Skip to content
Yazı Renkleri
Bulunduğunuz sayfa: Anasayfa arrow Derneğimiz arrow 2012 yılı Geleneksel gecemiz
2012 yılı Geleneksel gecemiz

 Erbaa Kültür ve Dayanışma Derneği’nin her yıl düzenlediği “Geleneksel Erbaalılar Gecemiz” bu yıl Üyelerimizin isteği üzere Avrupa yakası, Trabya da bulunan CENT koleji Sosyal Tesisleri Havuz başında yapılmıştır.

Merkezi İstanbul Beşiktaş’ta bulunan Derneğimizin başkanı Prof. Dr. Ceyhun ORAL, protokol ve tüm misafirleri selamladıktan sonra yaptığı konuşmasında;

“Değerli Hemşerilerim,


  Erbaa Kültür ve Dayanışma Derneğinin Değerli Üyeleri,

1990 yılında kurulmuş olan derneğimiz İstanbul’daki Erbaalıların en önemli kurumsal yapılarından biri olarak 22. yılını tamamlarken, sizlerle birlikte son 15 yıldır kesintisiz olarak geleneksel Erbaalılar Gecesi’ni yapmanın onurunu taşımaktayız.

Derneğimizin son yıllardaki önemli faaliyetlerinden biri de bildiğiniz gibi geleneksel yemekli Pazar toplantılarımız olmuştur. Birçok yöre derneği tarafından örnek alınmaya çalışılan bu toplantılarımızda, üyelerimiz birbirlerini görüp temasta bulunurken aynı zamanda,  konusunda uzman bir konuşmacıyı da dinleme fırsatını bulmuşlardır.

Tüm Erbaalıların özlemle beklediği geleneksel gecemiz, Erbaalıların tanışıp kaynaşması açısından çok değerli bir buluşma fırsatı olmaktadır. Bu gecelerde, gelecek bir yılın hedefleri şekillenmektedir. Özellikle öğrencilerimize verdiğimiz bursların kaynağı bu gecelerde oluşturulmaktadır. Bu yıl, İstanbul’da üniversite okuyan 41 Erbaalı öğrencimize derneğimiz tarafından eğitim yardımı yapılmıştır. Öyle umuyoruz ki, bu sayı sizlerin sayesinde her yıl artarak devam edecektir. Bu itibarla, İstanbul’da veya İstanbul dışında yaşayan tüm hemşerilerimizin derneğimize burs bağışı yapmasını arzu ediyoruz.

 

Değerli Erbaalılar,..

Gecemize katılan ve protokolde yer alan misafirlerden;

Bizi hiçbir gecemizde yalnız bırakmayan “dar imkanlarına rağmen” Erbaa’yı Kelkit Vadisi’nin incisi yapan, bir çok ilde bulunmayan tesisleri yatırımları Erbaa’ya kazandıran, başarısı ile göğsümüzü kabartan Belediye Başkanımız Ahmet YENİHAN bir konuşma yaparak, dernekçiliğin zorluklarına işaret etmiş ve herkesin derneğe destek olmasını istemiş, Erbaalılarla beraber olmanın çok güzel olduğunu randevularımı bu geceye denk getirmemeye özellik gayret sarf ettiğini belirtmiştir.

Tokat’a ve Erbaa’mıza çok önemli hizmetleri olmuş eski bakanlarımızdan, MHP Tokat Milletvekilimiz Reşat DOĞRU gecemize renk katmış, Erbaa insanının çok vefalı olduğunu belirterek Erbaalılarla beraber olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade etmiştir. Erbaa’dan gecemize katılmak için gelen Gökal Belediye Başkanı Osman AKBULUT ve Değirmenli Belediye Başkanı Nurettin CELEP misafirleri selamladıktan sonra Erbaalılarla beraber olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etmişlerdir.

Protokolümüzde yer alan diğer misafirlerimiz ise, Afetten Sorumlu İstanbul Vali Yardımcımız Hikmet ÇAKMAK, Sarıyer Belediye Başkan Yardımcımız Mehmet METİLLİ, İstanbul Vergi Müfettişi Grup Başkan Yardımcısı Mehmet BAŞ, Emniyet Baş Müfettişi Hasan DİKİCİ, Göz Doktorumuz Nusret BAŞ, katılmışlardır.

Ayrıca Derneğimizin kuruluşundan bu güne kadar maddi manevi çok önemli katkılar sağlayan KAYALAR ailesini temsilen gecemize katılan Zafer KAYALAR her yıl olduğu gibi bu yılda en önemli katkıyı yapmıştır.

Erbaalı işadamlarımızdan Ali YILMAZ, Mehmet KAVAL, Osman ŞAHİN, Zeki ÖCAL, Mehmet ÖCAL, Emin KOLCU ve kardeş İlçemiz Niksar’a ait “NİKSARLILAR EĞİTİM, GELİŞTİRME VE DAYANIŞMA DERNEĞİ” Başkanı İ.Hakkı TAHMİSCİOĞLU sürpriz dansçı ile gecemize renk katmıştır.

Geleneksel gece düzenleme konusunda yeteri kadar tecrübeye sahip olmamıza rağmen, Ses düzeni başta olmak üzere ufak tefek aksaklıklar olmuştur. İkram, servis ve sanatçı genel olarak hemşerilerimiz tarafından çok beğenilmiş olması bütün yorgunluklarımızı bizlere unutturmuştur.

Gecemize katılarak bizimle beraber olan tüm üyelerimiz ile mazereti nedeniyle gelemeyip çiçek gönderen, telgraf çeken tüm üyelerimize teşekkür eder saygılar sunarım.

 

 

Prof. Dr. Ceyhun Oral

Erbaa Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı

 

ERBAA DERNEK BÜLTENİ

Görüş ve düşünceleriniz bizim için çok önemlidir. Erbaa'mızla ilgili, Dernek çalışmalarımızla ilgili her türlü güzelliği Aylık bültenlerimizde yayınlayıp gelecek nesillere aktaracağız. Katkılarınızı bekliyoruz.

OCAK   2013 SAYI 1

ŞUBAT 2013 SAYI 2
MART  2013 SAYI 3
NİSAN 2013 SAYI 4
MAYIS 2013 SAYI 5Duyurular

2017-2018 DÖNEMİ ÖĞRENCİ BURS BAŞVURULARI 2017 - 2018 DÖNEMİ BURS BAŞVURULARI BAŞLAMIŞTIR. BURS ALMAK İSTEYEN ÖĞRENCİLERİMİZİN, AŞAĞIDAKİ BELGELER İLE 22/09/2017 VE 06/10/2017 TARİHLERİ ARASINDA DERNEK MERKEZİMİZE MÜRACAAT ETMELERİ GEREKMEKTEDİR. 

İSTENİLEN BELGELER
1- AİLE DURUMUNU BİLDİREN KISA ÖZGEÇMİŞ
2- ÖĞRENCİ DURUM BELGESİ (TRANSKRİPT)
3- NÜFUS CÜZDANI FOTOKOPİSİ
4- GARANTİ BANKASI HESAP NUMARASI

NOT: BURS BAŞVURUSUNDA BULUNAN ÖĞRENCİLERİMİZİN BAŞVURULARI, DERNEK YÖNETİM KURULU TARAFINDAN DEĞERLENDİRİLİP, ÖĞRENCİNİN KENDİSİNE BİLDİRİLECEKTİR. LÜTFEN İRTİBAT NUMARASI YAZMAYI UNUTMAYINIZ.

İLETİŞİM: (0532) 523 01 14

GENEL SEKRETER
ŞEFİK KIYAKAhmet YENİHAN ile Nostaljik Sohbet 31 Ocak 2016 Pazar günü saat 13:00 de, Beşiktaş Dernek Merkezi'nde, son 20 yılını Belediye Başkanı olarak hizmet etmiş Sayın Ahmet YENİHAN ile 'Geçmişten Günümüze' nostaljik sohbet toplantısı düzenlenmiştir. Katılımlarınızla renkli bir gün olacağına inancım tamdır. 

Sevgilerimle
Prof. Dr. Ceyhun ORAL


2015 - 2016 DÖNEMİ ÖĞRENCİ BURS BAŞVURULARI 2015 - 2016 DÖNEMİ BURS BAŞVURULARI BAŞLAMIŞTIR. BURS ALMAK İSTEYEN ÖĞRENCİLERİMİZİN, AŞAĞIDAKİ BELGELER İLE 11/11/2015 VE 21/11/2015 TARİHLERİ ARASINDA DERNEK MERKEZİMİZE MÜRACAAT ETMELERİ GEREKMEKTEDİR. 

İSTENİLEN BELGELER
1- AİLE DURUMUNU BİLDİREN KISA ÖZGEÇMİŞ
2- ÖĞRENCİ DURUM BELGESİ (TRANSKRİPT)
3- NÜFUS CÜZDANI FOTOKOPİSİ
4- GARANTİ BANKASI HESAP NUMARASI

NOT: BURS BAŞVURUSUNDA BULUNAN ÖĞRENCİLERİMİZİN BAŞVURULARI, DERNEK YÖNETİM KURULU TARAFINDAN DEĞERLENDİRİLİP, ÖĞRENCİNİN KENDİSİNE BİLDİRİLECEKTİR. LÜTFEN İRTİBAT NUMARASI YAZMAYI UNUTMAYINIZ.

İLETİŞİM: (0532) 523 01 14

GENEL SEKRETER
ŞEFİK KIYAK2011 Geleneksel Gecemize çelenk gönderenlerKLAS NET TURİZM


*****

EREKTAŞ TURİZM


*****


EROVA TURİZM


*****

GÜRSEL TEKİN
CHP GEN.BAŞ.YARD.


*****

İ.HAKKI TAHMİSCİOĞLU
PETROMEKS NİKMAK


*****

ALİ YILMAZ
AYŞ POLYMEXSİZOLASYON


*****


İSTANBUL NİKSARLILAR
EĞ.GEL.VE DAYANIŞMA DERNEĞİ
 

*****

ERBAA

DERNEKLER FEDERASYONU

*****


Çok Teşekkür ederiz
Sağolun,Varolun.

 

Ziyaretçi Defteri

Son Yazılan Mesaj
ENDER ŞEVKİ ÖNDER
TEŞEKKÜR 
 
Erbaa' lı o
Ziyaretçi Defteri - Görüşleriniz bizim için değerlidir...

Üye Girişi

Üye Girişi

SİTE TASARIM & PROGRAMLAMA - KDS | COMPETAN Bilgi Teknolojileri | Profesyonel Web Projeleri - Web Tasarım - Hosting - Alan Adı Tescili - Köy Dernek Sitesi - Köy Sitesi - Dernek Sitesi -  - Köy Dernek Web Sitesi - Köy Web Sitesi - Dernek Web Sitesi - Kişisel Web Sitesi - Şirket Web Sitesi - Kişisel Site - Şirket Sitesi - Şahıs Sitesi - Şahıs Web Sitesi