Skip to content
Yazı Renkleri
Bulunduğunuz sayfa: Anasayfa arrow Haberler
Haberler
2017-2018 DÖNEMİ ÖĞRENCİ BURS BAŞVURULARI
2017 - 2018 DÖNEMİ BURS BAŞVURULARI BAŞLAMIŞTIR. BURS ALMAK İSTEYEN ÖĞRENCİLERİMİZİN, AŞAĞIDAKİ BELGELER İLE 22/09/2017 VE 06/10/2017 TARİHLERİ ARASINDA DERNEK MERKEZİMİZE MÜRACAAT ETMELERİ GEREKMEKTEDİR. 

İSTENİLEN BELGELER
1- AİLE DURUMUNU BİLDİREN KISA ÖZGEÇMİŞ
2- ÖĞRENCİ DURUM BELGESİ (TRANSKRİPT)
3- NÜFUS CÜZDANI FOTOKOPİSİ
4- GARANTİ BANKASI HESAP NUMARASI

NOT: BURS BAŞVURUSUNDA BULUNAN ÖĞRENCİLERİMİZİN BAŞVURULARI, DERNEK YÖNETİM KURULU TARAFINDAN DEĞERLENDİRİLİP, ÖĞRENCİNİN KENDİSİNE BİLDİRİLECEKTİR. LÜTFEN İRTİBAT NUMARASI YAZMAYI UNUTMAYINIZ.

İLETİŞİM: (0532) 523 01 14

GENEL SEKRETER
ŞEFİK KIYAK

 
Bayram Kutlaması

ERBAA KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİNDEN BİLDİRİLMİŞTİR.

          Ülkemizde kan, gözyaşı, ölüm, savaş ve kaosun kol gezdiği şu günlerde; herzamankinden daha fazla birlik ve dayanışmaya ihtiyacımız vardır.
          Tam da sevince, güzelliklere ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde mübarek Ramazan bayramının gelmesi bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir.
          Bu vesileyle üyelerimizin ve hemşehrilerimizin bayramını kutlar, sağlık, güzellik ve muhabbet içinde geçmesini dilerim.

         Erbaa Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı

         Prof. Dr. CEYHUN ORAL

 
GELENEKSEL GECEMİZ YAPILDI.
   2016 İSTANBUL ERBAALILAR GECESİ YAPILDI İstanbul Beşiktaş Erbaa Kültür ve Dayanışma Derneğinin geleneksel olarak her yıl yapmaya çalıştığı İstanbul Erbaalılar gecesi 28 Mayıs Gecesi İstanbul'da yaşayan Erbaalıların geniş katılımıyla yapıldı. Kış ayları boyunca yaptığı pazar toplantılarıyla gündemi canlı tutan İstanbul Erbaa derneği yılın finalini 28 Mayıs gecesi Tarabya Cent Koleji sosyal tesislerinde havuzbaşında kutladı. Erbaa belediye Başkan'ı Hüseyin Yıldırım'ın , Erbaalı iş adamı Hüseyin Özdilek'in, Dimes holdingin yönetim kurulu bşk eski Tokat milletvekili Orhan Diren'in , İstanbul SGK il md hemşerimiz Murat Göktaş'ın, Erbaa'nın dört dönem belediye başkanlığını yapmış olan Ahmet Yenihan'ın katılımıyla daha bir değer kazanan gece dernek Başkan'ı Prof. Dr. Ceyhun Oral'ın konuşması ve dernek yönetim kurulunu sahneye çağırarak tanıtmasıyla başladı. Daha sonra söz alan belediye Başkan'ı Hüseyin Yıldırım göreve geldiğinden beri yaptıklarını anlattı. Hüseyin Özdilek yaptığı samimi ve ilginç konuşması ve sempatik tavırlarıyla geceye renk kattı. Erbaa'da uzun yıllar dahiliye uzmanlığı yapmış olan Meriç Ege nin katılımı ve konuşması sempati yarattı. Davetlilerin tanıtıldığı, ses sanatçımız Ayşegül Pınar'ın türküleriyle bizleri coşturduğu gece Antalya'dan katılan Kadir Durmuş ve eşi Selma Mahar Durmuş,Erbaa'dan katılan Eyüp Aydın, İrfan Er, Mustafa Koçhisar, Sebati Öcal, Salim Kaya'lar ,Hüsamettin Çetinkaya , nın Eskişehir Bozüyük'ten katılarak topladığı imzaları belediye Başkan'ına vererek Erbaa dışında yaşayan Erbaalılar için hatıra ormanı tahsisi isteyen Cengiz İzginin varlığıyla daha da renklendi. Yaşları ilerlemiş olmasına rağmen geceye coşkuyla katılan Halil ve Nuriye Ruhsevengil , emekli hocamız Günal Say Balcı , Nural Say, Hüseyin Özdilek'in Kızkardeşi de gecenin güzellikleri idi.Katılanların ve iş adamlarımızın katkılarıyla toplanan yardımlarla gelecek sene İstanbul'daki Erbaalı öğrenciler için burs katkısı sağlandı. İlerleyen saatlerde eski Başkan Ahmet Yenihan'ın İTÜ den arkadaşı Sarıyer Belediye Başkan'ı Şükrü Genç'in katılımıyla daha da renklenen gece geç saatlere kadar devam etti.Gecenin organizasyonunda katkısı olan Zafer Kayalar ve Ali Yılmaz'ın yardımlarıyla verimli geçen gece de Mesut Kayalar'ın tasarımı olan bardakların satışı ile Zafer Kayalar'ın eşinin yapmış olduğu tablonun satışından burs katkısı sağlandı. Son yıllarda yapılan en renkli gecelerden biri olan gece den herkes seneye buluşmak dileğiyle ayrıldı.
 
Ahmet YENİHAN ile Nostaljik Sohbet
31 Ocak 2016 Pazar günü saat 13:00 de, Beşiktaş Dernek Merkezi'nde, son 20 yılını Belediye Başkanı olarak hizmet etmiş Sayın Ahmet YENİHAN ile 'Geçmişten Günümüze' nostaljik sohbet toplantısı düzenlenmiştir. Katılımlarınızla renkli bir gün olacağına inancım tamdır. 

Sevgilerimle
Prof. Dr. Ceyhun ORAL

 
ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMASI 2015
Erbaa Kültür ve Dayanışma Derneği, Prof. Dr. Ceyhun Oral başkanlığında, yönetim kurulu üyeleri Hüseyin Çamiçi, Zafer Kayalar, Şefik Kıyak, Nur Şener, Zeki Öncü, İhsan Baygan, Muzaffer Bölücü, Hüseyin Çoban, Nihat Güngör ve Recai Karagöl katılımıyla, Öğretmenler Günü Kutlaması'na ev sahipliği yaptı.  'Eğitim Sürecinde Öğretmenin Öğrenciler ile Etkinliklerindeki Çabaları' konusunu ele alındı. Konuya girilmeden önce, insanın çok değerli ve önemli bir varlık olduğu dile getirildi. O nedenle çocuğun, gencin ve yetişkinin eğitimlerinin rastlantılarla ve deneme- yanılmalarla olamayacağı anlatıldı. Bu açıdan bakıldığında, öğretmenin okulda ve toplumda yararlı sonuçlara ulaşabilmesi için, iyi bir eğitimden geçirilmesi gerektiği vurgulandı. Bir başka açıdan, öğretmenin kişilik olarak, bedensel ve ruhsal olarak sağlıklı olması, vazgeçilmez bir koşul olarak anlatıldı. Bilgi ve Kültür alanında donanımlı, toplumun aydınlanmasında öncü olması gerektiği söylendi. Prof. Cemalettin Göbelez, kemanı ile dinleti sundu. Eşi hanımefendi, bir tanesi Öğretmen Marşı olmak üzere, katılımcılarla beraber, üç eser seslendirdi. Erbaa'dan gelen emekli öğretmenlerimiz, Siyami Aydın ve Necdet Aslan, öğretmenlik hakkında düşüncelerini belirtti ve anılarından örnekler verdiler. Katılımcı diğer öğretmenlerimiz ve misafirlerimiz söyleşilere katıldılar.

İstanbul'da üniversitede okuyan öğrencilerimiz, etkinliğimize aktif olarak katılıp, görüş bildirdiler. Kısacası, Erbaalı hemşehrilerimiz, 3 kuşak birbirinin öğretmeni - Rafet Çağlar, öğrencisi Cevat Onursal ve öğrencisi Reşat Karabağ- yukarıda belirtilen içerikteki konulara değindiler. Erbaalılar için haz ve sevinç duyulan bir gün yaşadılar. Kültürel etkinliklerimiz ve mutlu buluşmalarımız devam edecektir. 
 
DERNEK SAYMANI ADNAN AK'I UĞURLADIK
ImageDerneğimizin Kurucu üyesi ve uzun zamandan beri Saymanlık görevini yürüten Adnan AK Çocuklarının Diplomat olması ve Meksikaya tayinin olması nedeniyle eşi çocukları ile birlikte Meksikaya gidecektir. Son yapılan Yönetim Kurulu toplantısında Dernek Saymanlığı görevi Yönetim Kurulu Üyemiz Zeki ÖZGÜ seçilmiştir.
Adnan AK'a derneğimize vermiş olduğu emek ve hizmetlerinden dolayıteşekkür eder, Yeni Sayman Zeki ÖZGÜ'ye başarılar dileriz. Herşey Erbaa ve Erbaalılar içindir. Desteklerinizi bekleriz.

 
'Çanakkale'de bir üniversite gömdük biz'
'Çanakkale'de bir üniversite gömdük biz'Dünya tarihinin en kahraman ve kanlı muharebelerine sahne olan Çanakkale Savaşları'nda, yeni kurulmakta olan birliklerin subay ihtiyacı İstanbul'daki üniversite ile Anadolu'daki liselerden karşılandı. Seferberlik başlangıcında ilk silah altına alınanların üniversite ve medrese öğrencileri olması nedeniyle, Çanakkale Savaşı için "Subaylar Savaşı" da denildi.
Çanakkale Savaşı'nda 100 binden fazla okumuş ve aydın Türk'ü kaybedildi, bu kaybın olumsuz etkileri Türk İstiklal Harbi'nde ve Cumhuriyet Türkiye'sinde görüldü. Mustafa Kemal Atatürk bu kaybı şöyle ifade etmiştir: 'Biz Çanakkale'de bir dar-ül fünün (üniversite) gömdük'
 
 
GENEL KURUL DUYURUSU
Derneğimizin olağan genel kurulu 19.10.2014 Tarihinde Cihan Numa Mah. Salih efendi Sok. Bıyıkoğlu iş hani No.9/4 de bulunan Dernek Merkezimizde yapılacaktır. Yeterli çoğunluk bulunamaz ise Genel Kurulumuz 26.10.2014 pazar günü aynı yer ve saate yapılacaktır. 
Tüm üyelerimize duyurulur.

Prof.Dr.Ceyhun Oral 

 
Geleneksel Pazar sohbet toplantısına davet
 12 Ocak Pazar günü (bu pazar) derneğimiz de yine önemli bir toplantı yapıyoruz. İstanbul'da okuyan derneğimizden burs yardımı alan Erbaa' lı genç üniversite öğrencilerimizle üyelerimizi  geleneksel Pazar toplantımızda buluşturuyoruz. Sohbet toplantımızın konusu "Yaşadığımız zamanın karakteri (ruhu), ve yeni genç kuşağı anlamak. " Başkanımız Prof. Dr. Ceyhun Oral'ın yöneteceği ve "Zamanın ruhu" konulu konuşmasıyla başlayacak sohbet'e tüm üyelerimizi ve katkılarını bekliyoruz. Yer:Beşiktaş Dernek Merkezimiz.Saat: 13.00

 
Erbaa Derneği Öğrencilerle buluşuyor.
Erbaa Kültür ve Dayanışma Derneği 2013-2014 Eğitim yılında burs verdiği öğrencileri ile Beşiktaş Cihan Numa Mah.Salih efendi sok.No.19/4 te bulunan Dernek merkezinde buluşuyor.
Tüm öğrencilerimizin bu tanışma toplantısına katılmasını rica ederiz.
 

 
Hacıpazar Köyü Derneğinin 22.12.2013 Pazar günü yapacağı 1.Kahvaltılı Sohbet Toplantısına Davet

Erbaa Kültür ve Dayanışma Derneğinin geleneksel hale getirmiş olduğu yöre yemekli sohbet toplantısının yöre dernekleri ve üyeler tarafından çok beğenildiği bilinmektedir. Erbaa Derneği Kurucularından ve Dernek Saymanımız Adnan AK  Kurucusu ve Başkanı olduğu  Erbaa Hacıpazar Köyü Güzelleştirme ve Dayanışma Derneğinde aynı faaliyetleri

 
Yöre yemekli sohbet toplantısına davet

Erbaa Kültür ve Dayanışma Derneği geleneksel hale getirmiş olduğu yöre yemekli sohbet toplantısında yine ilginç bir konu ve konuşmacılarla 24 Kasım 2013 bu Pazar (Öğretmenler) günü saat 13:00 da sizleri tarihin derinliklerinde yolculuk yapmaya, öğretmenler gününü bizleri okutan Erbaalı değerli öğretmenlerimizin katılımıyla kutlamaya, bu vesile ile köy enstitüleri olgusunu hatırlayacak, tartışacak ve orada okumuş olan davetli öğretmenlerimizden (Abdurrahman Özkan, Hayri Doğan, Süreyya Tok, Halil Ruhsevengil) anıları ve yorumlarını dinlemeye tüm Erbaalılar davetlidir. Dernek Başkanın Prof.Dr.Ceyhun ORAL 0533 373 1558
yeleriyle bütünleşmiş, onlarla birlikte gelişen Tokat ilinin örnek derneği olmak için tüm Erbaalı arkadaşları ve dostları pazar günü saat 13 .00 de Beşiktaş'taki dernek merkezimize bekliyoruz. Bu mesajı lütfen ilgili arkadaşlar paylaşsın.Teşekkürler. Ceyhun ORAL .İstanbul Erbaa Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı. 
Merhum Av.Bedirhan ÖZALP'ı anma toplantısı
Erbaa Kültür ve Dayanışma Derneği 01.09.2013 tarihinde vefat eden Dernek kurucusu (Merhum) Av. Bedirhan OZALP anısına 03.11.2013 Pazar Saat 13:30-16:00 arası Beşiktaş'ta bulunan Dernek Merkezinde ailesi, sevenleri ve Erbaalıların katılacağı ANMA tertip edilmiştir. Sizde davetlisiniz. Prof.Dr.Ceyhun ORAL
 
2014-2015 yılı burs müracatı başladı
Erbaa doğumlu olup, "öncelikli olarak ailesi Erbaa'da ikamet eden" ve İstanbul da 4 yıllık Üniversite okuyan "ihtiyaç sahibi" öğrencilere daha önceden olduğu gibi 2014 - 2015 öğretim yılında da BURS verilecektir. BURS MÜR.FORMU doldurularak gerekli olan evrakları hazırlayıp en son 31.10.2014 tarihine kadar Dernek merkezimize veya 0533 373 1558 nolu telefonla irtibat kurarak elden teslim edilecektir. Evrakını süresi içinde teslim etmeyen, eksik evrak veren değerlendirme dışı tutulacaktır. Gerekli hassasiyetin gösterilmesini rica ederim. Prof.Dr.Ceyhun ORAL   Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır


Gerekli Belgeler:
  Üniversite (Yeni Kazanan)
  • 2014 Üniversite Sınav Sonuç Belgesi (ÖSS ve ÖSYS) (Puanını ve Türkiye sıralamasını gösteren belgeler)
  • Nufus Cüzdan Fotokopisi
  • Aile gelir beyannamesi
  • Öğrenci Belgesi
  • Öğrencinin sürekli İrtibat Telefonu
  • Kendi adına İşbankası Hesap Nosu

Üniversite (Ara Sınıf)

  • 2013-2014 Öğrenim dönemi (Transkript)
  • Nufus Cüzdan Fotokopisi
  • Aile gelir beyannamesi
  • Öğrenci Belgesi
  • Öğrencinin sürekli İrtibat Telefonu
  • Kendi adına İş Bankası Hesap Nosu


 
Bursiyer Öğrencisi Meliha KILIÇ'ın başarısı
Derneğimizin Bursiyer Öğrencisi Meliha KILIÇ İş hayatına atılmış olup, siz değerli hemşerilerine, idarecisi ve hocası olduğu derneği Folklor Kurumu, 49. dönem kayıtlarının başladığını belirtmekte, sizin destek ve yardımlarınızı beklemektedir. 1964'ten bu yana, alanında uzman eğitmen kadrosuyla folklora hizmet eden Folklor Kurumu olarak, folklor gönüllülerini kazanmaya ve kazandırmaya devam ediyoruz. İlgili linkten, kayıt yaptırabilir veya ilgili telefon numaralarından bilgi alabilirsiniz


 
BÜYÜK ERBAA BULUŞMASI

11.12.13.14 - Ağustos - 2013 tarihlerinde Erbaa'da  ilk defa yapılması düşünülen ve arzu edilen; büyük  Erbaa buluşmasını ERBAA KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ olarak destekliyor ve katılıyoruz. Dünya üzerinde yaşayan tüm Erbaalıların bu etkinliğe katılmasını arzu ediyoruz. bu mümkün olmuyorsa bile senelik iznini Erbaa'da geçiren üyelerimizin mutlaka katılmasını istiyoruz.  ETKİNLİK DETAY: Açılış Demeci  1.Gün     2.Gün    3.Gün    4.Gün
                                                                                                               Prof.Dr.Ceyhun ORAL                             

 
2013 yılı Geleneksel gecemizi yaptık

 ERBAA KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 2013 YILI GELENEKSEL GECESİNİ BU YIL 01 HAZİRAN CUMARTESİ ÜSKÜDAR NAKKAŞ TEPEDE BULUNAN NAKKAŞ KEBAPTA ERBAALILARIN KATILIMIYLA YAPTI. 
Erbaa Kültür ve Dayanışma Derneği’nin her yıl düzenlediği “Geleneksel Erbaalılar Gecemiz” bu yıl Üsküdar Nakkaş tepede bulunan NAKKAŞ KEBAP’ta yapılmıştır.Resim 1  2  3  4


 
Sağlık eski Bakanı Dr.Cevdet AYKAN Erbaalılara hitap etti

Erbaa Kültür ve Dayanışma Derneğinin geleneksel hale getirdiği yöre yemekli sohbet toplantısı bu yıl Anneler günü münasebeti nedeniyle12 Mayıs 2013 Pazar günü Kadıköy de bulunan Nabizade Konağında sabah kahvaltısı tarzında gerçekleştirilmiştir. Programın konuşmacı konuğu Sağlık eski Bakanı Dr. Cevdet AYKAN ağabeyimizdi. Erbaa Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Prof.Dr.Ceyhun ORAL misafirlere,.. video.1   video.2  Dr.Aykan
 
Yöre yemekli sohbet toplantısı

Geleneksel yöre yemekli sohbet toplantımız bu ay 12.05.2013 pazar günü Kadıköy Hasanpaşa Nabizade Sok.No.47 de bulunan NABİZADE KONAĞI - da yapılacaktır. Kahvaltının konuşmacı konuğu Eski Sağlık Bakanlarından Erbaa’lı Ağabeyimiz Dr. Cevdet AYKAN tüm Erbaalılar davetlidir. Detaylı bilgi: www.nabizadekonagi.com   Prof.Dr.Ceyhun ORAL


 
2013 yılı Geleneksel gecemiz

Değerli dostlar,.. 1990 yılında kurulmuş olan Erbaa Kültür ve Dayanışma derneğimiz İstanbul’daki Erbaalıların en önemli kurumsal yapılarından biri olarak 23. yılını tamamlarken, son 17 yıldır kesintisiz olarak geleneksel Erbaa'lılar gecesini yapmanın onurunu taşımaktadır. Bu bilgi birikim ve tecrübe ile üyelerimizin taleplerine göre şekillendirdiğimiz Geleneksel gecemizi bu yıl 1 Haziran 2013 Cumartesi saat 18:00 - 23:30 arası Boğaziçi manzarası eşliğinde Nakkaş Kebap'ta yapılacaktır. Tüm Erbaalılar davetlidir.                                                                                                             Prof.Dr.Ceyhun ORAL
                                                                                                                           Yönetim Kurulu Başkanı


 
2.Öğrenci Kahvaltısı ve Sohbet toplantısı yapıldı.

Erbaa Kültür ve Dayanışma Derneği Bursiyer Öğrencileri ile 2. kahvaltıda bir araya geldi. Hava Muhalefeti nedeniyle Öğrencilerin katılımın sınırlı olması toplantını heyecanını düşürmedi. Daha önce Öğrencilerle yapılan 1. kahvaltının verimli geçmiş olması, yöneticileri çok heyacanlandırmış olup, 2. kahvaltıya tam kadro katılma arzuları, Nihat GÜNGÖR abimizin ve katılan konutlatrın anlatığı Eski Erbaa anıların herkesin yüzünde bir tebessümle mutlu ayrılamsını sağlamıştır. video video video  video  video   video video

 
Erbaa Derneğinden aynı günde çifte etkinlik

Erbaa Kültür ve Dayanışma Derneği 17 Mart 2013 Pazar günü Saat 10:00 da Beşiktaş'taki dernek merkezinde 2.ci Öğrenci kahvaltısında biraraya geliyor. Bu kahvaltıya 2013 eğitim yılında derneğimizden burs alan öğrencilerimizle birlikte, önceki yıllarda bursiyer olan öğrenciler ve yönetim kurulu üyeleri katılacaktır.
13:00 da başlayacak 2. Program yöre yemekli pazar toplantısı olacaktır. Zaman zaman yapmaya devam edeceğimiz toplantımızın konusu "büyüklerimizin gözünden eski Erbaa mız" olcaktır. Bu ay konuk konuşmacımız Nihat Güngör ağabeyimiz. Tüm Erbaalıları bekliyoruz. Prof.Dr:Ceyhun ORAL 0533 373 1558

 
ERBAA DERNEĞİ BÜLTENİ YAYINLANMIŞTIR

Erbaa Derneği Bülteni Ocak 2013 Sayı 1  Şubat 2013 Sayı 2 Yayın hayatına başlamıştır. Bundan böyle yaptığımız her türlü etkinlik burada BÜLTEN olarak yayınlanacaktır. Bu nedenle sizin görüş ve düşünceleriniz bizim için çok değerlidir. Erbaa'mızla ilgili, Dernek çalışmalarımızla ilgili eskilerden veya yeni olan her türlü güzelliği Aylık bültenlerimizde yayınlayıp gelecek nesillere aktaracağız. Katkılarınızı bekliyoruz. Prof.Dr.Ceyhun ORAL

 
Bursiyer Örencileri ile ilk Kahvaltısını yaptı

 Erbaa Kültür ve Dayanışma Derneği 24 Şubat 2013 Pazar günü Bursiyer Öğrencilerine Beşiktaşta bulunan Dernek Merkezinde kahvaltıda buluştu. Kahvaltının amacı Burs alan öğrencileri yakından tanımak, Bursiyer Öğrencilerimizin diğer öğrencilerimizle kaynaşmayı sağlamak en önemlisi “ileriki yıllarda derneğimizi emanet edeceğimiz yöneticileri  Video.1 Video.2 Video.3 Resimler

 
Yönetim Kurulu Üyemizin evi yandı
 Kağıthane Seyrantepe, de bulunan Yönetim Kurulu Üyemiz Hüseyin ÇAMİÇİ'ye ait 4 katlı bir apartmanının çatısında henüz belirlenemeyen sebepten yangın çıktı. Gece saat 02.00 sıralarında çıkan yangında bütün çatı alevlere teslim oldu. İhbar üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangına müdahale etti. Yaklaşık 1 saatte söndürdülen yangın çevrede büyük paniğe neden oldu. Çatının küle döndüğü yangında cankaybı olmaması en büyük tesellimiz oldu.Bir vatandaş tarafından cep telefonu kamerasıyla kaydedilen görüntülerde alevler yangının boyutunu gözler önüne seriyor.


 
 
 
Erbaa Derneği Aşk ve Marazi Aşk'ı konuştu
Erbaa Kültür ve Dayanışma Derneği Yöre Yemekli Sohbet toplantısını 27.01.2013 Pazar günü saat 13:00 da Dernek Merkezinde yaptı. Konuşmacı konuğumuz Erbaa'lı Hemşerimiz Psikiyatrist Dr.Basri DOĞU, Aşk ve Marazi Aşk'ı farklı boyutları ile üyelerimizle paylaştı. Aşk sadece toplumda bilinen yönleriyle olmadığı Mevlana'nın öğretisinde Aşk: ateşten bir denizi mumdan kayıkla geçmektir... Yanıp kül olmadan asla geçemezsin. Aşk işte böyle bişey ben sizleri Basri DOĞU'nun sunumu, resimleri  ve Videoları ile  başbaşa bırakalım. 
VEFAT VE TEŞEKKÜR

Sevgili ve değerli kardeşimiz ARSLAN GÜRKAN ’ ın vefatı nedeniyle 12.01.2013 tarihinde cenaze törenine katılarak acımızı paylaşan, bizleri yalnız bırakmayan Erbaalı bütün Akraba, dost ve yakınlarımıza, Dernek Başkanımız ve aile yakınımız Prof. Dr. Ceyhun ORAL ‘a , Dernek Yönetimi ve Üyelerine, telefonla başsağlığı dileyenlere, evimize kadar gelerek taziyede bulunan tüm yakınlarımıza minnet ve şükranlarımızı sunarız. Ayrıca, Hayır Kurumlarına bağışta bulunan dostlarımıza sonsuz teşekkür ederiz.

                                               BERİL – AYŞEN GÜRKAN

                                                        VE AİLESİ
 
Psikiyatrist Dr. Basri Doğu " Aşk ve marazi aşk" ı anlatıyor

Erbaa Kültür ve Dayanışma Derneği her yıl Geleneksel olarak düzenlediği yöre yemekli Pazar sohbet toplantılarına devam ediyor. 2013 yılının ilk sohbet toplantısı 27.01.2013 pazar günü saat 13.00 da Beşiktaş ' taki dernek merkezimizde yapılacaktır. Bu toplantımız özellikle Erbaalı gençlerimize yönelik bir konuda olup, Konuşmacımız Psikiyatrist Dr. Basri Doğu " Aşk ve marazi aşk" konusuna psikopatolojik açıdan yaklaşacaktır. Bütün üyelerimizin Özellikle gençlerimizle birlikte katılımınızı bekliyoruz. Dernek Başkanı Prof.Dr.Ceyhun ORAL


 
2007 yılı geleneksel gece videosu
Erbaa Kültür ve Dayanışma Derneğinin 31.05.2007 tarihinde düzenlemiş olduğu Geleneksel Erbaa gecesi videosu elimize yeni ulaşmıştır.  Bu güzel geceyi sizlerle paylaşmaktan onur duyarız. Erbaa yı, Erbaalıları merak edenlere işte bir Erbaa resitali. bundan sonra düzenleyeceğimiz gecelere bütün Erbaalıları bekleriz. Gecemize ait videomuz.


 
Rafet ÇALAR 'ın anlatımı ile (Erbaanın eski adetleri)

Erbaa Kültür ve Dayanışma derneği 04.11.1011 tarihinde düzenlediği Yöre Yemekli Sohbet toplantılarında Derneğimize, Erbaamıza ve Ülkemize önemli hizmetlerde bulunan Emekli Öğretmen Rafet ÇAĞLAR Dernek merkezinde geçmişten geleceğe Erbaayı anlatıyor. VİDEO 1       VİDEO 2       VİDEO 3         VİDEO 4         VİDEO 5     İzleyelim, izletelim. (Erbaa Kültür ve Dayanışma Derneği)


 
Yeni Yönetim Yöre Yemekli Sohbet Top. yaptı
 Erbaa Kültür ve Dayanışma Derneği Yöre Yemekli Sohbet toplantısını yaptı. Toplantımızın konuşmacısı Yeni Yönetim Kurulu Üyemiz Süleyman KARA  özetle; Sigorta Sunumunda,  Kasko, Trafik, Yangın, Dask, Bireysel Emeklilik, Sağlık Sigortaları konusunda önemli bilgiler verdi. Özellikle 1 Ocak 2013 tarihinden itibaren Bireysel Emeklilik Sigortalarında devletin yıllık brüt asgari ücretin %25’ine kadar katkı sağlayacağı (her 100 TL. için 25 TL.) konusunu hatırlatarak,imkanı olan hemşerilerimizin bu hususu  değerlendirmeleri halinde gelecekte önemli tasarruflar sağlayabileceğini belirtmiştir.
 
1920 ve 1970 arası Erbaa
Erbaa Anadolu Öğretmen Lisesi'nde tarih öğretmeni olarak görev yapan Arif ÖZBEYLİ 1920 yıllardan 1970 yıllar arasındaki Erbaa'yı Tarihi belge resim ve tanıklardan topladığı bilgilerle  Tarih eğlencesi sitesini hazırlamamın sebebi  21 yıllık bilgi birikimini meslektaşları ve öğrencilerle paylaşmak isteği üzerine yaptığı, çok değerli, faydalı ve verimli çalışmasını bizde aynı duyuğularla paylaşıyoruz. Arif Öğretmenimize teşekkür ederiz. http://www.erbaadernegi.com  
Erbaa Derneğinde Yeni Yönetimi Görev bölümünü yaptı
ImageErbaa Kültür ve Dayanışma Derneği 20.10.2012 yaptığı Olağan Genel Kurulda oluşan, yeni Yönetim Kurulu Üyeleri ile ilk toplantısını ve görev bölümünü yaptı. Derneğin eski yönetim kurulu büyük ekseriyetle korunurken, çok renkli yeni üyelerle güçlü bir yönetim oluşturuldu. Başkan Erbaa Derneğinde yönetime seçilen üyeler arasında ASIL-YEDEK ayrımı yapılmadığı ve tüm üyelerin asıl üye gibi her toplantıya çağırıldığını belirterek, Erbaa'lı bütün üyelerimizin yönetim kurulu üyesi gibi çalışması gerektiğini söyledi.           Başkan Prof.Dr.Ceyhun ORAL,
 
Erbaa Derneği Genel Kurulunu yaptı
Erbaa Kültür ve Dayanışma Derneği 20.10.2012 Cumartesi günü Beşiktaşta bulunan dernek merkezinde Genel Kurul toplantısını yaptı. Kurban Bayramı tatili nedeniyle Genel Kurula katılımın sınırlı olduğu gözlendi.  Kurulduğu günden bu güne kadar büyük bir sevgi - saygı ve hoş görü çerçevesinde geçen toplantıda derneğin iki yıllık faaliyetleri, gelir gider tabloları önümüzdeki yılın bütçesi ve aşağıda adı soyadı bulunan yeni yönetim ve denetim kurulu listesi bütün üyelerin oyunu alarak oy birliği ile seçildi. Genel Kurula katışan tüm üyelerimize teşekkür ederiz.


 
Kayalar Kimya ile birlikte içimiz yandı
 Derneğimizin Kurucu Başkanı Büyüğümüz Abimize ait Boya fabrikasında çıkan yangın Erbaalı hemşerilerimizi derinden üzmüştür. Çıkan yangında can kaybı olmaması üzüntümüzü biraz hafifletmiştir. İstanbul Erbaa Kültür ve Dayanışma Derneği olarak tüm üyelerimiz bize ulaşıp, üzüntü ve kaygılarını paylaşmıştır. Erbaa Derneği olarak bizde üyelerimizde aldığımız güçle hep bir ağızdan "GEÇMİŞ OLSUN KAYALAR AİLESİ" diyoruz. Allah (cc)hu sizleri ailenize ve biz Erbaalılara bağışlasın. İnanıyoruzki en kısa zamanda fabrikanın daha iyisini kuracaksınız.Duaalarımız sizinle.                 Erbaa Kültür ve Dayanışma Derneği Beşiktaş - İstanbul
 
Geleneksel gecemize davet
    Dernek Üyeleri ve Değerli Erbaa’lı Hemşerilerim;
    Derneğimizin geleneksel 2012 Erbaalılar gecesi 26 Mayıs Cumartesi günü akşamı İstanbul Tarabya CENT Kolej, Sosyal Tesislerinde yapılacaktır.  Geçen yılAnadolu yakasındaki hemşerilerimizin arzularına uyarak Maltepe Sahil yolundaki Wonderland tesislerinde yaptığımızi buyıl Avrupa yakasında yapma kararı aldık.
Gecemiz Saat 19:00 da kokteyl ile başlayacaktır.  Tüm Erbaalılar davetlidir.
                                                                          Prf Dr. Ceyhun ORAL
                                                                     Erbaa Kültür ve Dayanışma
                                                                            Derneği Başkanı 
Müdür Hasan Bey'in Esaret anıları
ImageEski Bakanlaımızdan Dr. Cevdet AYKAN'ın babası Müdür Hasan bey'in Tarih ve Toplum Dergisinde yayınlanan "Esaret anıları" siz değerli Erbaalılarla paylaşmak, Erbaamızın yetiştirdiği tarihe malolmuş çok değerli insanları gelecek nesillere anlatmak tanıtmak bizlerin toplumsal görevlerindendir. S.1  S.2  S. S.


 
Erbaa Derneğinden ilginç bir konu ve konuk

Erbaa Kültür ve Dayanışma Derneği Geleneksel Yöre yemekli geleneksel toplantısını 18.03.2012 tarihinde Dernek merkezinde yaptı. Konuşmacı Anadolu Ajansında Savaş Muhabirliği yapan Hemşerimiz Caner GÖREN iidi. Konuşma konusu "Bosna ve Irak" savaş anıları olarak planlanan proğram zaman yetersizlği nedeniyle sadece Bosnada yaşanan savaş anıları ile bizi yaşanan dehşet dolu günlere götürdü. KOnuşmacımız Diğer anılar bir sonraki toplantılarımıza dyerek toplantı yöresel yiyeceklerle sohbetle bitirildi.resimler
 
Geleneksel Toplantımıza Davet
Anadolu Ajansında Savaş Muhabirliği yapan Hemşerimiz Caner GÖREN "Bosna ve Kuzey Irak'ta" yaşadığı savaş anılarını ve hatıralarını 18.03.2012 Pazar günü Saat 13:00-15:30 saatleri arasında DERNEK MERKEZİMİZDE bizimle paylaşacaktır.
Yöre yemekli toplantımızda sizi aramızda görmekten Erbaa Derneği olarak onur duyarız.Yanınızda mutlaka Dernek faaliyetlerine hiç katılmayan yeni bir Erbaalı  hemşerimiz ile gelmeniz gücümüze güç katacaktır.

 
Ali KURTUL Vefat etti
Tokatlılar Derneğinin kurucularından olan Ali KURTUL (Atom Ali) Tokatlıların Ali amcası 13.01.2012 günü hakkın rahmetine kavuşmuştur. Merhuma Allah (cc)dan Rahmet diler kederli alesi başta olmak üzere tüm tokatlılara başsağlığı dileriz. Hepimizin başısağolsun.
 
Erbaa Derneği 2011 yöre yemekli geleneksel toplatısını yaptı
 Sevgili Erbaalı hemşerilerim ve Erbaa dostları; 
Artık bir bağımlılık haline gelen, ne zaman bir yenisi olacak, gene hangi ilginç konu ve konuşmacı olacak diye sabırsızlıkla bekliyorum.
Pazar toplantılarının 2011 yılı son toplantısına hoş geldiniz.
İstanbul’daki hemşeri derneklerinin işlevi ne olmalıdır, ne işe yararlar sorusunu kendime hep sormaktayım?.   Diğer Resimler        
Bir Bağışta ANALİZ DERSANESİNDEN
Erbaalı hemşerimiz Günay YELER'e ait olan KADIKÖY ANALİZ DERSANESİ Erbaa Kültür ve Dayanışma Derneğinden her yıl 2 öğrenciye Ücretsiz kurs vermektesir. Günay bey daha önceden olduğu gibi bu yılda 1.000.00 TL NAKİT Bağış yapmıştır. Erbaa Kültür ve Dayanışma Derneği olarak Günay beye SONSUZ TEŞEKKÜR eder, diğer Erbaalı iş adamlarımızı derneğimize eğitim desteği vermeye davet ederiz.  http://www.erbaadernegi.com

 
İşte vefalı Erbaalı budur Tahir Murat SAKALLI
Eebaa da doğup büyüyen, üniversite okumak içn İstanbula gelen bir öğrenci istanbulda kendine sığınacak bir yer destek olacak bir dost el ararken Erbaa Kültür ve Dayanışma Derneği imdadına yetişir azda olsa zor günlerinde yanında olur sağladığı burs ve verdiği manevi destekle okulunu başarıyla bitiri ve meslek hayatına atılır atılmaz Erbaa Derneğinin faaliyetlerine katılır ve hemen ben bu derneğin bursları ile okudum artık bende burs vermek istiyorum der Tahir Murat SAKALLI ve burs vermeye başlar. Vefa budur dost el budur haydi sende bir öğreciye burs vermek istermisin.
 
2011 yılı geleneksel gecesinimizi yaptık
            Erbaa Kültür ve Dayanışma Derneği’nin her yıl düzenlediği “Geleneksel Erbaalılar Gecemiz” geçen sene olduğu gibi bu yıl da Anadolu yakası, Maltepe Sahil’de bulunan Tokatlı hemşerimize ait, WONDERLAND eğlence merkezinde yapılmıştır. Merkezi İstanbul Beşiktaş’ta bulunan Derneğimizin başkanı Prof. Dr. Ceyhun ORAL, protokol ve tüm misafirleri selamladıktan sonra yaptığı konuşmasında;“Değerli Hemşerilerim, 
Geleneksel Toplantımıza Davet
23.01.2011 Pazar günü saat 12:30 – 15:30 arası Beşiktaş ta bulunan Dernek Merkezimizde her yıl düzenli olarak yapılan Geleneksel toplantımız yapılacaktır. Toplantımızın konuşmacısı Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Fizik Tedavi Bölüm Hocası Prf.Dr.Ülkü ATAIRMAK “Eklem Romatizması, Bel ve Boyun fizik tedavisi kolunu konferans verecektir. Tüm üyelerimizi ve hemşerilerimizi bu önemli konferansı takip etmeye davet ediyoruz.                     Erbaa Kültür ve Dayanışma Derneği

 

 
Erbaa Derneği Genel Kurulunu yaptı.
 Erbaa Kültür ve Dayanışma Derneği 24.10.2010 Pazar günü Beşiktaşta bulunan Dernek Merkezinde Olağan Genel Kurul Toplantısını 13:00 - !6:00  Saatları arasında yapıldı.  Başkan Prf.Dr.Ceyhun ORAL iki yıllık faaliyetlerle ilgili üyelere detaylı bilgi verdi. Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu, Gelir Gider tabloları, Denetim Kurulu Raporlarının onaylanmasından sonra. Yeni dönem Dernekte öncelikle görev almak isteyenler tesbit edildi. Köy Derneklerinden

 
Dernek İftarımıza Davet
On bir ayın sultanı olan Ramazana kavuşanlara  ne mutlu, Erbaa Kültür be Dayanışma Derneği olarak Her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz İFTAR bu yıl 28 Ağustos Cumartesi günü, Beşiktaş Yıldız Teknik Üniversitesi içinde bulunan ÇATI RESTORAN da yapılacaktır. Erbaalılar olarak hep birlikte iftar yapmak dileğiyle.


 

 
Dr. Cevdet AYKAN

 Erbaa Derneğinin 2010 yılı Geleneksel gecesine davet ettiğimiz Dr Cevdet AYKAN'ın Dernek Başkanımız Prf.Dr.Ceyhun ORAL' a yazdığı mektup.
 
Geleneksel Toplantımıza davet
07.03.2010 Pazar günü saat 14:00 da Beşiktaş ta bulunan Dernek Merkezimizde Geleneksel toplanmız yapılacaktır.
Bu sefer toplantımızda, Ders çalışma teknikleri ile Sınavlara nasıl hazırlanmamız gerektiği konularında uzmanlar eşlinde çok önemli bilgiler sunulacaktır.
Tüm üyelerimizi ve hemşerilerimizi bu önemli semineri takip etmeye davet ediyoruz.
                                Erbaa Kültür ve Dayanışma Derneği 
Teşekkür
Derneğimize 2.000.00 TL Nakit bağış,.. Kadıköy Altıyolda bulunan ANALİZ Dershanesinde 1. Öğrenciye ücretsiz eğitim bursu veren Yönetm Kurulu Üyesimiz Kadıköy ANALİZ Dershanesi sahibi Günay YELER'e bu güzel bağış ve katkılarından dolayı Erbaa Kültür ve Dayanışma Derneği adına sonsuz  teşekkür ederim. Herşey gönlünüzce olsun.

                                                                Prf.Dr.Ceyhun ORAL
                                                                Yönetim Kurulu adına
                                                                   Dernek Başkanı
 
Geleneksel Toplantımıza davet
27.12.2009 Pazar günü saat 14:00 da Beşiktaş ta bulunan Dernek Merkezimizde 2009 yılının son Geleneksel toplantısı yapılacaktır.
Toplantımızda Konservatuvar öğrenimini sürdüren Erbaalı Bursiyer Öğrencimiz Meleha KILIÇ Hikayelerle Türküleri bize seslendirecek. Tüm üyelerimizi ve hemşehrilerimizi bu güzel programı dinlemeye davet ediyoruz.

                                                                             Erbaa Kültür ve Dayanışma Derneği 
Domuz Gribi
1. Ellerin sıklıkla yıkanması ( Bütün bildirgelerde bahsedilmiştir) 
2. “Hands-off-the- face” “Ellerinizle yüzünüze dokunmayın” yaklaşımı.
Yemek, banyo 
2009 gecemiz çoşkuyla kutlandı
              Erbaa Kültür ve Dayanışma Derneği 2009 yılı geleneksel gecesi 23.05.2009 Cumartesi günü, Türkiye Spor Yazarları Derneğinin Levent te bulunan sosyal tesislerinde kutladı.
             Geceye Erbaa’nın yetiştirdiği özel yetenek, Emrah muhteşem sunumuyla renk kattı.
            Gecemize çok sayıda davetlinin katıldığı gözlendi, Başkan Prof Dr. Ceyhun ORAL konuşmasında geleneksel gecelerin iyi olduğunu bu geceler sayesinde insanların senede bir kez de olsa bir birlerini görme fırsatı buldukları söyledi.Her yıl Erbaalı öğrencilere düzenli olarak verilen bursların artırılarak devam edeceğini ve bu konuda davetlilerden yeteri kadar burs bağışı yapıldığı belirtti.
           
Başkan Prof Dr. Ceyhun ORAL geleneksel gecelerimizde bizi yalnız bırakmayan davetliler ile Yönetim kuruluna teşekkür etti.
              Sırayla Gecemize katılan misafirlerimizden Erbaa Belediye Başkanı Sayın Ahmet YENİHAN Erbaa da yapılan hizmetleri anlatan bir konuşma yaptı her yıl düzenlenen Yayla şenliklerine İstanbulda yaşayan Erbaalıları davet etti.
              Bursa dan gelen gururumuz, hayırsever işadamı Hüseyin ÖZDİLEK (Özdilek Havlularının sahibi) bir konuşma yaptı birlik beraberliğin önemine değindi kendi çalışma hayatından örnekler vererek, çalışmanın insan hayatına olumlu katkısından bahsetti.
              Tokat Milletvekilimiz (DİMES)in sahibi Sayın Orhan DİREN bir konuşma yaptı Erbaa’nın il olmasıyla ilgi yaşadığı bir anısını anlattı.
               Gecemize Yine gurur duyduğumuz iş adamlarımızdan Derneğimizin her türlü yükünü koşulsuz üstlenen Yılmaz KAYALAR'ın yeğenleri Zafer KAYALAR ve Mehmet KAYALAR ile isimlerini sayamadığımız çok sayıda Erbaalı katıldı.

Gece Resimleri


 

 
2007 Erbaa Gecesi

Değerli Hemşerilerim,..
Her yıl büyük bir titizlikle organize ettiğimiz Geleneksel Erbaa’ lılar gecesi 26 Mayıs 2007 gecesi Tarabya Cent Koleji Sosyal Tesisleri Havuz Başında 280 davetlinin katılımıyla muhteşem biçimde kutlandı.


 
Tüm Erbaa lılaraDeğerli Erbaalı Hemşehrilerim, Bilindiği üzere Dernekler, Vakıflar ve Diğer Kamu yararına faaliyet gösteren Sivil Toplum Örgütleri, bir toplumun gelişmişliğini, Kültür
 
2008 Erbaa Gecesi


2008 Gecesi Cent Kolejinde yapıldı Sosyal Tesislerinde yapıldı, Gecemize İstanbuldaki Erbaalıların yanısıra, Ankaradan birincilik ödülü ile gelen  Erbaa Belediye Başkanımız Sayın Ahmet
 

ERBAA DERNEK BÜLTENİ

Görüş ve düşünceleriniz bizim için çok önemlidir. Erbaa'mızla ilgili, Dernek çalışmalarımızla ilgili her türlü güzelliği Aylık bültenlerimizde yayınlayıp gelecek nesillere aktaracağız. Katkılarınızı bekliyoruz.

OCAK   2013 SAYI 1

ŞUBAT 2013 SAYI 2
MART  2013 SAYI 3
NİSAN 2013 SAYI 4
MAYIS 2013 SAYI 5Duyurular

2017-2018 DÖNEMİ ÖĞRENCİ BURS BAŞVURULARI 2017 - 2018 DÖNEMİ BURS BAŞVURULARI BAŞLAMIŞTIR. BURS ALMAK İSTEYEN ÖĞRENCİLERİMİZİN, AŞAĞIDAKİ BELGELER İLE 22/09/2017 VE 06/10/2017 TARİHLERİ ARASINDA DERNEK MERKEZİMİZE MÜRACAAT ETMELERİ GEREKMEKTEDİR. 

İSTENİLEN BELGELER
1- AİLE DURUMUNU BİLDİREN KISA ÖZGEÇMİŞ
2- ÖĞRENCİ DURUM BELGESİ (TRANSKRİPT)
3- NÜFUS CÜZDANI FOTOKOPİSİ
4- GARANTİ BANKASI HESAP NUMARASI

NOT: BURS BAŞVURUSUNDA BULUNAN ÖĞRENCİLERİMİZİN BAŞVURULARI, DERNEK YÖNETİM KURULU TARAFINDAN DEĞERLENDİRİLİP, ÖĞRENCİNİN KENDİSİNE BİLDİRİLECEKTİR. LÜTFEN İRTİBAT NUMARASI YAZMAYI UNUTMAYINIZ.

İLETİŞİM: (0532) 523 01 14

GENEL SEKRETER
ŞEFİK KIYAKAhmet YENİHAN ile Nostaljik Sohbet 31 Ocak 2016 Pazar günü saat 13:00 de, Beşiktaş Dernek Merkezi'nde, son 20 yılını Belediye Başkanı olarak hizmet etmiş Sayın Ahmet YENİHAN ile 'Geçmişten Günümüze' nostaljik sohbet toplantısı düzenlenmiştir. Katılımlarınızla renkli bir gün olacağına inancım tamdır. 

Sevgilerimle
Prof. Dr. Ceyhun ORAL


2015 - 2016 DÖNEMİ ÖĞRENCİ BURS BAŞVURULARI 2015 - 2016 DÖNEMİ BURS BAŞVURULARI BAŞLAMIŞTIR. BURS ALMAK İSTEYEN ÖĞRENCİLERİMİZİN, AŞAĞIDAKİ BELGELER İLE 11/11/2015 VE 21/11/2015 TARİHLERİ ARASINDA DERNEK MERKEZİMİZE MÜRACAAT ETMELERİ GEREKMEKTEDİR. 

İSTENİLEN BELGELER
1- AİLE DURUMUNU BİLDİREN KISA ÖZGEÇMİŞ
2- ÖĞRENCİ DURUM BELGESİ (TRANSKRİPT)
3- NÜFUS CÜZDANI FOTOKOPİSİ
4- GARANTİ BANKASI HESAP NUMARASI

NOT: BURS BAŞVURUSUNDA BULUNAN ÖĞRENCİLERİMİZİN BAŞVURULARI, DERNEK YÖNETİM KURULU TARAFINDAN DEĞERLENDİRİLİP, ÖĞRENCİNİN KENDİSİNE BİLDİRİLECEKTİR. LÜTFEN İRTİBAT NUMARASI YAZMAYI UNUTMAYINIZ.

İLETİŞİM: (0532) 523 01 14

GENEL SEKRETER
ŞEFİK KIYAK2011 Geleneksel Gecemize çelenk gönderenlerKLAS NET TURİZM


*****

EREKTAŞ TURİZM


*****


EROVA TURİZM


*****

GÜRSEL TEKİN
CHP GEN.BAŞ.YARD.


*****

İ.HAKKI TAHMİSCİOĞLU
PETROMEKS NİKMAK


*****

ALİ YILMAZ
AYŞ POLYMEXSİZOLASYON


*****


İSTANBUL NİKSARLILAR
EĞ.GEL.VE DAYANIŞMA DERNEĞİ
 

*****

ERBAA

DERNEKLER FEDERASYONU

*****


Çok Teşekkür ederiz
Sağolun,Varolun.

 

Ziyaretçi Defteri

Son Yazılan Mesaj
ENDER ŞEVKİ ÖNDER
TEŞEKKÜR 
 
Erbaa' lı o
Ziyaretçi Defteri - Görüşleriniz bizim için değerlidir...

Üye Girişi

Üye Girişi

SİTE TASARIM & PROGRAMLAMA - KDS | COMPETAN Bilgi Teknolojileri | Profesyonel Web Projeleri - Web Tasarım - Hosting - Alan Adı Tescili - Köy Dernek Sitesi - Köy Sitesi - Dernek Sitesi - - Köy Dernek Web Sitesi - Köy Web Sitesi - Dernek Web Sitesi - Kişisel Web Sitesi - Şirket Web Sitesi - Kişisel Site - Şirket Sitesi - Şahıs Sitesi - Şahıs Web Sitesi