Skip to content
Yazı Renkleri
Bulunduğunuz sayfa: Anasayfa arrow Haberler arrow ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMASI 2015
ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMASI 2015
Erbaa Kültür ve Dayanışma Derneği, Prof. Dr. Ceyhun Oral başkanlığında, yönetim kurulu üyeleri Hüseyin Çamiçi, Zafer Kayalar, Şefik Kıyak, Nur Şener, Zeki Öncü, İhsan Baygan, Muzaffer Bölücü, Hüseyin Çoban, Nihat Güngör ve Recai Karagöl katılımıyla, Öğretmenler Günü Kutlaması'na ev sahipliği yaptı.  'Eğitim Sürecinde Öğretmenin Öğrenciler ile Etkinliklerindeki Çabaları' konusunu ele alındı. Konuya girilmeden önce, insanın çok değerli ve önemli bir varlık olduğu dile getirildi. O nedenle çocuğun, gencin ve yetişkinin eğitimlerinin rastlantılarla ve deneme- yanılmalarla olamayacağı anlatıldı. Bu açıdan bakıldığında, öğretmenin okulda ve toplumda yararlı sonuçlara ulaşabilmesi için, iyi bir eğitimden geçirilmesi gerektiği vurgulandı. Bir başka açıdan, öğretmenin kişilik olarak, bedensel ve ruhsal olarak sağlıklı olması, vazgeçilmez bir koşul olarak anlatıldı. Bilgi ve Kültür alanında donanımlı, toplumun aydınlanmasında öncü olması gerektiği söylendi. Prof. Cemalettin Göbelez, kemanı ile dinleti sundu. Eşi hanımefendi, bir tanesi Öğretmen Marşı olmak üzere, katılımcılarla beraber, üç eser seslendirdi. Erbaa'dan gelen emekli öğretmenlerimiz, Siyami Aydın ve Necdet Aslan, öğretmenlik hakkında düşüncelerini belirtti ve anılarından örnekler verdiler. Katılımcı diğer öğretmenlerimiz ve misafirlerimiz söyleşilere katıldılar.

İstanbul'da üniversitede okuyan öğrencilerimiz, etkinliğimize aktif olarak katılıp, görüş bildirdiler. Kısacası, Erbaalı hemşehrilerimiz, 3 kuşak birbirinin öğretmeni - Rafet Çağlar, öğrencisi Cevat Onursal ve öğrencisi Reşat Karabağ- yukarıda belirtilen içerikteki konulara değindiler. Erbaalılar için haz ve sevinç duyulan bir gün yaşadılar. Kültürel etkinliklerimiz ve mutlu buluşmalarımız devam edecektir. 
 

ERBAA DERNEK BÜLTENİ

Görüş ve düşünceleriniz bizim için çok önemlidir. Erbaa'mızla ilgili, Dernek çalışmalarımızla ilgili her türlü güzelliği Aylık bültenlerimizde yayınlayıp gelecek nesillere aktaracağız. Katkılarınızı bekliyoruz.

OCAK   2013 SAYI 1

ŞUBAT 2013 SAYI 2
MART  2013 SAYI 3
NİSAN 2013 SAYI 4
MAYIS 2013 SAYI 5Duyurular

2017-2018 DÖNEMİ ÖĞRENCİ BURS BAŞVURULARI 2017 - 2018 DÖNEMİ BURS BAŞVURULARI BAŞLAMIŞTIR. BURS ALMAK İSTEYEN ÖĞRENCİLERİMİZİN, AŞAĞIDAKİ BELGELER İLE 22/09/2017 VE 06/10/2017 TARİHLERİ ARASINDA DERNEK MERKEZİMİZE MÜRACAAT ETMELERİ GEREKMEKTEDİR. 

İSTENİLEN BELGELER
1- AİLE DURUMUNU BİLDİREN KISA ÖZGEÇMİŞ
2- ÖĞRENCİ DURUM BELGESİ (TRANSKRİPT)
3- NÜFUS CÜZDANI FOTOKOPİSİ
4- GARANTİ BANKASI HESAP NUMARASI

NOT: BURS BAŞVURUSUNDA BULUNAN ÖĞRENCİLERİMİZİN BAŞVURULARI, DERNEK YÖNETİM KURULU TARAFINDAN DEĞERLENDİRİLİP, ÖĞRENCİNİN KENDİSİNE BİLDİRİLECEKTİR. LÜTFEN İRTİBAT NUMARASI YAZMAYI UNUTMAYINIZ.

İLETİŞİM: (0532) 523 01 14

GENEL SEKRETER
ŞEFİK KIYAKAhmet YENİHAN ile Nostaljik Sohbet 31 Ocak 2016 Pazar günü saat 13:00 de, Beşiktaş Dernek Merkezi'nde, son 20 yılını Belediye Başkanı olarak hizmet etmiş Sayın Ahmet YENİHAN ile 'Geçmişten Günümüze' nostaljik sohbet toplantısı düzenlenmiştir. Katılımlarınızla renkli bir gün olacağına inancım tamdır. 

Sevgilerimle
Prof. Dr. Ceyhun ORAL


2015 - 2016 DÖNEMİ ÖĞRENCİ BURS BAŞVURULARI 2015 - 2016 DÖNEMİ BURS BAŞVURULARI BAŞLAMIŞTIR. BURS ALMAK İSTEYEN ÖĞRENCİLERİMİZİN, AŞAĞIDAKİ BELGELER İLE 11/11/2015 VE 21/11/2015 TARİHLERİ ARASINDA DERNEK MERKEZİMİZE MÜRACAAT ETMELERİ GEREKMEKTEDİR. 

İSTENİLEN BELGELER
1- AİLE DURUMUNU BİLDİREN KISA ÖZGEÇMİŞ
2- ÖĞRENCİ DURUM BELGESİ (TRANSKRİPT)
3- NÜFUS CÜZDANI FOTOKOPİSİ
4- GARANTİ BANKASI HESAP NUMARASI

NOT: BURS BAŞVURUSUNDA BULUNAN ÖĞRENCİLERİMİZİN BAŞVURULARI, DERNEK YÖNETİM KURULU TARAFINDAN DEĞERLENDİRİLİP, ÖĞRENCİNİN KENDİSİNE BİLDİRİLECEKTİR. LÜTFEN İRTİBAT NUMARASI YAZMAYI UNUTMAYINIZ.

İLETİŞİM: (0532) 523 01 14

GENEL SEKRETER
ŞEFİK KIYAK2011 Geleneksel Gecemize çelenk gönderenlerKLAS NET TURİZM


*****

EREKTAŞ TURİZM


*****


EROVA TURİZM


*****

GÜRSEL TEKİN
CHP GEN.BAŞ.YARD.


*****

İ.HAKKI TAHMİSCİOĞLU
PETROMEKS NİKMAK


*****

ALİ YILMAZ
AYŞ POLYMEXSİZOLASYON


*****


İSTANBUL NİKSARLILAR
EĞ.GEL.VE DAYANIŞMA DERNEĞİ
 

*****

ERBAA

DERNEKLER FEDERASYONU

*****


Çok Teşekkür ederiz
Sağolun,Varolun.

 

Ziyaretçi Defteri

Son Yazılan Mesaj
ENDER ŞEVKİ ÖNDER
TEŞEKKÜR 
 
Erbaa' lı o
Ziyaretçi Defteri - Görüşleriniz bizim için değerlidir...

Üye Girişi

Üye Girişi

SİTE TASARIM & PROGRAMLAMA - KDS | COMPETAN Bilgi Teknolojileri | Profesyonel Web Projeleri - Web Tasarım - Hosting - Alan Adı Tescili - Köy Dernek Sitesi - Köy Sitesi - Dernek Sitesi -  - Köy Dernek Web Sitesi - Köy Web Sitesi - Dernek Web Sitesi - Kişisel Web Sitesi - Şirket Web Sitesi - Kişisel Site - Şirket Sitesi - Şahıs Sitesi - Şahıs Web Sitesi