuştur. Merhume Allah (cc) dan rahmet diler, geride kalan yakınları ve sevenlerine başsağlığı ve sabırlar dileriz. Prof.Dr.Ceyhun ORAL  www.erbaadernegi.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 
(FOTOFON)Nurettin ERDEM vefat etmiştir.
Erbaanın tarihi ve güzelliklerini fotoğrafları ve fotoğraf kitapları ile geçmişten günümüze aktararak Erbaalılara büyük hizmet eden (FOTOFON) Nurettin ERDEM hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi 06.11.2013 bugün öğle namazını mütakip Erbaa'da defnedilecektir.Merhuma Allah (cc)dan  rahmet diler geride kalan yakınları ve sevenlerine Baş sağlığı ve sabırlar dilerim. Tüm Erbaalıların başı sağolsun. Prof.Dr.Ceyhun ORAL  www.erbaadernegi.com 
Dr.Mustafa Ertan TANOBA vefat etmistir

Derneğimizin üyesi Cevdet TANOBA'NIN oğlu Dr.Mustafa Ertan TANOBA 25.10.2013 Cuma günü vefat etmiştir. Cenaze yarın öyle namazını müteakip Karaca Ahmet Camiinden Karaca Ahmet Kabristanına defnedilecektir. Merhuma Allah(cc)dan rahmet diler, babası başta olmak üzere tüm geride kalan aile efradı dost ve yakınlarına Başsağlığı ve sabırlar dilerim. Mekanı Cennet olsun.Prof.Ceyhun ORAL 
Av. Bedirhan ÖZALP vefat etmişir

Erbaa Kültür ve Dayanışma Derneği Kurucu Başkanı Av. Bedirhan ÖZALP bu gün hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenaze 02.09.2013 Pazartesi İkindi Namazını Müteakiben Ataşehir Mimar Sinan camiinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah (cc)dan Rahmet diler, geride kalan eşi, çocukları, tüm sevenleri ve Erbaalılara Başsağlığı ve sabırlar dileriz. Allah taksiratını affetsin Mekanı Cennet olsun. Amin.0532 287 8722  Prof.Dr.Ceyhun ORAL
Erbaa Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı

 

 

 

 
Salih KAYALAR vefat etmiştir.
Erbaa Kültür ve Dayanışma Derneğinin Kurucu üyesi Yılmaz KAYALAR'ın Ağabeyi, Derneğimizin şu anki 2.ci Başkanı Zafer KAYALAR'ın babasi Salih KAYALAR beyefendi hakkin rahmetine kavuşmuş olup, Cenazesi yârin Erbaa'da defnedilecektir. Merhuma Allah (cc)dan Rahmet diler, KAYALAR ailesi basta olmak üzere tüm yakınlarına Başsağlığı ve sabırlar dileriz. Mekanı Cennet olsun. Prof.Dr.Ceyhun ORAL 
Şöfor Yusuf KABA vefat etmiştir
Erbaa Kültür ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Üyemiz Memet Yılmaz'ın kayınpederi Şörfor Yusuf KABA vefat etmiştir cenazesi bugün Erbaa'da defnedilecektir.Merhuma Allah (cc) dan Rahmet diler,geride kalan yakınları başta olmak üzere KABA ailesineBaşsağlığı ve sabırlar dileriz. Mekanı cennet olsun.Prof.Dr.Ceyhun ORAL İrt. Memet Yılmaz 0535 298 7296


 
Cengiz BÖLÜCÜ vefat etmi_tir
Yönetim Kurulu Uyemiz Muzaffer Bolucu'nun Amcasi Remzi Bolucu'nun oglu, Fuat Bolucu'nun Agabeyi Cengiz Bolucu Hakkin rahmetine kavusmustur.Cenaze bugun Erbaa'da defnedilmistir.Merhuma Allah'tan Rahmet,geride kalan Bolucu ailesi ve sevenlerine Bassagligi ve sabirlar dileriz.Prof.Dr.Ceyhun ORAL
 
Hacıpazar Köyü Eski Muhtarı Sami HANEDAN vefat etmiştir.
Yaklaşık dört hafta önce elim bir kaza sonucu Hastaneye kaldırılan ve yoğun bakımda tedavisi devam edenHacıapzar Köyü eski Muhtarlarından Sami HANEDAN 28.04.2013 Pazar günü Hakkın Rahmetine kavuşmuştur.Cenaze Yarın Köy Mezarlığında defnedilecektir. Merhuma Allah'tan Rahmet diler, geride kalan eşi çocukları başta olmak üzere HANEDAN ailesi ile Hacıpazar köyü halkına başsağlığı ve sabırlar dileriz.Mekanın cennet olsun Sami abi. Necdet:5354968969-Hami:5378393924
 
Ezebağı eski Muhtarı Adil BARUT vefat etmiştir.
Derneğimizde yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmış, üyemiz Oğuz BARUT'un amcası Ezabağı köyü eski Muhtarlarından Adil BARUT bugün hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi yarın Erbaa Ezebağı köyünde toprağa verilecektir. Merhuma Allah (cc)dan Rahmet diler, geride kalan üyemiz Oğuz,Mehmet ve Süleyman BARUT başta olmak üzere BARUT ailesine ve Ezabağlılara Başsağlığı ve Sabırlar dileriz. Mekanı Cennet olsun. 0532 351 0540 Prof Dr:Ceyhun ORAL


 
Sayın Varol SAYGIN vefat etmiştir
Erbaanin ilçemizin yetistirdigi Egitimci, Ciftcimizin orgutlenmesinde Necmi YURTALAN ve Selahattin KOK ile birlikte Turkiye genelinde onculuk yapmis, Sayin Varol SAYGIN vefat etmistir. Cenazesi 29.03.2013 Cuma namazini muteakip Izmirde topraga verilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakinlari basta olmak uzere geride kalanlara Bassagligi ve sabirlar dilerim. Erbaa'nın Başısağolsun. http://www.erbaadernegi.com Prof.Dr.Ceyhun ORAL


 
Dilek CABA vefat etmistir.
Erbaa Kültür ve Dayanışma Derneginin Kurucu Uyesi Zeki OCAL ile Uyemiz Sebati ve Mehmet OCAL'ın kiz kardesleri Dilek CABA vefat etmistir. Merhumeye Allahtan rahmet diler, geride kardesleri ailesi ve yakinlari basta olmak uzere CABA ve OCAL aileleri ile tum sevenlerine Başsağlığı ve sabirlar dileriz. Mekani Cennet olsun. Allah tahsiratını affeylesin. http://www.erbaadernegi.com/  Prof.Dr.Ceyhun ORAL 
Selahattin İŞGÜZAR vefat etmiştir
Aslen Hacıpazarlı olan, Erbaa'da ikamet eden (merhum) İbrahim İŞGÜZAR'ın (merhum) Aziz hanımefendiden olan oğlu, (FOTO ZİYANIN ABİSİ) Selahattin İŞGÜZAR çalışmakta olduðu İZMİR de vefat etmiþtir. Vefat eden Sebahattin İŞGÜZAR' Allah (cc) ludan rahmet, geride kalan eşi, çocukları ve kardeşleri, başta olmak üzere, tüm İŞGÜZAR ailesine BaŞsağlığı ve sabýrlar dileriz. İŞGÜZAR kardeşler (Zeki:05359586815)(Ziya:05355114113) (Mustafa:05325209785) (Ömer:05349829318)(Hacer:05058529546)
 
İnşaat Mütehati Mahir Çoban vefat etmiştir
Erbaa Kültür ve Dayanışma Derneğinin düzenleediği Geleneksel gecelerine Erbaa dan gelerek katılan dostumuz, hemşerimiz inşaat mütehati Mahir Çoban vefat etmiştir. Hemşerimiz Mahir beye Allah'tan Rahmet, geride kalan yakınlarına sabırlar dileriz. Mekanının cennet olsun, Erbaalıların Başı sağolsun. www.erbaadernegi.com  Prof.Dr.Ceyhun ORAL
 
Cavit GÜRLE vefat etmiştir.
Erbaa Kultur ve Dayanisma Derneginin Yonetim Kurulu Uyesi Asli DILEK'in babasi Osman DILEK' kayin babasi Cavit GURLE 27.01.2013 tarihinde vefat etmistir. Cenazesi yarin Ankarada defnedilecektir. Merhuma Allah'tan Rahmet, geride kalan kizi, esi ve damadi başta olmak üzere tüm aile yakınlarına Bassagligi ve sabırlar dileriz. Allah (cc) hu gani,gani rahemt eylesin Mekanı cennet olsun. O.Dilek 0532 401 0950


 
Şevki ATEŞOĞLU vefat etti
Erbaa Kültür ve Dayanışma Derneği üyelerinden Sevki ATESOGLU vefat etmistir Cenaze bugun ikindi namazinda SAHRAYI CEDIT CAMIINDEN kalkacaktir. Merhuma Allahtan Rahmet diler, geride kalan tüm sevenlerine başsağlığı ve sabırlar dileriz. Mekanı Cennet olsun.  http://www.erbaadernegi.com Prof.Dr. Ceyhun ORAL
 
GÜRKAN kardeşlerin acı günü
Erbaa Kültür ve Dayanışma Derneğinin Yönetim Kurulu üyelerinden Ayşe ve Beril GÜRKAN'ın, Kardeşi Aslan GÜRKAN vefat etmiştir. Cenazesi yarın Öğle namazını müteakip, Maltepe Merkez Camiden kalkacaktır. Merhuma Allahtan Rahmet diler, geride kalan Kardeşleri başta olmak üzere yakınları ve tüm sevenlerine başsağlığı ve sabırlar dileriz.0535 460 0803 http://www.erbaadernegi.com Prof.Dr. Ceyhun ORAL


 
Noter Ahmet UĞURLU'nun Babası vefat etmiştir

Erbaa Kültür ve Dayanışma Derneği üyesi “eski Yönetim Kurulu Üyemiz” Noter Ahmet UGURLU'nun  babası Sabahattin UĞURLU  bugün hakkın rahmetine kavuşmuştur.

Merhuma Allah(cc) dan rahmet diler, geride kalan çocukları başta olmak üzere tüm sevenlerine Başsağlığı ve sabırlar dileriz.Allah taksiratını affetsin, Mekanı cennet olsun.AMİN.

 
Baş Savcı Ahmet BÜKÜLMEZ Vefat etmiştir.

Erbaa Hacıpazarlı Hemşehrimiz, Erbaa ve Hemşeri sevdalısı Emekli Cumhuriyet Baş Savcısı Ahmet BÖKÜLMEZ 08.09.2012 tarihinde hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi yarın Erbaa da kılınacak cenaze namazından sonra doğduğu köyde defnedilecektir. Merhume Allah’tan rahmet diler, geride kalan eşi, çocukları, torunları başta olmak üzere BÜKÜLMEZ ailesi ile tüm sevenlerine baş sağlığı ve sabırlar dileriz. Mekânın cennet olsun.505 6250282

 
Mehmet Kırımca vefat etmiştir.
İstanbul Örnek Mahhallesinde ikamet etmekte iken hakkın rahmetine kavuşan Erbaalı hemşerimiz Mehmet KIRIMCA 10.05.2012 tarihinde hakkın rahmetine kavuşmuş olup, Cenazesi Erbaada toprağa verilmiştir. Merhuma Allah (cc)dan Rahmet diler geride kalan ailesi başta olmak üzere tüm sevenlerine başsağlığı dileriz.
http://www.erbaadernegi.com 
İrfan ER'in Annesi vefat etmiştir.
Erbaa Kültür ve Dayanışma Dernek uyemiz Isadami Irfan ER'in annesi Sadakat ER hakkın Rahmetine kavuşmuştur..Cenazesi bugun Erbaa'da defnedilecektir.Merhuma Allah'tan Rahmet diler, Geride kalan yakınlarına Başsağlığı dileriz.Mekanı Cennet olsun Allah taksiratını affeylesin AMİN.
                    Erbaa Kültür ve Dayanışma Derneği Beşiktaş http://www.erbaadernegi.com 
Ali KURTUL'un ardından
 İstanbul da bulunan Tokatlılar Derneğinin kurucularından olan Ali KURTUL, çok iyi bir insan olmanın yanında aynı zamanda iyi bir Tokatlı, iyi bir dernekçidir.

Tokatlılar Derneğinin Kurucularından olan Ali KURTUL abimiz derneğin kurulduğu 1980 li yılların sonunda İstanbul’daki Tokatlıları tek, tek dolaşarak dernek üyesi yapmaya, Derneğin çıkarmış olduğu

 
MHP Mlletvekili Dr.Reşat Doğru'nun acı günü
MHP Tokat Mlletvekili ve MHP Genel Başkan Yardımcısı Erbaalı Hemşerimiz Dr. Reşat DOĞRU'nun Kayın babası bugün hakkın rahmetine kavuşmuştur. Merhuma Allah (cc)dan Rahmet diler, geride kalan ailesi başta olmak üzere tüm sevenlerine sabırlar ve başsağlığı dilerim. Mekanı cennet olsun, Allah Taksiratını affetsin.AMİN. http://www.erbaadernegi.com/ 
 
Mehmet TOPCU vefaat etmiştir
ImageDerneğimizin Üyelerinden Özdoğan YİĞİT'n kayın babası 17.06.2010 tarihinde hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi yarın Erbaa da defnedilecektir. Merhuma Allahtan Rahmet diler, Başta Özdoğan YİĞİT olmak üzere diğer aile fertleri ile tüm sevenlerine başsağlığı dileriz.Allah (cc)Rahmet eylesin Mekanı Cennet olsun.     Ebaa Kültür ve Dayanışma Derneği


 
Dr.Nusret BAŞ' ın Babası Vefat etti
ImageDerneğimizin Üyesi olup, TÜRKİYE HASTANESİ nde görev yapan  Sayın Dr Nusret BAŞ’ ın  Babası  10.08.2009 tarihinde Hakkın Rahmetine kavuşmuştur.
Merhuma Allahtan Rahmet diler, Başta Sayın Dr. Nusret BAŞ olmak üzere diğer aile fertleri ile tüm sevenlerine başsağlığı dileriz.Allah (cc)Rahmet eylesin Mekanı Cennet olsun.
                                                         
                        Ebaa Kültür ve Dayanışma Derneği

 
Başkan YENİHAN'ın Babası Vefat etti
ImageErbaa Belediye Başkanımız Sayın Ahmet YENİHAN' ın Babası Mehmet YENİHAN 29.07.2009 tarihinde Hakkın Rahmetine kavuşmuştur.
Merhuma Allahtan Rahmet diler, Başta Sayın Başkanımız olmak üzere diğer aile fertleri ile tüm sevenlerine başsağlığı dileriz.Allah (cc)Rahmet eylesin Mekanı Cennet olsun.
                                                                                                                                         Ebaa Kültür ve Dayanışma Derneği
 
Erbaa da yine Trafik kazası yine aile faciası

ImageHacıpazar Köyünde İmam olarak görev yapan Erbaa Tosunlar doğumlu Hüseyin AYDIN 27.04.2009 tarihinde 
Erbaa- Taşova karayolunun 15'inci kilometresinde saat 16.00 sıralarında meydana gelen kazada, 39 yaşındaki Hüseyin Aydın yönetimindeki 60 KR 316 plakalı otomobille, karşı yönden gelen Kasım Yakut yönetimindeki 14 ER 697 plakalı minübüs kafa kafaya çarpıştı. Kazada, 60 KR 316 plakalı araçta bulunan 55 yaşındaki Sündüz Mut (Hüsyin AYDIN'ın Halası) olay yerinde hayatını kaybederken, şoför Hüseyin Aydın kaldırıldığı Erbaa Devlet Hastanesi'nde yaşamını yitirdi. Minibüste bulunan Halide Yıldız, Orhan Yıldız, Gıyasettin Yakut, Mehmet Yakut ve Kasım Yakut, Erbaa Devlet Hastanesi'nde, diğer araçta bulunan Yusuf Aydın (Babası) ve Ayşe Aydın (Annesi) ise Tokat Devlet Hastanesi'nde tedavi edimekte iken yaşamlarını yitirdiler. Kazanın, Hüseyin Aydın'ın kullandığı otomobilin şerit ihlali yapması sonucu meydana geldiği iddia edildi.

Cenazeler bugün öyle namazını müteakip Erbaa Çarşı Çamisinde kılınacak cenaze namazından sonra Tosunlar köyünde toprağa verilecektir. Allah rahmet eylesin.
 

ERBAA DERNEK BÜLTENİ

Görüş ve düşünceleriniz bizim için çok önemlidir. Erbaa'mızla ilgili, Dernek çalışmalarımızla ilgili her türlü güzelliği Aylık bültenlerimizde yayınlayıp gelecek nesillere aktaracağız. Katkılarınızı bekliyoruz.

OCAK   2013 SAYI 1

ŞUBAT 2013 SAYI 2
MART  2013 SAYI 3
NİSAN 2013 SAYI 4
MAYIS 2013 SAYI 5Duyurular

2017-2018 DÖNEMİ ÖĞRENCİ BURS BAŞVURULARI 2017 - 2018 DÖNEMİ BURS BAŞVURULARI BAŞLAMIŞTIR. BURS ALMAK İSTEYEN ÖĞRENCİLERİMİZİN, AŞAĞIDAKİ BELGELER İLE 22/09/2017 VE 06/10/2017 TARİHLERİ ARASINDA DERNEK MERKEZİMİZE MÜRACAAT ETMELERİ GEREKMEKTEDİR. 

İSTENİLEN BELGELER
1- AİLE DURUMUNU BİLDİREN KISA ÖZGEÇMİŞ
2- ÖĞRENCİ DURUM BELGESİ (TRANSKRİPT)
3- NÜFUS CÜZDANI FOTOKOPİSİ
4- GARANTİ BANKASI HESAP NUMARASI

NOT: BURS BAŞVURUSUNDA BULUNAN ÖĞRENCİLERİMİZİN BAŞVURULARI, DERNEK YÖNETİM KURULU TARAFINDAN DEĞERLENDİRİLİP, ÖĞRENCİNİN KENDİSİNE BİLDİRİLECEKTİR. LÜTFEN İRTİBAT NUMARASI YAZMAYI UNUTMAYINIZ.

İLETİŞİM: (0532) 523 01 14

GENEL SEKRETER
ŞEFİK KIYAKAhmet YENİHAN ile Nostaljik Sohbet 31 Ocak 2016 Pazar günü saat 13:00 de, Beşiktaş Dernek Merkezi'nde, son 20 yılını Belediye Başkanı olarak hizmet etmiş Sayın Ahmet YENİHAN ile 'Geçmişten Günümüze' nostaljik sohbet toplantısı düzenlenmiştir. Katılımlarınızla renkli bir gün olacağına inancım tamdır. 

Sevgilerimle
Prof. Dr. Ceyhun ORAL


2015 - 2016 DÖNEMİ ÖĞRENCİ BURS BAŞVURULARI 2015 - 2016 DÖNEMİ BURS BAŞVURULARI BAŞLAMIŞTIR. BURS ALMAK İSTEYEN ÖĞRENCİLERİMİZİN, AŞAĞIDAKİ BELGELER İLE 11/11/2015 VE 21/11/2015 TARİHLERİ ARASINDA DERNEK MERKEZİMİZE MÜRACAAT ETMELERİ GEREKMEKTEDİR. 

İSTENİLEN BELGELER
1- AİLE DURUMUNU BİLDİREN KISA ÖZGEÇMİŞ
2- ÖĞRENCİ DURUM BELGESİ (TRANSKRİPT)
3- NÜFUS CÜZDANI FOTOKOPİSİ
4- GARANTİ BANKASI HESAP NUMARASI

NOT: BURS BAŞVURUSUNDA BULUNAN ÖĞRENCİLERİMİZİN BAŞVURULARI, DERNEK YÖNETİM KURULU TARAFINDAN DEĞERLENDİRİLİP, ÖĞRENCİNİN KENDİSİNE BİLDİRİLECEKTİR. LÜTFEN İRTİBAT NUMARASI YAZMAYI UNUTMAYINIZ.

İLETİŞİM: (0532) 523 01 14

GENEL SEKRETER
ŞEFİK KIYAK2011 Geleneksel Gecemize çelenk gönderenlerKLAS NET TURİZM


*****

EREKTAŞ TURİZM


*****


EROVA TURİZM


*****

GÜRSEL TEKİN
CHP GEN.BAŞ.YARD.


*****

İ.HAKKI TAHMİSCİOĞLU
PETROMEKS NİKMAK


*****

ALİ YILMAZ
AYŞ POLYMEXSİZOLASYON


*****


İSTANBUL NİKSARLILAR
EĞ.GEL.VE DAYANIŞMA DERNEĞİ
 

*****

ERBAA

DERNEKLER FEDERASYONU

*****


Çok Teşekkür ederiz
Sağolun,Varolun.

 

Ziyaretçi Defteri

Son Yazılan Mesaj
ENDER ŞEVKİ ÖNDER
TEŞEKKÜR 
 
Erbaa' lı o
Ziyaretçi Defteri - Görüşleriniz bizim için değerlidir...

Üye Girişi

Üye Girişi

SİTE TASARIM & PROGRAMLAMA - KDS | COMPETAN Bilgi Teknolojileri | Profesyonel Web Projeleri - Web Tasarım - Hosting - Alan Adı Tescili - Köy Dernek Sitesi - Köy Sitesi - Dernek Sitesi - - Köy Dernek Web Sitesi - Köy Web Sitesi - Dernek Web Sitesi - Kişisel Web Sitesi - Şirket Web Sitesi - Kişisel Site - Şirket Sitesi - Şahıs Sitesi - Şahıs Web Sitesi