Skip to content
Yazı Renkleri
Bulunduğunuz sayfa: Anasayfa arrow Haberler arrow Yeni Yönetim Yöre Yemekli Sohbet Top. yaptı
Yeni Yönetim Yöre Yemekli Sohbet Top. yaptı
 Erbaa Kültür ve Dayanışma Derneği Yöre Yemekli Sohbet toplantısını yaptı. Toplantımızın konuşmacısı Yeni Yönetim Kurulu Üyemiz Süleyman KARA  özetle; Sigorta Sunumunda,  Kasko, Trafik, Yangın, Dask, Bireysel Emeklilik, Sağlık Sigortaları konusunda önemli bilgiler verdi. Özellikle 1 Ocak 2013 tarihinden itibaren Bireysel Emeklilik Sigortalarında devletin yıllık brüt asgari ücretin %25’ine kadar katkı sağlayacağı (her 100 TL. için 25 TL.) konusunu hatırlatarak,imkanı olan hemşerilerimizin bu hususu  değerlendirmeleri halinde gelecekte önemli tasarruflar sağlayabileceğini belirtmiştir.

Mantar Sunumunda ise,..
Bilgi sahibi olmadan doğada yabani mantarın toplanıp yenilmemesini, yabani mantarın öldürücü olup olmadığını anlayabilecek hiçbir pratik yolun bulunmadığını, zehirlenmelerde hiçbir şey yedirilip içirilmeden süratle tıp doktorlarına başvurulması gerektiğini, bu konuda yeterli bilgi sahibi olunduğunda, batıda olduğu gibi bizde de hem lezzetli yenilebilir mantarların keşfedilerek, hem de doğada temalı yürüyüş yapılabildiğini aktarmıştır. Katılımcılarımız toplantımızın çok verimli geçtiğini önemli bilgiler edindiklerini belirttiler.
Dernek Başkanımız 
  
Prof.Dr.Ceyhun ORAL yaptığı konuşmada Derneği ve yönetim Kurulunu günümüzün akıllı cep telefonlarına benzeterek “iphone” cep telefonunun iyi bir telefon konuşmada Derneği ve yönetim Kurulunu günümüzün akıllı cep telefonlarına benzeterek “iphone” cep telefonunun iyi bir telefon 
olduğunu, ancak
değişen zaman içinde ihtiyaçlara cevap veremediği durumlarda sürümlerini yükselterek, yazılımlarını güncelleyerek günün ihtiyaçlarına cevap verir hale getirmektedirler. Bizlerinde hem insan olarak hem de yönetim kurulumuza yeni aldığımız üyelerle, derneğimizin sürümünü yükselttiğimizi yazılımını güncellediğimizi düşünüyoruz. Buna mutlaka ihtiyaç duyuluyor. Yeni yönetim kurulunun şevkli çalışmalarından ne kadar doğru bir iş yaptığımız  belli oluyor dedi.

Bizim gibi sivil toplum kuruluşu derneklerin en önemli görevinin bizim bu gün yaptığımız toplantılara benzer toplantılarla İstanbul da yaşayan üyelerinin kafalarındaki sürümü yükselterek günümüzün dünyasına ve ihtiyaçlarına daha uygun, daha mutlu bireyler yetiştirmek olduğunu söyledi.

Toplantıya Erbaa Derneği Kurucularından olan 82 yaşındaki büyüğümüz Siyami BAŞARA, Dernek Kurucu üyelerimizden Denetim Kurulu üyemizNecmi YURTALAN, eski Yönetim Kurulu üyelerimizden şimdiki Denetim Kurulu Başkanımız Emekli Öğretmen Hüseyin ÇOBAN, ve eşi Emekli Öğretmen Safiye ÇOBAN, Dernek Kurucu üyelerinden, şimdiki Dernek Saymanı İstanbul Vakıflar Böl.Müd. görevli Adnan AK(Hacıpazar Der.Başk), yine Dernek Kurucu üyelerimizden şimdiki Yönetim Kurulu Üyemiz  Emekli İşçi  Yusuf ŞENER  katıldı.

Yönetim Kurulu Başkanımız Prof.Dr. Ceyhun ORAL, Başkan Yrd. Emekli Zabıta Müdürü Hüseyin ÇAMİÇİ (Hosan Der.Başk.), Genel Sekreter Şefik KIYAK, Yönetim Kurulu Üyelerimiz,.. Emekli  Sezer SÜZER, Emekli sigorta Denetim Başkanı (Halen sigorta Hakemi olarak görev yapan)Süleyman KARA, İstanbul Vakıflar Böl.Müd.Yönetici Şakir TAŞOVA(Karayaka Der.Başk. v e eşi), Vakıfbank’ta yönetici Osman İlker DİLEK, Emekli Emniyet Müdürü Muzaffer BÖLÜCÜ ve eşi,  Nur ŞENER, Yıldız Tek Ünv.Memur Fatma UZUNÖZ, Bahçelievler Belediyesinde görevli Nevzat KÖK(Koçak Der.Başk.),Cerrahpaşa Tıp Fak.görevli Ümit ACAR(Değirmenli Der.Bşk.Yrd.), İnşaat Mühendisi Yusuf AKGÜN, Şişe camdan Emekli İbrahim ARSLAN(Eski Akkoç Der. Başk. Arkadaşımız SVAVAROSKİ taş işleme ATATÜRK portresi hediye etti.) ve Emekli Öğretmen Memet YILMAZ katıldı. 

Misafirlerimiz arasında;.. Erbaa Belediye Meclis Üyesi Mustafa KÖKLÜ, Tokat Vakfı Kurucularından Emekli Albay Mustafa GÜMÜŞ, Rumeli Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Kardiyolog Uzm.Dr. Servet ÇEVİK, Fransa’da 7 yıl Büyükelçilikte görev yapan Emekli Öğretmen Kadıköy Tüketicileri Koruma Dernek Başkanı İhsan GÜMÜŞ. Erbaa’dan gelen Emekli Öğretmen Hasan BEK, İşçi Emeklisi Sendikacı Zeki ÖZGÜ, Dikilitaş Ebubekir Camii İmamı Fahri KORAL ve Eşi Kuran Kursu Öğretmeni Müzeyyen KORAL ile yine bir başka Din görevlimiz Eski Camii İmamı Diyanet İşl.Bşk Hac Organizasyonu Mekke Görevlisi Abdurrahman UĞUR katıldı. Erbaa Dernekler Federasyonu Başkanlığından Murat TOKAT(Üzümlü Der.Başk.), Fevzi AKBULUT(Gökal Eski Der.Başk.), Şahidün ÜSTÜNDAĞ(Gümüşalan Der.Başk.), Hazmi ATEŞ(Akgün Der.Başk.), Nurhan APAÇIK( Koçak Der.Başk.), Mehmet UZUN(Akkoç Der.Başk.Yrd.) , Ahmet KAPLAN(Gökal Der.Başk.), Dernek üyelerimizden Ayşe YALÇIN (Cüre) Çiçekçi Bayram BOLAT ile ismin sayamadığımız üyelerimiz ile Hanımefendiler katıldı ile Bursiyelerimizden Halil YOLAL, Elif ARSLAN ve Onur ÇALIŞKAN katıldı.

Toplantımızı Tokat Gündem Gazetesinden Asım UZUN, Memleketim Tokat Gazetesinden Selahattin MEMİŞ İzledi. Fotoğraflarımızı Profesyonel Fotoğrafçı olan Koçaklı hemşerimiz Sezgin KANAT çekmiştir kendisine çok teşekkür ederiz. Toplantımız 12.12.2012 tarihinde Akşam Saat 17:00 da Yönetim Kurulu olarak toplanmasına kararlaştırılarak dağıldı.

Not:diğer resimleriz

 

ERBAA DERNEK BÜLTENİ

Görüş ve düşünceleriniz bizim için çok önemlidir. Erbaa'mızla ilgili, Dernek çalışmalarımızla ilgili her türlü güzelliği Aylık bültenlerimizde yayınlayıp gelecek nesillere aktaracağız. Katkılarınızı bekliyoruz.

OCAK   2013 SAYI 1

ŞUBAT 2013 SAYI 2
MART  2013 SAYI 3
NİSAN 2013 SAYI 4
MAYIS 2013 SAYI 5Duyurular

2017-2018 DÖNEMİ ÖĞRENCİ BURS BAŞVURULARI 2017 - 2018 DÖNEMİ BURS BAŞVURULARI BAŞLAMIŞTIR. BURS ALMAK İSTEYEN ÖĞRENCİLERİMİZİN, AŞAĞIDAKİ BELGELER İLE 22/09/2017 VE 06/10/2017 TARİHLERİ ARASINDA DERNEK MERKEZİMİZE MÜRACAAT ETMELERİ GEREKMEKTEDİR. 

İSTENİLEN BELGELER
1- AİLE DURUMUNU BİLDİREN KISA ÖZGEÇMİŞ
2- ÖĞRENCİ DURUM BELGESİ (TRANSKRİPT)
3- NÜFUS CÜZDANI FOTOKOPİSİ
4- GARANTİ BANKASI HESAP NUMARASI

NOT: BURS BAŞVURUSUNDA BULUNAN ÖĞRENCİLERİMİZİN BAŞVURULARI, DERNEK YÖNETİM KURULU TARAFINDAN DEĞERLENDİRİLİP, ÖĞRENCİNİN KENDİSİNE BİLDİRİLECEKTİR. LÜTFEN İRTİBAT NUMARASI YAZMAYI UNUTMAYINIZ.

İLETİŞİM: (0532) 523 01 14

GENEL SEKRETER
ŞEFİK KIYAKAhmet YENİHAN ile Nostaljik Sohbet 31 Ocak 2016 Pazar günü saat 13:00 de, Beşiktaş Dernek Merkezi'nde, son 20 yılını Belediye Başkanı olarak hizmet etmiş Sayın Ahmet YENİHAN ile 'Geçmişten Günümüze' nostaljik sohbet toplantısı düzenlenmiştir. Katılımlarınızla renkli bir gün olacağına inancım tamdır. 

Sevgilerimle
Prof. Dr. Ceyhun ORAL


2015 - 2016 DÖNEMİ ÖĞRENCİ BURS BAŞVURULARI 2015 - 2016 DÖNEMİ BURS BAŞVURULARI BAŞLAMIŞTIR. BURS ALMAK İSTEYEN ÖĞRENCİLERİMİZİN, AŞAĞIDAKİ BELGELER İLE 11/11/2015 VE 21/11/2015 TARİHLERİ ARASINDA DERNEK MERKEZİMİZE MÜRACAAT ETMELERİ GEREKMEKTEDİR. 

İSTENİLEN BELGELER
1- AİLE DURUMUNU BİLDİREN KISA ÖZGEÇMİŞ
2- ÖĞRENCİ DURUM BELGESİ (TRANSKRİPT)
3- NÜFUS CÜZDANI FOTOKOPİSİ
4- GARANTİ BANKASI HESAP NUMARASI

NOT: BURS BAŞVURUSUNDA BULUNAN ÖĞRENCİLERİMİZİN BAŞVURULARI, DERNEK YÖNETİM KURULU TARAFINDAN DEĞERLENDİRİLİP, ÖĞRENCİNİN KENDİSİNE BİLDİRİLECEKTİR. LÜTFEN İRTİBAT NUMARASI YAZMAYI UNUTMAYINIZ.

İLETİŞİM: (0532) 523 01 14

GENEL SEKRETER
ŞEFİK KIYAK2011 Geleneksel Gecemize çelenk gönderenlerKLAS NET TURİZM


*****

EREKTAŞ TURİZM


*****


EROVA TURİZM


*****

GÜRSEL TEKİN
CHP GEN.BAŞ.YARD.


*****

İ.HAKKI TAHMİSCİOĞLU
PETROMEKS NİKMAK


*****

ALİ YILMAZ
AYŞ POLYMEXSİZOLASYON


*****


İSTANBUL NİKSARLILAR
EĞ.GEL.VE DAYANIŞMA DERNEĞİ
 

*****

ERBAA

DERNEKLER FEDERASYONU

*****


Çok Teşekkür ederiz
Sağolun,Varolun.

 

Ziyaretçi Defteri

Son Yazılan Mesaj
ENDER ŞEVKİ ÖNDER
TEŞEKKÜR 
 
Erbaa' lı o
Ziyaretçi Defteri - Görüşleriniz bizim için değerlidir...

Üye Girişi

Üye Girişi

SİTE TASARIM & PROGRAMLAMA - KDS | COMPETAN Bilgi Teknolojileri | Profesyonel Web Projeleri - Web Tasarım - Hosting - Alan Adı Tescili - Köy Dernek Sitesi - Köy Sitesi - Dernek Sitesi -  - Köy Dernek Web Sitesi - Köy Web Sitesi - Dernek Web Sitesi - Kişisel Web Sitesi - Şirket Web Sitesi - Kişisel Site - Şirket Sitesi - Şahıs Sitesi - Şahıs Web Sitesi